Zavrieť

Porady

Cestovný príkaz!?

Ahojte poraďáci! Este som nerobila cestovný príkaz. Viete mi poradit? Zamestnanec siel na pracovnú cestu do CZ-Ostravy a pouzil svoje vlastné motorové vozidlo. V ten istý den sa aj vrátil. Máte niekto nejaký vzor cest.príkazu a návod ako to urobiť a vypočítať? A čo s diétami??? A do čo z toho zaúčtujem ako náklad? Vediem PU v Omege a mzdy v Olympe. Vopred ďakujem.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
veronix
Ahojte poraďáci! Este som nerobila cestovný príkaz. Viete mi poradit? Zamestnanec siel na pracovnú cestu do CZ-Ostravy a pouzil svoje vlastné motorové vozidlo. V ten istý den sa aj vrátil. Máte niekto nejaký vzor cest.príkazu a návod ako to urobiť a vypočítať? A čo s diétami??? A do čo z toho zaúčtujem ako náklad? Vediem PU v Omege a mzdy v Olympe. Vopred ďakujem.
cestovný príkaz tlačivo je vo FORMIK - pozri www.rksoft.sk
diety v ČR 600 CZK nad 12 hod plus 5% je vreckové povinne. do 12 hod je polovica ale 5% zostáva (z polovice-logicky)
cestovné autom sú náklady ako v SR - neprejde viac ako 350 km v zahraničí.
0 0
veronix veronix

veronix je offline (nepripojený) veronix

AHoj Lidka! Tak ten cestovný príkaz som si stiahla, aj vyučtovanie cestovných výdavkov. Rozpisem tam cestu, stravne bude 300 Sk + 5% z toho 15Sk vreckove, ked v ČR bol 6 hodín? Mám to správne? A na auto 6,20 za km + pohonné hmoty, však? Musím mi ten zamestnanec doložiť bločik z benzínu?
0 0
veronix veronix

veronix je offline (nepripojený) veronix

Mirizka, ty náhodou mi nemôžeš poslať cest.príkaz?
0 0
marek32 marek32

marek32 je offline (nepripojený) marek32

.
0 0
veronix veronix

veronix je offline (nepripojený) veronix

ďakujem Vám obom veľmi pekne!
A ešte sa Vás opýtam, kde teraz ten cesťák zaúčtujem? Ovplyvní mi to nejako mzdy?
0 0
marek32 marek32

marek32 je offline (nepripojený) marek32

zo mzdami nemá cestovné nič spoločné
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
cesťák môžeš zaúčtovať ID 512/333, vyplatenie 333/211 v CZK.
Mal mať aspoň zálohu. Mzdy to neovplyvní, je to náklad pre firmu.
Naposledy upravil KEJKA : 20.07.05 at 12:41 Dôvod: doplnenie
0 0
veronix veronix

veronix je offline (nepripojený) veronix

Tak to zaúčtujem do VPD ako cestovné?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
veronix
Tak to zaúčtujem do VPD ako cestovné?
áno. Len doplním, že 6 hod je hraničná hodnota. 50% teda 300 CZK je nárok ak cesta trvá viac ako 6 hod a smerodajný je prechod hranicou!
0 0
veronix veronix

veronix je offline (nepripojený) veronix

Aj keď mu započítam do cesťáka aj stravné = diety 600 cz? Lebo ja zamestnancom nedávam stravné lístky, no vždy za odpracovaný deň má 188 Sk. Tak ten deň, keď bol v ČR mu nezapočítam stravné v ten deň?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ák mu dáš CZK dietu, nemôžeš mu dať 188 Sk, o tú príde. Nemôže mať oboje.
Ak nepojde do ČR, tak bude na služobke v SR a vtedy tú diétu dostane. Ale na 188 Sk má nárok až po 18 hodinách ! To snáď nemá také šichty? Alebo je sústavne aj cez noc mimo firmy?
0 0
zuzla3 zuzla3

zuzla3 je offline (nepripojený) zuzla3

A nie je to náhodou aj tak že do 6 hodín je 25 % zo sumy stravného od 6-12 hod. je to polovica a nad 12 je celé?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

zuzla3
A nie je to náhodou aj tak že do 6 hodín je 25 % zo sumy stravného od 6-12 hod. je to polovica a nad 12 je celé?
To platí pre zahranicné sluzobné cesty. V prípade tuzemských sluz. ciest sú casové intervaly 5-12 hodín, 12-18 hodín a nad 18 hodín.
0 0
zuzla3 zuzla3

zuzla3 je offline (nepripojený) zuzla3

jasne že pre zahraničné.....to je k prvej strane táto moja poznámka.....
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Možno ti pomôže zákon :
0 0
ajka ajka

ajka je offline (nepripojený) ajka

Do 6 hodín vrátane je náhrada pri zahr.prac.cestách 25% zo základnej sadzby t.j. zo 600CZK.
Nad 6 hod až 12 hodín je 50%
Nad 12 hodín je 100%.
§13 ods. 4.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Prosim Vas idem 1.x robit cestovny prikaz, mam cestovny listok do BA z KE + poklad. doklad z hotela, prosim ako sa to vypocitava (nechce mi otvorit tie prilozene subory) preto by som chcela niekoho poprosit o radu. a ako je to so stravnym-to sa vypositava aj ked k tomu nemam nijaky doklad? ked ano tak ake sumy prosim poradte mi

este mam dotaz ak na tu sluz. cestu isiel majitel=konatel formy, kt. nie je jej zamestnancom ma vobec narok na nahradu sluz. cesty?

dakujem
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

ajka
Do 6 hodín vrátane je náhrada pri zahr.prac.cestách 25% zo základnej sadzby t.j. zo 600CZK.
Nad 6 hod až 12 hodín je 50%
Nad 12 hodín je 100%.
§13 ods. 4.
Iba doplním - takto sa potom kráti aj vreckové!
0 0
hana 10 hana 10

hana 10 je offline (nepripojený) hana 10

na spravenie cest. prikazov od V.2005 do XII.2005 mi chyba pausal a cena benzinu

- cenu benzinu som pozerala na http://www.slovnaft.sk/showdoc.do?docid=1161 , nasla som tam len ceny do 15. juna 2005, kde by som to nasla kompletne?

- aky bol pausal v r. 2005?

dakujem
0 0
hana 10 hana 10

hana 10 je offline (nepripojený) hana 10

hana 10
na spravenie cest. prikazov od V.2005 do XII.2005 mi chyba pausal a cena benzinu

- cenu benzinu som pozerala na http://www.slovnaft.sk/showdoc.do?docid=1161 , nasla som tam len ceny do 15. juna 2005, kde by som to nasla kompletne?

- aky bol pausal v r. 2005?

dakujem
nikto neporadi?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať