Zavrieť

Porady

Ma narok vobec na nieco?

Dobry den.Pisem tu za kamaratku ktora nevie kam z konopy.Zije v Irsku a na Slovensku si už neplati ziadne odvody ani zdravotne poistenie od roku2008.Tam bola zamestnana od 2.4 2008 do 25.6 2010.Zostala tehotna cca 6 tyzden tehotenstva.Chce sa vratit na Slovensko koncom decembra.Na matersku asi narok nebude mat,ale bude mat narok aspon na nieco?Asi by bolo lepsie zostat v Irsku ked si tam platila odvody.Ale chce sa vratit.Poradte nam prosim ci sa da nieco robiť alebo co by bolo lepsie urobit v takejto situacii.Za rady velmi dakujeme.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kazdopadne od 26.6.2010 nema zsravotne poistenie ,cize po navrate je potrebne to v ZP urovnat, prihlasit sa.
    Ked sa prihlasi na UP, dalej uz bude platitelom ZP stat.
    Ak to urobi az v septembri, tak je vznikne aj naro kna podporu v nezamestnanosti na 6 mesiacov, lebo v Irsku ma odpracovane aspon 2 roky z poslednych 3 rokov. Bude musiet vydokladovat zamestnanie v Irsku.
    Potom bude mat odo dna narodenia dietata narok na rodicovsky prispevok.

    Ak by mala naro kna podporu v Irsku, skoda to nevyuzit. Na slovensku jej podporu vypocitaj uz priemernej mzdy pozicie, ktoru robila v Irsku, nie zo zarobku skutocneho v Irsku.

    lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

    lienocka001
    no jednoznacne si myslim ze by mala ostat v Irsku a najma pokial je slobodna mamicka.. tam su dost statom podporovane..

    tu dostane cca 165 EUR a 22 EUR /sumy su +-/ mesacne odo dna porodu mesiac pozadocne... samozrejme bude mat narok na prispevok a priplatok pri narodeni /co je jednorazova davka tych 25 000 sk/ a to je tak vsetko...

    plus ta podpora ako pise ivka70 samozrejme podpora a RP nie je mozne poberat sucasne
    no super dakujem vam velmi pekne.Už som jej to zdelila.V irsku je uz na urade prace a dostava podporu.Už sa chuda bala ze nedostane ani cent.Este raz dakujeme

    Ma narok vobec na nieco?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.