Zavrieť

Porady

zmena dohodára na zamestnanca

Ahojte,

prosím o rýchlu radu. Máme dohodára, riadne prihláseného v Soc.poisťovni.
Od 1.11. sa konatelia rozhodli, že z neho spravia zamestnanca na čiastočný úväzok. Čo to pre mňa zamestnávateľa znamená? Kde všade ho musím prihlásiť?
Ak už bol v SP prihlásený, treba ho nejakým spôsobom odhlasovať a znova prihlasovať,alebo ak už bol prihlásený ako dohodár, do SP netreba žiadnu zmenu?
ďakujem za rýchlu odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Najprv ho odhlásiš ako dohodára (najneskôr deň po ukončeníDOVP). Ak ho chceš prijať ako zamestnanca so skráteným prac. úväzkom , robíš všetky ostatné náležitosti ako u riadneho zamestnanca. Čiže prihlásiš do SP - v tvojom prípade si to už mala urobiť minimálne 1 deň pred 1.11. , prihlásiš do ZP na hromadnom oznámení do 8 dní od vzniku pp .
    Ak chceš podrobnejšie , daj viac info.
    Naposledy upravil Evaman : 08.11.05 at 13:03

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    DVP sa zmenil na zamestanca 15.10.2005. Dovtedy pracoval na dohodu. V 09/2005 už mal príjem 13000, za 10/05 bude mať z dohody a PP.

    Bude sa mu príjem za dohodu za tých 14 dní v októbri rátať k tým 13 000?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    endrju
    ZuzanaP, upresni, prosím, otázku. Je veľmi všeobecná.
    Máš na mysli zdravotné poistenie / sociálne poistenie / daň / niečo iné?

    Odpoveď od ajobs je bez Tvojho upresnenia možno aj nesprávna.

    Ďakujem
    Keď tam ZuzanaP napísala 13.000 Sk, mal som zato, že sa pýta na zdravotné poistenie, a preto som napísal, že príjem z dohody sa mu nebude počítať do sumy 13.000 Sk pre účely ročného zúčtovania ZP za mesiace 9-12/2005.
    Dúfam, že je to OK.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Pardon za zlé vyjadrenia!

    Tento dohodár, teraz od 15.10.05 už riadny zamestnanec, mal v 09/2005 príjem 13000.
    Za tých 14 dní v 10/2005 pracoval ešte na dohodu a má za to dostať aj odmenu. Od 15.10.05 dostane mzdu.

    Z toho titulu som sa pýtala, lebo mu príjem za 09-12/2005 presiahne 13000. Bude musieť teda odviesť zdravotné poistenie z dohody, keď mal v jednom mesiaci aj dohodu aj PP, i keď postupne?

    zmena dohodára na zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.