Zavrieť

Porady

DPH v JU a zmena na PU

Dobry den. Poprosim o pomoc. Hladal som a hladal, ale nenasiel som zmenu, ktoru je potrebne urobit ak platitel DPH vedie Jednoduche uctovnictvo. Odkedy je povinnost viest evidenciu v podvojnom uctovnictve? Pocul som ze od buduceho roku t.j.2005, ale neviem to presne a nenasiel som o tom nikde zmienku. Poradite?
Naposledy upravil ule : 11.08.04 at 11:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    pozri zákon o účtovníctve § 9 kto môže viesť jednoduché účtovníctvo a tiež viem že od r.2005 treba urobiť prechod z JÚ na PÚ ale podľa čoho nenašla som ani ja

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    ešte som našla že sa pripravuje návrh novely k § 9 ktorý by mal upraviť povinnosť účtovným jednotkám, ktorými sú FO-podnikatelia platitelia dane účtovať len v sústave podvojného účtovníctva a mala by táto novela nadobudnúť účinnosť od 1.1.2005 ale nemám pocit žeby už niečo vyšlo

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tiež som ešte nevidela nič definitívne, ale ako už mnohokrát bolo spomenuté, PÚ je prehľadnejšie a prípadná chybička sa ľahšie nájde. Doporučujem najmä začínajúcim účtovníkom začať hneď s PÚ (navyše, pri DPH priznaní netreba lietať ceruzou po papieri). Vyššia forma účtovníctva je zákonom povolená. Hoci, zrada je v tom, že do zisku sa zaráta aj to, čo možno nikdy nebude odberateľom zaplatené

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    O roku 2005 som čítal aj ja, tuším v trende.

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    povinnost prechodu na podvojne uctovnictvo platitelov DPH, ktori uctuju v jednoduchom uctovnictve vyplyva zo zakona o uctovnictve, pozrite si §39a:
    Uctovna jednotka, ktora je platitelom dane z pridanej hodnoty a ktora k 31. decembru 2004 uctuje v sustave jednoducheho uctovnictva, je povinna od 1.januara 2005 uctovat v sustave podvojneho uctovnictva (ucinnost od 1.januara 2005)

    tana je offline (nepripojený) tana

    tana
    Vo Finančnom spravodajcovi č.18/2003 je Opatrenie MF č.21378/2003-92,ktorým sa ustanovuje postup pri prechode z JÚ na PÚ.

    ule je offline (nepripojený) ule

    ule
    Ďakujem veľmi pekne za radu, prislušne veci som si pozrel.
    Príjemný deň všetkým...
    Ďakujem všetkým
    ule

    DPH v JU a zmena na PU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.