Zavrieť

Porady

Zánik DP z dane z MV_

Dňa 28.10.2005 sme predali automobil zaradeny v majetku, t.j. ten isty deň boly vyradeny z majetku. Ale v technickom preukaze bol prepisany na noveho majitela az 2.11.2005. Ktory den sa povazuje za zanik danovej povinnosti? Ja by som daja toho 28.10. ale aby som si nahodou nepytal naspat viac ako som mala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    remenova
    Dňa 28.10.2005 sme predali automobil zaradeny v majetku, t.j. ten isty deň boly vyradeny z majetku. Ale v technickom preukaze bol prepisany na noveho majitela az 2.11.2005. Ktory den sa povazuje za zanik danovej povinnosti? Ja by som daja toho 28.10. ale aby som si nahodou nepytal naspat viac ako som mala.
    Zánik je v tomto prípade 28.10.05.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Tweety
    Zánik je v tomto prípade 28.10.05.
    súhlasím....treba napísať žiadosť na DÚ o vrátenie preplatku na dani z motor.vozidiel s tým, že ho dňa 28.10.05 vyraďuješ z evidencie a z podnikania z dôvodu odpredaja vozidla

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    jess
    súhlasím....treba napísať žiadosť na DÚ o vrátenie preplatku na dani z motor.vozidiel s tým, že ho dňa 28.10.05 vyraďuješ z evidencie a z podnikania z dôvodu odpredaja vozidla
    Prilož kópiu TP ako dôkaz, že auto má nového majiteľa.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Paula
    Prilož kópiu TP ako dôkaz, že auto má nového majiteľa.
    Nie je to potrebné.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Ja som musel TP dodatočne doniesť ma DU-nič sa nestane ak ho hneď prefotíš a priložíš.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Paula
    Prilož kópiu TP ako dôkaz, že auto má nového majiteľa.
    Já by som sa priklonila k Paule . Já som predávala vozidlo a na DÚ som musela dokonca okrem kópie veľkého TP so zapísaným novým majiteľom , odovzdať aj kópiu KPZ .

    Zánik DP z dane z MV_

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.