Zavrieť

Porady

DPH za služby

Dobrý deň!
Chcela by som poprosiť o radu ohľadne DPH za služby. Našej firme fakturuje ukrajinská firma službu -sprostredkovanie práce vo Francúzsku, ktoré my zaistíme, zoorganizujeme a faktúrujeme poľskej firme, ktorá tam posiela ľudí pracovať! Ja som na faktúre / v programe MRP/ udala typ dph 46, neviem či to tak má byť, v daň. priznaní DPH mi to hodí na riadok 9 základ dane a do riadku 10 dopočítanú DPH a plný nárok na odpočet, neviem, či to nie je blbosť. PLEASE HELP!?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Neviem, čo znamená v MRP typ dph 46, ale ak službu z Ukrajiny dáva do riadku 9 a DPH k nej do riadku 10, tak to nie je dobre. Nájdi k tomu typ dph, ktorý to umiestni do riadkov 11 a 12, lebo ide o službu podľa § 69, ods. 3, nie ods. 2, pri ktorej je povinný platiť DPH príjemca služby, podľa § 16, ods. 13 aj u sprostredkovanej služby, akoby bola službou podľa § 15, ods. 1.

    korn je offline (nepripojený) korn

    korn
    ok,ďakujeeeem, už som to našla a hodilo mi to na riadok 11 a 12, len sa chcem uistiť, či tam je plný nárok na odpočet?

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    korn Pozri príspevok
    ok,ďakujeeeem, už som to našla a hodilo mi to na riadok 11 a 12, len sa chcem uistiť, či tam je plný nárok na odpočet?
    Áno, je tam plný nárok na odpočet, pozri § 49, ods. 2 a ods. 6, ZoDPH. Nebol by iba vtedy, ak by si z nejakého dôvodu túto službu nefakturovala ďalej, svojmu odberateľovi. Lebo by nedošlo k použitiu na svoje dodania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.