Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady - SZČO a 6,20/km

Mesiac som bola babičkou na plný úväzok a teraz doháňam. Viem, že od 1. 8. mala byť novelizácia zákona o cestovných náhradách, podľa ktorej si SZČO mohla účtovať za odjazdený km vlastným motorovým vozidlom sumu 6,20. (Ak bola zaplatená cestná daň). Snažím sa nájsť schválený návrh zákona, no nedarí sa mi to. Bola novelizácia schválená?, môže si SZČO účtovať za 1 km 6,20 ako zamestnanec?

Kto ste v tejto oblasti doma?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    zial novela zatial schvalena nebola, takze si nahrady nemozeme dat do nakladov, patria len zamestnancom

    flamanac je offline (nepripojený) flamanac

    flamanac
    vidím že tento príspevok je dosť starý... nezmenilo sa to odvtedy?
    môže si szčo uplatniť náhradu (5,20Sk) a môže tiež popri tom vozidlo odpisovať?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    flamanac Pozri príspevok
    vidím že tento príspevok je dosť starý... nezmenilo sa to odvtedy?
    môže si szčo uplatniť náhradu (5,20Sk) a môže tiež popri tom vozidlo odpisovať?
    Uplatňuje si 0,183 €/km.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    flamanac Pozri príspevok
    vidím že tento príspevok je dosť starý... nezmenilo sa to odvtedy?
    môže si szčo uplatniť náhradu (5,20Sk) a môže tiež popri tom vozidlo odpisovať?
    Čo znamená "popri tom vozidlo odpisovať"?

    Ak vozidlo odpisujem, tak to znamená, že mám zaradené auto do obchodného majetku. V tom prípade mi neprislúcha náhrada za ubehnuté kilometre.
    Ak vozidlo nemám zaradené do obchodného majetku, tak nie je čo odpisovať.

    flamanac je offline (nepripojený) flamanac

    flamanac
    Presne toto som mala na mysli...
    takže buď si ako daňový náklad uplatním odpisy, alebo si uplatním náhradu za prejazdené kilometre.

    Ďakujem za odpoveď... obávam že som minulý rok urobila prúser... pri zahraničných cestách som uplatňovala náhrady za km... a na konci roka som uplatnila aj odpisy... auto je napísané na IČO... takže tie cesťáky sú zle. už sa možem asi len za hlavu chytať...

    Cestovné náhrady - SZČO a 6,20/km

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.