Zavrieť

Porady

Poplatky pri devízovom účte

Ahojte ..ja by som sa chcela spýtat ohladom devizoveho úctu v pu....

Precitala som si prispevky...a zhruba chapem aky kurz mam pouzit pri uctovani vkladu vyberu a úhrad faktúr.
Ale ked mi pride vypis z devizoveho uctu tak su tam uvedene rozne poplatky...za vedenie devizoveho uctu, ked to nahravam do uctovnictva tak neviem aky kurz mam davat pri tychto poplatkoch nbs alebo prislusnej banky ??
Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja uctujem poplatky na 568 a pouzivam kurz NBS platny v den, kedy su uctovane na vypise poplatky. Byvaju aj uroky a dan z urokov. Obycajne to byva (ak nie je iny pohyb na ucte) k poslednemu dnu v mesiaci.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Pri devízovom účte prepočítavaš všetky pohyby len kurzom NBS dňa ktorý je na bankovom výpise.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Poplatky prepočítavam účtovným kurzom, aký mám v PÚ. T.z. úroky kurzom NBS, poplatky v kurze za aký mám ohodnotené /ocenené/ devízy na dev.účte. Takisto aj prevod devíz z jedného dev.účtu na druhý dev. účet v tej istej menne, ale do inej banky- kurzom účtovným. Pretože pri prevode nemôžu vzniknúť kurzové rozdiely.

    Poplatky pri devízovom účte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.