Zavrieť

Porady

Hlásenie prekročenia príjmu

Pri vy plňovaní hromadného hlásenia do Apolla som si všimla v poučení pre vyplňovanie tento dodatok:
U študentov, dôchodcov, u osôb v dôchodkovom veku bez nároku na dôchodok, u invalidných osôb bez nároku na invalidný dôchodok, u vojakov, u osôb vykonávajúcich civilnú službu, u poberateľov rodičovského príspevku, a u osôb starajúcich sa o dieťa do šiestich rokov veku, príjem ktorých presiahne sumu uvedenú v § 11 ods. 9 písm. a) zákona č. 580/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov, sa uvedie v stĺpci DÁTUM ZMENY text : „prekročenie príjmu“.

Znamená to, že sme povinný do zdravotných poisťovní hlásiť každý mesiac prekročenie príjmu 1/2 Min. mzdy? To mi teda ušlo.</O:p
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Karina je offline (nepripojený) Karina

    Karina
    Ja osobne by som tam tento príjem dala iba v tom mesiaci, v ktorom v období od 09.-12.2005 prekročí tých 13.000,-. Napr. V septembri predstavuje jeho príjem 5000,-, takže neuvediem vo výkaze za sepbember nič. V októbri by jeho príjem bol 10000,-, čiže už prekročil tých 13.000,-(5000+10000=15000), takže by som to uviedla v hlásení za október.
    Už som rozmýšľala, ako to chcú odsledovať a hľa už je to tu.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    No aj ja sa ozvem a to tiež príkladom.
    Povedzme že dôchodca by v septembri mal 5000 - teda ešte "nenahlasujem" - a v októbri by mal 10000 - spolu vyše 13000 - a "nahlasujem". Ale čo sa nestane - v novembri musí dôchodca vrátiť 2000 - a dostane sa na 13000 - čo potom, čo "nahlasujem" ?

    Okrem toho VZ a príjmy podľa § 11 ods.9 sa spočítavajú zo všetkých aktivít dotyčnej osoby. Čo ak má dve zamestania? Čo ak popri zamestnaní podniká?

    Je to nezmysel. A ďakujem týmto za upozornenie.

    Teraz vecne.
    Ak sa bavíme o nahlasovaní prekročenia limitu uvedeného v § 11 ods.9, treba si všimnúť pozornejšie § 24 c) zákona 580/2004 - nahlasuje sa až po skončení roka, a ako, to upresní pripravovaná vyhláška k ročným zúčtovaniam.

    Hlásenie prekročenia príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.