Zavrieť

Porady

exekucia do nakladov ???

Dobry den chcem sa spytat v roku 2003 som nezpalatil poistku na auto a vznikol mi dlh. Kedze moja adresa sa zmenila a poistovnu /byvalu / som neinformoval vznikol dlh, sud, exekucia. Teraz mi dosla exekucia tuto som zaplatil. Otazka je ci je mozne si tuto sumu uplatnit ako naklad v uctovnicte a ak ano ma to aj druhu rovinu , to auto uz nieje teraz majetkom zivnostnika bolo predane ale v case vzniku nedoplatku bolo vedene ako majetok u zivnostnika. Mozem teda naklady tejto exekucie zahrnut ako naklad v roku 2010 ????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Katarina Pozri príspevok
    Trovy exekúcie by som rozhodne nedávala do VOZD.

    Zákon o dani z príjmu

    § 19
    Daňové výdavky
    Na začiatok

    (1) Ak výšku výdavku (nákladu) limituje osobitný predpis, 83) preukázaný výdavok (náklad) možno zahrnúť do daňových výdavkov najviac do výšky tohto limitu. Ak výšku výdavku (nákladu) limituje tento zákon alebo jeho zahrnutie v zdaňovacom období upravuje tento zákon v inej výške ako osobitný predpis, 1) preukázaný výdavok (náklad) možno zahrnúť do daňových výdavkov len v rozsahu a za podmienok ustanovených v tomto zákone. Ak výšku výdavku (nákladu) limituje tento zákon výškou dosiahnutého príjmu alebo výškou príjmu z prijatej úhrady, uplatní sa výdavok (náklad) alebo jeho časť do daňových výdavkov v tom zdaňovacom období, v ktorom bol dosiahnutý príjem alebo prijatá úhrada.

    (2) Daňové výdavky, ktoré možno uplatniť len v rozsahu a za podmienok ustanovených v tomto zákone, sú

    a) výdavky (náklady), ktoré je daňovník povinný uhradiť podľa osobitných predpisov, 84


    Daňovým výdavkom by neboli

    §21
    § 21
    Rezervy a opravné položky
    Na začiatok

    (1) Daňovými výdavkami nie sú výdavky (náklady), ktoré nesúvisia so zdaniteľným príjmom, aj keď tieto výdavky (náklady) daňovník účtoval, 1) výdavky (náklady), ktorých vynaloženie na daňové účely nie je dostatočne preukázané, a ďalej
    (2) Daňovými výdavkami nie sú tiež

    a) zvýšenia dane, prirážky k poistnému platenému na zdravotné poistenie, úroky platené za obdobie odkladu platenia dane a cla, penále a pokuty s výnimkou zaplatených zmluvných pokút,


    Katarína, takže trovy exekúcie sú daňovo uznateľným výdavkom, pokiaľ sa týkajú podnikateľskej činnosti .Daňovo neuznateľné výdavky by boli viď § 21

    cucpo je offline (nepripojený) cucpo

    cucpo
    dakujem za info lebo som cital niekde ze je to mozne ale asi len pre sro Nie plati pre vsetko ?? Nieje mozne ani samotnu dlznu ciastku za poistku zahrnut do nakladov ???

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Odkedy a dokedy bolo motorové vozidlo obchodným majetkom ?

    cucpo je offline (nepripojený) cucpo

    cucpo
    Zita5 Pozri príspevok
    Odkedy a dokedy bolo motorové vozidlo obchodným majetkom ?
    no v case vzniku dlzoby bolo v majetku fyzickej osoby potom bolo odpredane

    cucpo je offline (nepripojený) cucpo

    cucpo
    tak ako baby :-) ja som z uctovnictva uplny pako tak poradte teda. Mozem to tam cele dat ako do nakladov v tomto roku aj ked uveden auto uz nevlastnim ??

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cucpo Pozri príspevok
    tak ako baby :-) ja som z uctovnictva uplny pako tak poradte teda. Mozem to tam cele dat ako do nakladov v tomto roku aj ked uveden auto uz nevlastnim ??
    Je to za obdobie, kedy ste auto vlastnili.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    cucpo Pozri príspevok
    tak ako baby :-) ja som z uctovnictva uplny pako tak poradte teda. Mozem to tam cele dat ako do nakladov v tomto roku aj ked uveden auto uz nevlastnim ??
    Neodpovedali ste mi na otázku , odkedy do kedy ste mali motorové vozidlo v obchodnom majetku ?

    Lebo ....aj ja som za uplatnenie do výdavkov doplatenie dlžnej čiastky PZP a aj exekučné trovy , ale ........aby neprišlo k prípadu , že by sa toto poistné ako výdavok muselo krátiť z dôvodu vyradenia majetku v danom roku t.j. v tom istom roku , v ktorom bola povinnosť PZP uhradiť . Preto bola moja otázka v takom znení v akom je .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    cucpo Pozri príspevok
    no v case vzniku dlzoby bolo v majetku fyzickej osoby potom bolo odpredane

    Mňa zaujíma potom ......široký pojem je slovo potom. Uveďte to v dátumoch .Vaša terminológia je nepostačujúca na posúdenie prípadu.

    cucpo je offline (nepripojený) cucpo

    cucpo
    Aha dakujem za ochotu musim to preverit v papieroch v akom obdobi co bolo hned ako sa k tomu dostanem upresnim presne datumy.
    Naposledy upravil cucpo : 29.09.10 at 16:29

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.