Zavrieť

Porady

platba za pobyt v nemocnici

Otec nastupuje do nemocnice a bolo mu povedane, ze za kazdy den pobytu musi zaplatit 1,5e. Otec je zamestnany, ale uz asi pol roka na PN.
Koli comu ten poplatok (on sa nepytal, sak naco?)? Je mozne, ze zamestnavatel (sukromnik) prestal zanho platit odvody?
Este doplnim, ze ide na neurologiu, ziadny nadstandard alebo co...
Naposledy upravil Erika686 : 28.09.10 at 16:58
Usporiadat
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Ak by zamestnávateľ prestal platiť zdravotné poistenie, nie je to problém zamestnanca: Zamestnancovi odvod strhli, čiže poisťovňa by prípadne vymáhala od zamestnávateľa.

Na poplatok ste sa v nemocnici neinformovali? Aký dôvod uviedli?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

sak to, ze sa nepytal...ja nepochopim tu jeho povahu...nevie, neopyta sa a potom horekuje...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Erika686 Pozri príspevok
Otec nastupuje do nemocnice a bolo mu povedane, ze za kazdy den pobytu musi zaplatit 1,5e. Otec je zamestnany, ale uz asi pol roka na PN.
Koli comu ten poplatok (on sa nepytal, sak naco?)? Je mozne, ze zamestnavatel (sukromnik) prestal zanho platit odvody?
Este doplnim, ze ide na neurologiu, ziadny nadstandard alebo co...
http://www.zzz.sk/?page=poplatky
Od koho má info?
1 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

No, nasla som tam a mozno by toto mohlo zodpovedat tomu poplatku. 1,66 e platia pacienti s dg. typu A, ale nikde som nenasla, ake diagnozy tam patria... a potom som nasla len o kupelnej liecbe:

Diagnózy typu A
Liečba v kúpeľoch zvyčajne bezprostredne nasleduje po pobyte poistenca v nemocnici a týka sa najmä stavov po úraze alebo operácii. Poplatok je 1,66 € za deň pobytu, bez ohľadu na dĺžku liečby.
Od poplatku sú oslobodení:
  • deti do 3 rokov veku,
  • nositeľ najmenej striebornej Janského plakety,
  • osoby v hmotnej núdzi, ktoré sa preukážu rozhodnutím úradu práce, sociálnych vecí a rodiny o dávke v hmotnej núdzi a príspevkoch k dávke v hmotnej núdzi, platia len prvé tri dni pobytu, od štvrtého dňa neplatia.

No, nic. Pojdem sa informovat za osetrujucim dr., lebo bohvie, ci to otec spravne pochopil ...
1 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Poradte, moju 5 rocnu dceru zrazilo auto - podbehla pod auto. Bola po nu rychla sanitka, ostali sme v nemocnici na pozorovani 5 dni. Vsetko dopadlo nastatie OK. Ziadna skoda na aute na tele. Teraz po 3 mesiacoch mi VZP vyrubila 700,- za pobyt v nemocnici za tych 5 dni. No keby som toto vedela tak tam neostanem ani minutu. Je toto mozne, prosim vas kde sa mam obratit prosim o radu. Ved jeden den hospitalizacie nas vysiel na 120,- EUR a to ja ako matka som si este extra vsetko platila. Kde tento svet speje? Co teraz pred sviatkami?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mija33 Pozri príspevok
Poradte, moju 5 rocnu dceru zrazilo auto - podbehla pod auto. Bola po nu rychla sanitka, ostali sme v nemocnici na pozorovani 5 dni. Vsetko dopadlo nastatie OK. Ziadna skoda na aute na tele. Teraz po 3 mesiacoch mi VZP vyrubila 700,- za pobyt v nemocnici za tych 5 dni. No keby som toto vedela tak tam neostanem ani minutu. Je toto mozne, prosim vas kde sa mam obratit prosim o radu. Ved jeden den hospitalizacie nas vysiel na 120,- EUR a to ja ako matka som si este extra vsetko platila. Kde tento svet speje? Co teraz pred sviatkami?
Nepýtaj sa zatiaľ o nejaké rady , ale najprv oslov VZP o vysvetlenie ...

Zo srandy to určite ale nebude ....
0 0
mercdok mercdok

mercdok je offline (nepripojený) mercdok

Zvlastne, ved nezaopatrene dieta je poistencom statu.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Niečo podobné som čítala prednedávnom - išlo o väčšie dieťa, ktoré popilo veľa alkoholu a priatelia ho odviezli do nemocnice. Strávilo tam víkend a rodičom príšla faktúra od poisťovne na viac ako 4000€. Išlo o zavinenie

http://nanicmama.sme.sk/puberta/pokuta

aj keď teda medzi haváriou a opitosťou sná´d je aj nejaký rozdiel...
Naposledy upravil Dáša_ : 18.12.12 at 06:13
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Toho sme si v konecnom dosledku vedomi, ze ako rodicia sme za nu zodpovedni. Mrzi nas to velmi. Ale na druhej strane nas tesi ze to dopadlo dobre. Som vsak zhrozena s tých poplatkov ak za jeden den v nemocnici s dietatom mam zaplatit 120,- EUR a pritom tam neprala žiadne lieky, len bola na pozorovani v malej zeleznej postielke, z ktorej jej trcali nohy a bola som pri nej 24 hodin lebo ju bolo treba nosit na WC, tak potom sa mi to zda velmi, velmi drahe. Co stalo 3600,- Sk jeden den v nemocnici pre maloletu? Keby ma na toto niekto upozornil tak tam neostanem ani minutu alebo sa idem ubytovat do hotela. Co sme bezdomovci? Poctivo so platime odvody. Ja viem ze su v práve ale az takto ? ...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Zrejme zavinenie,uraz zavinením dieťaťa a rodičov,viem že platia napr.alkoholici ale o tomto som zatiaľ nepočula,že by to zosobnovali,ak ano tak ide pekne do tuhého.120,0 euro za deň je veľmi priaznivá cena-ubytovanie strava,zdravotnícka starostlivosť,vyšetrovanie,rtg,CT....ale aj tak,toto je dosť divné,treba kontaktovať DOPISOM doporučeným zdrav.poisťovnu a trvaj na písomnom zdôvodnení a vyčíslení.
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Idem tam zajtra osobne, nech mi vysvetlia z coho to vyratali taku sumu a potom budem ziadat o znizenie sumy doporucene listom lebo ja som z toho na nervy.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
No tak toto je silná káva a okrem mladistvých alkoholom opojených ľudí som o úhrade za pobyt, ani nepočula.Môžeš nám napísať podrobnejšie, prečo poisťovňa vymáha takú sumu od Teba, čo si ako rodič zanedbala? Nedávala si pozor? Bola si ty pod vplyvom nejakých návykových látok?

Unás pravidelne zvážajú ožratých bezdomovcov do nemocnice a žiaden neplatil nič. Ani nikoho nenapadlo nič od nich vymáhať, a to ich v nemocnici umyjú(nechcite zažiť), nechajú prespať v čistej posteli, poprípade sa ide na RTG a na druhý deň plná penzia, ale obvykle na druhý deň sú takí agresívni, že sú v doobedňajších hodinách prepustení.
Preto je pre mňa váš prípad nejaký nejasný.
0 0
1Zuza 1Zuza

1Zuza je offline (nepripojený) 1Zuza

Myslím, že nemocnica mala o tejto platbe upovedomiť mamičku. Nechce sa mi veriť, že poisťovňa vyrúbila poplatok za pobyt v nemocnici. To všetkým, ktorým sa stane úraz z ich nepozornosti, vyrubujú poplatky?? Možno zachádzam do krajnosti, a aj keď zoberú rodičom dieťa, ktoré je týrané a "vypiplú" ho v nemocnici - aj tým ide "faktúra" z poisťovne?? ja žasnem.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

1Zuza Pozri príspevok
Myslím, že nemocnica mala o tejto platbe upovedomiť mamičku. Nechce sa mi veriť, že poisťovňa vyrúbila poplatok za pobyt v nemocnici. To všetkým, ktorým sa stane úraz z ich nepozornosti, vyrubujú poplatky?? Možno zachádzam do krajnosti, a aj keď zoberú rodičom dieťa, ktoré je týrané a "vypiplú" ho v nemocnici - aj tým ide "faktúra" z poisťovne?? ja žasnem.
Nemocnica to podľa mna nevie,ona zrejme vyučtovala poistovni a poistovna zaplatila a z nejakého dôvodu vymáha od rodiny.Otázka je prečo sa k tomu takto postavili.Nejaký dôvod mali,ale aký vedia len oni.
Ešte ma dodatočne napadlo a to bude zrejme ono-dopravná nehoda a vinník,ktorým je v tomto prípade asi rodič...toto by som videla ako najpravdepodobnejšie.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

čo sa čudujete ?

uradníci a uradníčky v ZP skúšaju všetko možné aby navyšili príjmy ZP,

možno su aj osobne hodnotení podľa tychto výsledkov , výberov poistného...

ja sa vobec nečudujem...

už ste zabudli na šot v TV novinách TV Marianna , ked ZP chcela "doplatok" za zdr.poistenie dieťata ,ktoré bolo 23 rokov mrtvé ??? !!
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

577/2004

§ 42
(4) Zdravotná poisťovňa má právo
a) uplatniť voči poistencovi nárok na úhradu za poskytnutú zdravotnú starostlivosť, ak sa mu poskytla preukázateľne v dôsledku porušenia liečebného režimu31) alebo v dôsledku užitia alkoholu alebo inej návykovej látky, alebo voči tretej osobe, ak k úrazu alebo inému poškodeniu zdravia u poistenca došlo jej zavineným protiprávnym konaním,


- mozno by sa tato uhrada sa dala vyplatit cez poistenie urazu a zodpovednosti ... neviem ako sa to presne pise, pozrite si poistne podmienky - ak mate poistenie uzatvorene
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Presne toto mi odpisali. ZP su bez penazi, tak potrebuju nas vycicat. Stale hladam riesenie ...
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Poistenie mame uzavrete v dost drahej poistovni, takze este tam sa opytam ci je tam sanca...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

1Zuza Pozri príspevok
Myslím, že nemocnica mala o tejto platbe upovedomiť mamičku. Nechce sa mi veriť, že poisťovňa vyrúbila poplatok za pobyt v nemocnici. To všetkým, ktorým sa stane úraz z ich nepozornosti, vyrubujú poplatky?? Možno zachádzam do krajnosti, a aj keď zoberú rodičom dieťa, ktoré je týrané a "vypiplú" ho v nemocnici - aj tým ide "faktúra" z poisťovne?? ja žasnem.
Asi nie, ale mala by.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No je bežné,že ked je havárka tak platí vinník,to je už roky,jednoducho platí vinný vodič liečbu svoju,posádky svojho auta,a aj dalšieho auta,to je tak.Nemocnica vyučtuje a nerieši,poisťovna zaplatí a dodatočne nahána svoje peniažky.A teoreticky majú právo dať zaplatiť pacientovi každý uraz ktorý absolvuje pod vplyvom alkoholu.Prakticky neviem či to robia,ale určite časom budú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať