Zavrieť

Porady

platba za pobyt v nemocnici

Otec nastupuje do nemocnice a bolo mu povedane, ze za kazdy den pobytu musi zaplatit 1,5e. Otec je zamestnany, ale uz asi pol roka na PN.
Koli comu ten poplatok (on sa nepytal, sak naco?)? Je mozne, ze zamestnavatel (sukromnik) prestal zanho platit odvody?
Este doplnim, ze ide na neurologiu, ziadny nadstandard alebo co...
Naposledy upravil Erika686 : 28.09.10 at 16:58
Usporiadat
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
BXLmiami Pozri príspevok
No je bežné,že ked je havárka tak platí vinník,to je už roky,jednoducho platí vinný vodič liečbu svoju,posádky svojho auta,a aj dalšieho auta,to je tak.Nemocnica vyučtuje a nerieši,poisťovna zaplatí a dodatočne nahána svoje peniažky.A teoreticky majú právo dať zaplatiť pacientovi každý uraz ktorý absolvuje pod vplyvom alkoholu.Prakticky neviem či to robia,ale určite časom budú.
BXLmiami, pri alkohole a iných návykových a omamných látkach je mi jasný postup poisťovne, ale takýto prípad? Veď nešťastná náhoda, dieťa sa vytrhne z ruky, šmyk v aute...to potom ten vodič do smrti bude splácať ošetrenie? Keď som ešte robila na ARO, nikto z príbuzných obetí havárii nič podobné nespomínal a niekedy sa jednalo o dlhodobé liečby, detto neúspešní samovrahovia...... Som z toho prekvapená a od tejto chvíle sa desím každého liečenia v nemocnici. To môže ZP našiť vymáhanie náhrady od liečeného na čokoľvek.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

účtovník 007 Pozri príspevok
BXLmiami, pri alkohole a iných návykových a omamných látkach je mi jasný postup poisťovne, ale takýto prípad? Veď nešťastná náhoda, dieťa sa vytrhne z ruky, šmyk v aute...to potom ten vodič do smrti bude splácať ošetrenie? Keď som ešte robila na ARO, nikto z príbuzných obetí havárii nič podobné nespomínal a niekedy sa jednalo o dlhodobé liečby, detto neúspešní samovrahovia...... Som z toho prekvapená a od tejto chvíle sa desím každého liečenia v nemocnici. To môže ZP našiť vymáhanie náhrady od liečeného na čokoľvek.
Tí sotva v čase pokusu o samovraždu zodpovedali za svoje činy.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak ja som sa s tým už pár krát stretla,viem že kamoška lekárka mala autohaváriu,jej muž zostal ťažko zranený v nemocnici a ona aj s dcérami odmietla PN a brala si dovolenku aby mu nepriťažila,lebo toho šoféra potom sudia ako ublíženie na zdraví aj ked sa jedná o jeho ženu a deti a poistovna si v tomto prípade nedá ujsť náklady na liečbu.A ako lekár tiež som to videla,dokonca raz to bol stopár,ktorého vzal do auta vodič a s ním havaroval.Ten vodič toho stopára v podstate živil,pretože mu musel vždy všetko preplatiť čo súviselo s urazom aj ked od autonehody uplynul už čas.Odvtedy nechcem nikoho do auta,ani príbuzného.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

účtovník 007 Pozri príspevok
BXLmiami, pri alkohole a iných návykových a omamných látkach je mi jasný postup poisťovne, ale takýto prípad? Veď nešťastná náhoda, dieťa sa vytrhne z ruky, šmyk v aute...to potom ten vodič do smrti bude splácať ošetrenie? Keď som ešte robila na ARO, nikto z príbuzných obetí havárii nič podobné nespomínal a niekedy sa jednalo o dlhodobé liečby, detto neúspešní samovrahovia...... Som z toho prekvapená a od tejto chvíle sa desím každého liečenia v nemocnici. To môže ZP našiť vymáhanie náhrady od liečeného na čokoľvek.
Inak ked toto vidím,tak vlastne mali nesmierne šťastie,že sa nič nestalo autu a hlavne tým čo boli v aute ked dieťa podbehlo.Policajti zrejme označili za vinníka nehody dieťa,čiže rodičov a ak by došlo k zraneniu osôb v aute,asi by museli platiť aj to.Tuším nám začína toľko verejnosťou žiadaný poriadok v zdravotníctve,aj ked verejnosť to určite takto nemyslela.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Ale

ak je vinník vodič.. nie je toto predmetom poistenia zodpovednosti za škodu prevádzkou motorového vozidla? Náklady na ošetrenie seba, posádky a všetkých ostatných by nemala žiadať zdravotná poisťovňa od poisťovne vodiča kde má PZP?
a ak vinník nie je vodič.. nie je toto predmetom poistenia za škodu domácnosti. Teda čo viem, ak moje dieťa rozbije susedovi prakom okno, zaplatí sa to z mojej poistky domácnosti..

čiže netreba len skontrolovať či príslušné poistky máme platné?....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami Pozri príspevok
Inak ked toto vidím,tak vlastne mali nesmierne šťastie,že sa nič nestalo autu a hlavne tým čo boli v aute ked dieťa podbehlo.Policajti zrejme označili za vinníka nehody dieťa,čiže rodičov a ak by došlo k zraneniu osôb v aute,asi by museli platiť aj to.Tuším nám začína toľko verejnosťou žiadaný poriadok v zdravotníctve,aj ked verejnosť to určite takto nemyslela.
....a vieš Ty , že ja s takýmto postupom aj súhlasím

Nech konečne zavládne poriadok na tých cestách a nie iba vodič bude a je vždy postihovaný .......
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
buchač Pozri príspevok
....a vieš Ty , že ja s takýmto postupom aj súhlasím

Nech konečne zavládne poriadok na tých cestách a nie iba vodič bude a je vždy postihovaný .......
Vodič je vždy v nevýhode a dá sa mu našiť skoro čokoľvek. Hlavne krásna veta "Vodič neprispôsobil rýchlosť......
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Mija33, verím, že je to pre Teba zložitá a náročná situácia, ale nemôžeš napísať, čo sa skutočne stalo? Aby sme iba nehádali a mohli sa poučiť? Prípadne, čo Ti odpovedia zo ZP?
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Viem, ze ako rodic som zodpovedna za malu ale cely den sme boli spolu v zahrade a zrazu sa mi vytratila, to bola chvila 5 minut.
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Napisem vam zajtra, uvidim co mi povedia vo VZP. Drzte palce!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mija33 Pozri príspevok
Poradte, moju 5 rocnu dceru zrazilo auto - podbehla pod auto. Bola po nu rychla sanitka, ostali sme v nemocnici na pozorovani 5 dni. Vsetko dopadlo nastatie OK. Ziadna skoda na aute na tele. Teraz po 3 mesiacoch mi VZP vyrubila 700,- za pobyt v nemocnici za tych 5 dni. No keby som toto vedela tak tam neostanem ani minutu. Je toto mozne, prosim vas kde sa mam obratit prosim o radu. Ved jeden den hospitalizacie nas vysiel na 120,- EUR a to ja ako matka som si este extra vsetko platila. Kde tento svet speje? Co teraz pred sviatkami?
Mija33 Pozri príspevok
Viem, ze ako rodic som zodpovedna za malu ale cely den sme boli spolu v zahrade a zrazu sa mi vytratila, to bola chvila 5 minut.
...nuž .......niekedy stačí sekunda .....


Inak poviem ...nasrať na tie peniaze ....
Veď predsa pred troma mesiacmi ste pohreb , kar mohli robiť ......
Vyšlo by to určite drahšie ...cca 1.000 €.......či ...?????


Aké by ste sviatky mali ????
Aké by mal sviatky dotyčný , ktorému dievčatko pod auto podbehlo ?????

Odpovedať nemusíš ...............
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

To nebolo pekne od vas..... ale zamyslim sa nad tým.....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mija33 Pozri príspevok
To nebolo pekne od vas..... ale zamyslim sa nad tým.....
Veľa skutočností život prináša a nie všetky sú pekné ....
Holt realita dní je raz už taká.....

Aj mňa by asi naštvalo faktúra ...netvrdím opak ...
No predsa len , je potrebné sa zamyslieť občas .

zrazu sa mi vytratila, to bola chvila 5 minut...
Boli ste na záhrade ... hm , deti sú jak živé striebro ...
Vnučka je na chalupe " pod zámkom "...nemá šanc zdrhnúť...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

BXLmiami Pozri príspevok
Inak ked toto vidím,tak vlastne mali nesmierne šťastie,že sa nič nestalo autu a hlavne tým čo boli v aute ked dieťa podbehlo.Policajti zrejme označili za vinníka nehody dieťa,čiže rodičov a ak by došlo k zraneniu osôb v aute,asi by museli platiť aj to.Tuším nám začína toľko verejnosťou žiadaný poriadok v zdravotníctve,aj ked verejnosť to určite takto nemyslela.
Dúfam, že tento poriadok budú poisťovne aplikovať aj na detičky na bicykloch bez prilby alebo na korčuliach, skejtoch bez chráničov.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Mija33 Pozri príspevok
To nebolo pekne od vas..... ale zamyslim sa nad tým.....
Mija33, to nerieš, každý má nárok na názor. Dôležité je, že máš malú v poriadku a uvidíš, čo povedia na ZP. Ja som vychovala tri deti, ale nikdy by som si nedovolila povedať, že mám na 100% neustále dohľad nad dieťaťom. V dnešnej dobe sa denne ošetrujú v nemocnici ľudia, ktorí nikdy neprispeli do ZP a ani neprispejú a nikto od nich nechce ani cent, napríklad v podobe odpracovania si časti nákladov. Mne to pripadá ako super výpalné na tých ľuďoch, kde ešte sú aké- také peniaze a strach zo straty strechy nad hlavou v prípade nazaplatenia je silný. Už si tu pripadám, že kým nebudeme všetci bezdomovci, tak dovtedy najväčší výpalník štát bude s nami takto nakladať.
Teda ak ZP bude vymáhať náklady na ZS, tak od všetkých celoplošne, nie iba od ešte ako-tak majetných.
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Dakujem za psychicku podporu.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

A nema vase dieta poistku?
Poistenie skody sposobenej sposobenej dietatom moze byt sucastou niektorej "detskej"poistky (napr. Farbicka take ma) alebo aj sucastou poistenia domacnosti (poistenie skod sposobenych clenmi domacnosti).
Skuste popatrat tymto smerom, ci by tu "skodu" nevedela uhradit komercna poistovna za vas.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Súhlas s ivka70

Keď vytopím 5 susedov a nemám poistku domácnosti, tiež budem platiť aleluja a nemôžem to považovať za vydieranie.. A neviem teda ako vaša, ale moja poistka domácnosti obsahuje aj poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú členmi domácnosti. Teda doteraz som si myslel že je to štandardom v takejto poistke.. A predpokladám že toto je presne ten prípad, kedy by som volal do poisťovne a nahlásil im udalosť. Pozrite si poriadne či takúto poistku nemáte a zavolajte do poisťovne, či to do toho nespadá..
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Andy Kralik Pozri príspevok
Súhlas s ivka70

Keď vytopím 5 susedov a nemám poistku domácnosti, tiež budem platiť aleluja a nemôžem to považovať za vydieranie.. A neviem teda ako vaša, ale moja poistka domácnosti obsahuje aj poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú členmi domácnosti. Teda doteraz som si myslel že je to štandardom v takejto poistke.. A predpokladám že toto je presne ten prípad, kedy by som volal do poisťovne a nahlásil im udalosť. Pozrite si poriadne či takúto poistku nemáte a zavolajte do poisťovne, či to do toho nespadá..
Tak ľudia sa málokedy stretajú na Slovensku s tým,aby im všeobecná zdravotná poisťovňa zosobnila liečbu,v podstate sa to stáva pri alkohole,pri autonehodách,neviem či pri úrazoch na horách-tam by mali mať komerčnú poistku,ale či to všeobecka zosobnuje to neviem.Ale v podstate podľa hore uvedeného paragrafu by teoreticky mohla uplatnovať každu uraz v opitosti,alebo každý úraz následkom čo ja viem-liečiteľov ,kozmetičiek a tak.Takže myslím,že je otázka času kedy sa to spustí.A neviem či vôbec naše komerčné poisťovne takéto riziko pokrývajú.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
vôbec sa mi nepáči, čo sa to tu začína diať v našom zhnitom kráľovstve....takže to zhrniem...vláda a štát sa rozhodla, že chudobných urobíme ešte chudobnejších /akýmkoľvek spôsobom/ a z bohatých ešte bohatších /tiež akýmkoľvek spôsobom/
...chce to asi múdreho právnika...nedá sa postaviť pekne ostrý list na tom, že mamičku dopredu neinformkovali o podmienkach???veď keď prídem nocovať
do hotela, kde by sme prišli, keby som sa až po 3 nociach dozvedela, že za koľko peňazí som to vlastne nocovala???Za ten peniaz...ako už bolo spomenuté, mohla mamička nocovať vo vedľajšom hoteli s jakuzzou, masérom....a šampusom....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať