Zavrieť

Porady

platba za pobyt v nemocnici

Otec nastupuje do nemocnice a bolo mu povedane, ze za kazdy den pobytu musi zaplatit 1,5e. Otec je zamestnany, ale uz asi pol roka na PN.
Koli comu ten poplatok (on sa nepytal, sak naco?)? Je mozne, ze zamestnavatel (sukromnik) prestal zanho platit odvody?
Este doplnim, ze ide na neurologiu, ziadny nadstandard alebo co...
Naposledy upravil Erika686 : 28.09.10 at 16:58
Usporiadat
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
vôbec sa mi nepáči, čo sa to tu začína diať v našom zhnitom kráľovstve....takže to zhrniem...vláda a štát sa rozhodla, že chudobných urobíme ešte chudobnejších /akýmkoľvek spôsobom/ a z bohatých ešte bohatších /tiež akýmkoľvek spôsobom/
...chce to asi múdreho právnika...nedá sa postaviť pekne ostrý list na tom, že mamičku dopredu neinformkovali o podmienkach???veď keď prídem nocovať
do hotela, kde by sme prišli, keby som sa až po 3 nociach dozvedela, že za koľko peňazí som to vlastne nocovala???Za ten peniaz...ako už bolo spomenuté, mohla mamička nocovať vo vedľajšom hoteli s jakuzzou, masérom....a šampusom....
Nemal ju kto informovať,je to vec poisťovne a jej právnikov,nie nemocnice.Nemocnica pochybujem že o tomto vôbec vie.Vyučtovala poisťovni a poisťovna jej zaplatila a to je všetko,poistovna následne vymáha peniaze dalej.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
no však práve...na Slovensku je to tak...nemal kto informovať...nedalo sa...atď...bežný jav....ale keď to tá mamička nezaplatí...exekútora má na krku...tam už všetci presne vedia ako majú postupovať...smutnééé....
P.S.: všimli ste si, že od zadania témy je asi len dva roky a tam zadávateľa trápila suma 1,5 EUR/deň... a dnes máme rádovo iné problémy čo sa hodnôt pobytu týka ....klikla som na ten link www.nanicmama.sk a tam rodičom dali preplatiť takmer 5.000,-EUR/prípad z mája 2012/ ...len neviem ako to dopadlo!!! jedno viem isto...dávajú nás tí HORE DO PORIADKU!!!
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
no však práve...na Slovensku je to tak...nemal kto informovať...nedalo sa...atď...bežný jav....ale keď to tá mamička nezaplatí...exekútora má na krku...tam už všetci presne vedia ako majú postupovať...smutnééé....
P.S.: všimli ste si, že od zadania témy je asi len dva roky a tam zadávateľa trápila suma 1,5 EUR/deň... a dnes máme rádovo iné problémy čo sa hodnôt pobytu týka ....klikla som na ten link www.nanicmama.sk a tam rodičom dali preplatiť takmer 5.000,-EUR/prípad z mája 2012/ ...len neviem ako to dopadlo!!! jedno viem isto...dávajú nás tí HORE DO PORIADKU!!!
Toto je skôr o Slovákoch ako o Slovensku.Začína to vlastne byť tak ako má.Nemocnica a lekári majú liečiť.Preukázanú liečbu má poisťovňa zaplatiť.A následne riešiť s prípadným ,,vinníkom".Tak ako u komerčných poisťovní.Na západe tomu ľudia rozumejú,akurát u nás stále chceme od lekára to,čo má dať ten komu platíme a kto na nás posiela exekutorov.
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Novinka zo ZP - ZP si nároku od poistenca to co, ake ukony si uplatni nemocnica. To vymaha ZP od poistenca podla toho ci ste si ten uraz sposobili sami alebo niekto iný. Takze oni si to vykazuju podla vykonov nemocnice.
OK ako rodic som si vedoma co sa stalo, pristupila som na splatkovy kalendar, inak mam exukutora na krku.
Teraz vsak idem za nemocnicou - vymahat, ziadad o zmenu zauctovania poplatku za 5 dni hospitaliciacie 622,- EUR , co je vraj neaký pausal ktorý VZP preplaca nemocniciam za 15 dni hospitalizacie za pacienta A to je jedno ci tam lezi 1 alebo 15 dni?????:::::: dalsi sok
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tuším zistíte ,,super"učtovanie v zdravotníctve.Koľko rokov sa už snažíme to zmeniť?Možno sa aj konečne pridáte po tých rokoch.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Mija33 Pozri príspevok
Teraz vsak idem za nemocnicou - vymahat, ziadad o zmenu zauctovania poplatku za 5 dni hospitaliciacie 622,- EUR , co je vraj neaký pausal ktorý VZP preplaca nemocniciam za 15 dni hospitalizacie za pacienta A to je jedno ci tam lezi 1 alebo 15 dni?????:::::: dalsi sok
Len pozor.. to čo a akym spôsobom bude preplacane určuje ministerstvo a zdravotná poisťovňa. Nie nemocnica.. Ona len dostane na podpis zmluvu...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

BXLmiami Pozri príspevok
Toto je skôr o Slovákoch ako o Slovensku.Začína to vlastne byť tak ako má.Nemocnica a lekári majú liečiť.Preukázanú liečbu má poisťovňa zaplatiť.A následne riešiť s prípadným ,,vinníkom".Tak ako u komerčných poisťovní.Na západe tomu ľudia rozumejú,akurát u nás stále chceme od lekára to,čo má dať ten komu platíme a kto na nás posiela exekutorov.
Skvelo vymyslené: lekári ošetria, nemocnica vyfakturuje, poisťovňa vymáha od "vinníka" - ktorého však akosi na úplne samom začiatku zabudli informovať o tom, koľko bude liečba stáť a akosi sa ho zabudli aj opýtať, či o ňu stojí (nemyslím tým prípad Mija33)
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
BXLmiami Pozri príspevok
Toto je skôr o Slovákoch ako o Slovensku.Začína to vlastne byť tak ako má.Nemocnica a lekári majú liečiť.Preukázanú liečbu má poisťovňa zaplatiť.A následne riešiť s prípadným ,,vinníkom".Tak ako u komerčných poisťovní.Na západe tomu ľudia rozumejú,akurát u nás stále chceme od lekára to,čo má dať ten komu platíme a kto na nás posiela exekutorov.
Ja v podstate s princípom: uhraď si to sám súhlasím...ale
po 1/ mali mamičku vopred informovať
po 2/ sumy sú ABSOLÚTNE BLBO NASTAVENÉ...nechápem vôbec nechápem sumu cca 700,-EUR za pobyt mamičky, to je úpne od veci...nedávno som ležala s mojou malou na detskom oddelení....strava o ničom, komfort sprchovanie, WC a podobné "hlúposti" tiež o ničom, súkromie o ničom...a účet čuduj sa svete....ako v hoteli HILTON!!!!
podobne ten prípad pubertiačky, ktorá sa opila, museli ju hospitalizovať a účet 5.000,-EUR, to sa Vám zdá normálne?? možno nebolo povedané, že ju prevážali helikoptérou, inak si tú sumu ozaj neviem vysvetliť....za vyspanie z opice v nemocnici by ako postih úplne stačilo do 200,-EUR, a nie zadlžovať celú rodinu, to je fakt likvidačné....ani mne sa len tak na účte nevála 5000,-EUR!!!!
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

sumy sa daju vyhladat v centralnom registri zmluv ... napr. http://crz.gov.sk/index.php?ID=685616&l=sk
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Ja v podstate s princípom: uhraď si to sám súhlasím...ale
po 1/ mali mamičku vopred informovať
po 2/ sumy sú ABSOLÚTNE BLBO NASTAVENÉ...nechápem vôbec nechápem sumu cca 700,-EUR za pobyt mamičky, to je úpne od veci...nedávno som ležala s mojou malou na detskom oddelení....strava o ničom, komfort sprchovanie, WC a podobné "hlúposti" tiež o ničom, súkromie o ničom...a účet čuduj sa svete....ako v hoteli HILTON!!!!
podobne ten prípad pubertiačky, ktorá sa opila, museli ju hospitalizovať a účet 5.000,-EUR, to sa Vám zdá normálne?? možno nebolo povedané, že ju prevážali helikoptérou, inak si tú sumu ozaj neviem vysvetliť....za vyspanie z opice v nemocnici by ako postih úplne stačilo do 200,-EUR, a nie zadlžovať celú rodinu, to je fakt likvidačné....ani mne sa len tak na účte nevála 5000,-EUR!!!!
1/Kto ju mal informovať?Lekári predsa nevedia ako to bolo,kto bol vinný,príde dieťa a oni spravia čo majú,toto predsa nie sú veci ktoré riešia lekári,už to konečne pochopte.Okrem toho bežní lekári zamestnanci nemocníc nemajú o tomto páru,výkazníctvo predsa nerobia ani na oddelení či na urgente na to sú iní ludia,takže prečo stále chcete aby lekári riešili niečo na čo nemajú kompetencie?Keby bol vinník šofér,platil by šofér,keby nikto platila by poisťovna,to majú lekári na urgente nad týmto maturovať?
2/Sumy predsa nastavujú ekonomovia-poisťovne ministerstvo zdravotníctva a nie lekári a nemocnice.My vieme že sú blbo nastavené,inak by mi za testy kde len materiál bez práce stojí 16,52 nemohli platiť 3,78 €.To že ju poslali na nemocnicu bol len další ****,nemocnica s tým ťažko niečo spraví.
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Suhlasim s Ingrid O. v bole 1/, v bode 2/ cca 700,- EUR mam platit za hospitalizaciu moje dcere. Ja som si osobitne v nemocnici musela platit 5,- na noc bez stravy. Takze to uz k tomu ani neratam. Zajtra idem do konkretnej nemocnice zase konzultovar tu zazracnu sumu 622,- tak sa na to tesim.

Celkova suma ktoru nam vycislili bola 726,- EUR( cca 56,- LSPP, 30,- EUR vysetrovacie a liecebne zlozky, 622,- EUR lôžková starostlivost, 16,- EUR amlulatna staroslivost/ len pre info a vystrahu pre druhých aby ste boli v obraze. Neprajem to nikomu.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Ja v podstate s princípom: uhraď si to sám súhlasím...ale
po 1/ mali mamičku vopred informovať
po 2/ sumy sú ABSOLÚTNE BLBO NASTAVENÉ...nechápem vôbec nechápem sumu cca 700,-EUR za pobyt mamičky, to je úpne od veci...nedávno som ležala s mojou malou na detskom oddelení....strava o ničom, komfort sprchovanie, WC a podobné "hlúposti" tiež o ničom, súkromie o ničom...a účet čuduj sa svete....ako v hoteli HILTON!!!!
podobne ten prípad pubertiačky, ktorá sa opila, museli ju hospitalizovať a účet 5.000,-EUR, to sa Vám zdá normálne?? možno nebolo povedané, že ju prevážali helikoptérou, inak si tú sumu ozaj neviem vysvetliť....za vyspanie z opice v nemocnici by ako postih úplne stačilo do 200,-EUR, a nie zadlžovať celú rodinu, to je fakt likvidačné....ani mne sa len tak na účte nevála 5000,-EUR!!!!
Ako postih by stačilo 200,00 eur-no to by síce stačilo,toto ale nie je postih ale zaplatenie služieb ARA.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
[QUOTE=BXLmiami;2206732]1/Kto ju mal informovať?Lekári predsa nevedia ako to bolo,kto bol vinný,príde dieťa a oni spravia čo majú


...k tomu len toľkoto...lekárov si veľmi vážim a skutočne nech liečia, zašívajú atď., ja si to predstavujem, že v každej nemocnici bude na príjme jedna KOMPETENTNÁ osoba, ktorá je oboznámená so situáciou pacienta, ako sa úraz stal a pod.detaily a jednoducho pacientovi resp. sprievodnej osobe v tomto prípade rodičovi vysvetlí, tak viete milá pani-mamička...veci sa majú tak a tak...a je na Vás, nakoľko sa nejedná o blchy /tým myslím EURá/, ako sa rozhodnete, či sa u nás ubytujete alebo nie...takto nejak by to malo fungovať v civilizovanej spoločnosti, lebo stále sa na tento prípad dívam ako na výpalníctvo zo strany poisťovne....
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Dakujem velmi pekne vsetkym za ich cenne rady a nazory. Akokolvek to uz dopadne, som velmi stastna ze moja dcera je ziva a zdrava. A Vam prajem vsetkym krasne Vianoce....
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
...a veľa zdravia!!!
Naposledy upravil Ingrid Ondruskova : 19.12.12 at 15:09
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
...a ešte rečnícka otázka na záver: ak tomu dobre rozumiem, ako píše zadávateľka v príspevku 14:01 hod....tých 700,-EUR sa má platiť za pobyt dcére...a zase tomu nerozumiem...to preto, že matka neustriehla dieťa...ale na detskom úrazovom oddelení ležia VŽDY deti, že ich rodičia neustriehli....popáleniny, škaredé zlomeniny apod....to akože potom títo rodičia budú platiť také pálky????
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

no to je uz asi po novom takto....
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
...a ešte rečnícka otázka na záver: ak tomu dobre rozumiem, ako píše zadávateľka v príspevku 14:01 hod....tých 700,-EUR sa má platiť za pobyt dcére...a zase tomu nerozumiem...to preto, že matka neustriehla dieťa...ale na detskom úrazovom oddelení ležia VŽDY deti, že ich rodičia neustriehli....popáleniny, škaredé zlomeniny apod....to akože potom títo rodičia budú platiť také pálky????
Vyzerá, že áno.
Inak, ak ZP pristúpi k takýmto razantným vymáhaniam spoluúčasti na ZS, tak v nemocnici skutočne bude potrebný človek, ktorý rodine povie, že toto a toto budete musieť zaplatiť zo svojho.

Mne z toho vychádza len jedno, a netýka sa to iba tu posudzovaného prípadu,súvisí to s celkovými zmenami, ktoré nastali. Kým niečo vlastníš a máš strechu nad hlavou, stále je Ti čo zobrať. Až keď budeme všetci spať pod mostom v karabici, bude nám sveta žiť!!!
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ale Vy stále nerozumiete že to je preto,lebo sa jednalo o autonehodu a tam to takto funguje už veeeeľmi dávno.Ved sa spýtajte právnikov.Ked je to iný uraz,tam zatiaľ liečbu nikto neplatí.Na čo mali upozorniť,kto mal upozorniť...ved ani najkompetentnejší človek v nemocnici predsa nevedel ako sa to uzavrie,kto je vinný a už vôbec koľko celá sranda bude stáť.Pre zadavateľku to dopadlo veľmi dobre,dieťa bolo len na pozorovaní,predstavte si situáciu,že by mala napr.mozgové poranenie,odhliadnuc od tej starosti ak by k tomuto cvakala aj CT,MR,nedajboh operáciu,neurochirurgickú jisku....radšej nemyslieť.Takže dopredu povedať koľko to bude stáť a nech sa mamička rozhodne ,tak to je názor na urovni môjho počítania ekonomického chodu nemocnice.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
[QUOTE=Mija33;2205626]Poradte, moju 5 rocnu dceru zrazilo auto - podbehla pod auto. Bola po nu rychla sanitka, ostali sme v nemocnici na pozorovani 5 dni. Vsetko dopadlo nastatie OK. Ziadna skoda na aute na tele. Teraz po 3 mesiacoch mi VZP vyrubila 700,- za pobyt v nemocnici za tych 5 dni. No keby som toto vedela tak tam neostanem ani minutu.

Táto veta ma zmiatla...po celý čas až po posledné príspevky som si myslela, že sa bavíme o cene ubytovania mamičky....čiže pokiaľ tu riešime autonehodu dieťaťa a v prvopočiatku ešte ani sám lekár netuší aký je rozsah poranenia, je mi jasné že to vopred nikto nevie vyčísliť...skôr by som chcela vedieť, ako sa danej situácii regulérne vyhnúť, aby človek neplatil EURáče do konca života
/samozrejme hovorím o komplikovanej nehode s následkami/
...P.S.: pre mamičku Mija33 to všetko dopadlo veeeľmi dobre...po každej stránke, len škoda tých 700,-EUR...ktoré asi bude musieť uhradiť....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať