Zavrieť

Porady

Musím byť DPH,lenže môžem byť?

V máji sme kúpili dodávku na lízing ako neplatci,lenže každý od nás žiada aby sme boli platci DPH.Ako budeme učtovať ten lizing platci alebo neplatci?
-Keď ja niekomu naučtujem Fa s DPH, DPH odvediem štátu. Pri kúpe napr.nafty si DPH v zúčtovaní odpočítam atď. Dobre to chápem? Skúste mi uviesť nejaký príklad.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    sklenkova
    V máji sme kúpili dodávku na lízing ako neplatci,lenže každý od nás žiada aby sme boli platci DPH.Ako budeme učtovať ten lizing platci alebo neplatci?
    -Keď ja niekomu naučtujem Fa s DPH, DPH odvediem štátu. Pri kúpe napr.nafty si DPH v zúčtovaní odpočítam atď. Dobre to chápem? Skúste mi uviesť nejaký príklad.Ďakujem.
    Skús tu pozrieť princíp DPH a pýtaj sa ďalej:

    http://www.porada.sk/showthread.php?...=princ%EDp+DPH
    A tu sa zas dozvieš o dobrovoľnej registrácii:
    http://www.porada.sk/showthread-t_13...light_DPH.html

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    ten princí p v základe chápem,lenže čo s tým autom,len som si myslela ,že peniaze sa odvádzajú hneď a papier raz za 3 mesiace.Budem môcť to auto mať par mesiacov ako neplatca a potom platca?

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    sklenkova
    ten princí p v základe chápem,lenže čo s tým autom,len som si myslela ,že peniaze sa odvádzajú hneď a papier raz za 3 mesiace.Budem môcť to auto mať par mesiacov ako neplatca a potom platca?
    Ano, DPH si uplatniš v 1. DP

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Takže podla § 55ZDPH,môžem si auto odpočítať za2 mesiace pretože ho používam na rozvoz tovaru-prihlásené na podnikanie,ale budem to musieť opraviť aj na karte majetku. dobre?
    Naposledy upravil sklenkova : 14.11.05 at 19:36 Dôvod: oprava

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    sklenkova
    Takže podla § 55ZDPH,môžem si auto odpočítať za2 mesiace pretože ho používam na rozvoz tovaru-prihlásené na podnikanie,ale budem to musieť opraviť aj na karte majetku. dobre?
    Na karte majetku si mala viesť obst. cenu bez DPH aj keď si bola neplatiteľ DPH (§25 ods.6 zák o DzP). V tom prípade ju neopravuješ.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Áno,je tam bez DPH (pozrela som sa) takže 6 mesiacov si dám do výdavkov a 2 do odpočtu DPH-OK!

    Musím byť DPH,lenže môžem byť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.