Zavrieť

Porady

dotaz na zateplenie z vnutra

zdravim. takze dotaz priaelka ma tehlový byt plast okna a ten byt je rožný spal som tam mal som hlavu pri nezateplenej stene NEVERITE ALE TA NEZATEPLENA STENA SALALA CHLAD ale taky ze ma rozbolel zub v miestnosti bolo 21stupnov takze to je v pohode len od tej steny strasna zima dom ako celok sa v najblizsom období zateplovat nejde.

dotaz

da sa ta stena zateplit zvnutra?? polistirén omietka a tak

co odporucate??
prakticke rady omačky nemusím
dakujem
Usporiadat
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Odporucam vyhladavnie v strede hore...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
.Ťažko mudrovať do konkrétnej dispozície bytu veľkosti miestnosti rozmerov nábytku.Čo sa tam zmestí .Vo väčšine prípadov nejde zima zo stien ale zo stropov .Odporúčam znovu navštíviť priateľku a vyskúšať kde je to nastudenšie, ale asi to bude hore ,nie dole.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Z dlhodobých skúsenosti so zatepľovaním v našich zemepisných šírkach neodporúčam zatepliť byt z vnútornej strany. Nakoľko v takomto byte v zimnom období vzniká medzi zatepľovacím systémom a stenou rosný bod, ktorý ma za následok vznik plesni. Samozrejme neobjavia sa v krátkom časovom horizonte, ale mala som možnosť vidieť niekoľko takto zateplených bytov po piatich rokoch, kedy pod zatepľovákom boli steny celé zaplesnivené.
Problém s chladom je potrebné jednoznačne riešiť zateplením z vonku.
2 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

kveti Pozri príspevok
zdravim. takze dotaz priaelka ma tehlový byt plast okna a ten byt je rožný spal som tam mal som hlavu pri nezateplenej stene NEVERITE ALE TA NEZATEPLENA STENA SALALA CHLAD ale taky ze ma rozbolel zub v miestnosti bolo 21stupnov takze to je v pohode len od tej steny strasna zima dom ako celok sa v najblizsom období zateplovat nejde.

dotaz

da sa ta stena zateplit zvnutra?? polistirén omietka a tak

co odporucate??
prakticke rady omačky nemusím
dakujem
Budem veľmi praktický a veľmi konkrétny.Odporúčam priateľku zatepliť zvnútra a byt zvonku
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
v miestnosti bolo 21stupnov
preboha v ktorej
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

220870 Pozri príspevok
v miestnosti bolo 21stupnov
preboha v ktorej
No?Včil buc múdry
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

kveti Pozri príspevok
zdravim. takze dotaz priaelka ma tehlový byt plast okna a ten byt je rožný spal som tam mal som hlavu pri nezateplenej stene NEVERITE ALE TA NEZATEPLENA STENA SALALA CHLAD ale taky ze ma rozbolel zub v miestnosti bolo 21stupnov takze to je v pohode len od tej steny strasna zima dom ako celok sa v najblizsom období zateplovat nejde.

dotaz

da sa ta stena zateplit zvnutra?? polistirén omietka a tak

co odporucate??
prakticke rady omačky nemusím
dakujem
Presne ten problém mám ja. Musela som prehodiť nábytok, aby som pri tej (dokonca severnej) stene nesedela ani na gauči. Kto to nezažil, neverí. Ľahko sa radí o zateplení zvonku, ale jeden byt to nemôže urobiť, ani dva. V dome by súhlasilo max. 5 %, ostatní majú byty chránené iným bytom. V dome je asi 80 % dôchodcov (starodôchodcov - do 600 €).
Takže sa treba rozhodnúť: riskovať zdravie z reumy alebo z možných plesní.
3 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Máš pravdu. Získať súhlas na zateplenie je vždy problém, lenže zateplpľovať zvnútra je nezmysel. Nič tým nevyriešiš a pri vzniku pleni ani so zdravím to nebudeš mať jednoduché. Moja rada je, nezatepľovať z vnútra.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Zateplenie zvonku je ako kabát, ak nemáš kabát, aj košeľa je dobrá, a ak je mínus pätnásť, aj tri sú lepšie. Opýtať sa u prameňa, bezdomovcov. Alebo skúsiť ako Koník, štyridsaťosem hodín a v lete.

Nadarmo praprapradedovia nehovorili, bližšia košeľa ako kabát.

Zateplenie zvonku, čím účinnejšie, tým výhodnejšie. Rosný bod sa posúva v stene smerom von.

Zateplenie zvnútra? Malo by byť čo najtenšie a najúčinnejšie. Rosný bod by sa mal posunúť v stene minimálne k miestnosti.

Účelom je, aby stena nepohlcovala teplo dodané do miestnosti, čim teplejšia stena, tým skôr sa dosiahne optimálna teplota vzduchu v miestnosti, teda tepelná pohoda osôb.

Ak je zvnútra zateplenie, ktoré posúva maximálne rosný bod k miestnosti. Ako keby, po nás aj potopa. No môže to individuálne dopadnúť aj inak, bude to mať rýchlejší spád.
2 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

sito Pozri príspevok
Zateplenie zvnútra? Malo by byť čo najtenšie a najúčinnejšie. Rosný bod by sa mal posunúť v stene minimálne k miestnosti.

Účelom je, aby stena nepohlcovala teplo dodané do miestnosti, čim teplejšia stena, tým skôr sa dosiahne optimálna teplota vzduchu v miestnosti, teda tepelná pohoda osôb.
Tak ako na to? Čo pomôže? Poznáš nejaký prípravok?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Reflexná fólia, neestetické. Možné je nalepiť polystyrénové štvorce, podhľady na strop. ??? Tvrdý polystyrén, najviac 2 cm a omietka.

Je možno si to skúsiť, kúsok polystyrénu priložiť na stenu. Jednu ruku na polystyrén, druhu na stenu. Rozdiel v teplote je cítiť.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

sito Pozri príspevok
Reflexná fólia, neestetické. Možné je nalepiť polystyrénové štvorce, podhľady na strop. ??? Tvrdý polystyrén, najviac 2 cm a omietka.

Je možno si to skúsiť, kúsok polystyrénu priložiť na stenu. Jednu ruku na polystyrén, druhu na stenu. Rozdiel v teplote je cítiť.
Tá reflaxná fólia, to je to strieborné? Chcela by som to dať na stenu pod oknom za riadiátor a práve som rozmýšľala, či sa to dá zatrieť nejako na bielo, alebo čo s tým.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Áno. Ale ak sa to zatrie, stráca to reflexnú schopnosť. Daj, ale nezatieraj.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

A zas polystyrén.Azbestové platne hrúbky 30 mm a medzi ne a stenu rádioaktívny odpad ešte nikto neskúšal?Cukrári pečte tie zákusky a nej...te sa do vedy akou stavbárčina je!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

marleau Pozri príspevok
A zas polystyrén.Azbestové platne hrúbky 30 mm a medzi ne a stenu rádioaktívny odpad ešte nikto neskúšal?Cukrári pečte tie zákusky a nej...te sa do vedy akou stavbárčina je!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sladkéééééééé.
0 0
Dušky Dušky

Dušky je offline (nepripojený) Dušky

Pri zateplení zvnútra sa teplota v pôvodnej konštrukcii zníži a nulová teplota sa presúva k vnútornému povrchu konštrukcie. Tento jav spôsobí v zimných mesiacoch posunutie rosného bodu smerom do interiéru. Pri zlom návrhu alebo nesprávnej realizácii môže kondenzovaná para, vlhkosť, aktivovať vznik plesní v interiéri. Preto musí byť zabezpečená difúzia, teda odvetranie vodných pár, ktoré prenikli do konštrukcie obvodového plášťa. Ak chcete úplne eliminovať prítomnosť vodnej pary a jej kondenzáciu, môžete použiť parozábranu z PET fólie, sadrokartónu alebo tapety s hliníkovou fóliou. Najskôr by však problém mal posúdiť odborník, ktorý vie výpočtom zistiť, či je vôbec parozábrana potrebná. Ak je obvodová konštrukcia z kameňa, betónu alebo má obklad z glazovanej keramiky či umeloživičnej omietky, bez parozábrany sa s najväčšou pravdepodobnosťou nezaobídete. Inak je to však v prípade, že obvodový plášť je z paropriepustných stavebných materiálov ako tehla, vápenno-pieskové tvárnice či pórobetón. Teraz som z toho spravil skúšku. Všetko sa dá len treba ludí kt. vedia čo robiť.
3 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Dušky Pozri príspevok
Pri zateplení zvnútra sa teplota v pôvodnej konštrukcii zníži a nulová teplota sa presúva k vnútornému povrchu konštrukcie. Tento jav spôsobí v zimných mesiacoch posunutie rosného bodu smerom do interiéru. Pri zlom návrhu alebo nesprávnej realizácii môže kondenzovaná para, vlhkosť, aktivovať vznik plesní v interiéri. Preto musí byť zabezpečená difúzia, teda odvetranie vodných pár, ktoré prenikli do konštrukcie obvodového plášťa. Ak chcete úplne eliminovať prítomnosť vodnej pary a jej kondenzáciu, môžete použiť parozábranu z PET fólie, sadrokartónu alebo tapety s hliníkovou fóliou. Najskôr by však problém mal posúdiť odborník, ktorý vie výpočtom zistiť, či je vôbec parozábrana potrebná. Ak je obvodová konštrukcia z kameňa, betónu alebo má obklad z glazovanej keramiky či umeloživičnej omietky, bez parozábrany sa s najväčšou pravdepodobnosťou nezaobídete. Inak je to však v prípade, že obvodový plášť je z paropriepustných stavebných materiálov ako tehla, vápenno-pieskové tvárnice či pórobetón. Teraz som z toho spravil skúšku. Všetko sa dá len treba ludí kt. vedia čo robiť.
Ja ťa uznávam, aj ťa ocením, ale pre mňa ako by si písal v cudzej neznámej reči. Máme tehlový dom, podľa projektu mal byť zvonku 5 cm polystyrén (alebo čosi - sadrokartón?), ale zlučovali družstvá a odfušovali to. Mne sa zdá, že medzi tehlami to ťahá ešte viac ako pri paneloch. Ja skutočne neviem, čo je rosný bod, PET fólia, sadrokartón, parozábrana ... Tak čo mám robiť? Ešte sa hovorí o nejakej stierke či nátierke ... Aj by som si zavolala odborníkov, ale čo odborník, to iný názor, už je to jak s právnikmi
A to strieborné je škaredé.
1 0
mevka mevka

mevka je offline (nepripojený) mevka

Keď je polystyrén škodlivý na zateplenie znútra, tak by sa nemohol použiť iný materiál? Možno vystaviť priečku z YTONGU MULTIPOR a omietnuť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať