Zavrieť

Porady

Vyradenie majetku

V roku 2002 sme ukončili leasing úžitkového auta, majetok je daňovo aj účtovne odpísaný. Môžeme vyradiť majetok bezodplatným prevodom na spolumajiteľa ako FO? Ak áno, aký dopad to bude mať na DP PO a DPH?
Ak nie akým sposobom mi odporúčate postupovať? Prosím súrne.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    spolumajiteľ je spriaznená osoba. Odporúčam preto predaťč za cenu, ako by to prevzal autobazár alebo DAREX ... dajú ponuku.

    Alexa.k je offline (nepripojený) Alexa.k

    Alexa.k
    Pre Strelca : áno majiteľom auta je právnická osoba - s.r.o.
    Pre LIDU : práve tomu sme sa chceli vyhnúť, lebo pravdepodone cena vozidla je viac ako pol mil. a museli by sme zaplatiť s toho DPH, a ak sa nemýlim kupujúci by si ju aj tak nemohol uplatniť v odpočte kedže je to ojazdené vozidlo.
    Dalo by sa to urobiť tak že by sa spolumajiteľovi vyplatila nepeňažným plnením / prevodom vozidla / pôžička spoločníka ?
    Ak áno aký to bude mať vplyv na dane ?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Alexa.k
    a ak sa nemýlim kupujúci by si ju aj tak nemohol uplatniť v odpočte kedže je to ojazdené vozidlo.
    Ojazdenosť úžitkového vozidla nemá vplyv na uplatnenie DPH zo strany kupujúceho .

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Paula
    Ojazdenosť úžitkového vozidla nemá vplyv na uplatnenie DPH zo strany kupujúceho .
    ano, ale chapem to tak, že FO nie je ani platiteľ. Teda ta DPH sa odvedie.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Alexa.k
    Pre LIDU : práve tomu sme sa chceli vyhnúť, lebo pravdepodone cena vozidla je viac ako pol mil. a museli by sme zaplatiť s toho DPH, a ak sa nemýlim kupujúci by si ju aj tak nemohol uplatniť v odpočte kedže je to ojazdené vozidlo.
    Dalo by sa to urobiť tak že by sa spolumajiteľovi vyplatila nepeňažným plnením / prevodom vozidla / pôžička spoločníka ?
    Ak áno aký to bude mať vplyv na dane ?
    upozorňujem na zákaz kompenzácie. Takže predaj auta sa musí riešiť osobitne a pohľadávka za vozidloa potom môže započítať so záväzkom.
    áno pochopila som, že sa chcete vyhnúť DPH a dani z príjmov, ale potom s tým autom nehýbte, nech zostane tam kde je. Predaj auta za nižšiu cenu obhájite len ak kupujci je externý odberateľ. Preto som odporúčila DAREX, lebo dávaju peniaze na ruku a samozrejme výrazne menej ako by ste dostali inde.

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    ahojte ak mi moze niekto poradit rada to uvitam-sme prenajimatelia-jedna sa o stare zmluvy, ukoncenie Leasingu napr 10/2005,lenze zostatkovu cenu mi zaplatili az v roku 1/2006- a moja otazka znie kedy mam vyradit HIM v roku 2005,ked este nie je vsetko uhradene-sice jedna sa o velmi male ciastky 500,-skk,alebo az uhradenim ZC-ja si osobne myslim az v roku 2006 -ale myltit sa mozem -dakujem za vase nazory

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.