Zavrieť

Porady

vypis z banky

Som zacinajuci zivnostnik. Mam zriadenych niekolko uctov. Potrebujem do uctovnictva original vypis co mi posle banka postou? Alebo staci vypis, ktory si vytlacim z www stranky banky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Po mne chceli daniari originál výpisu, aj keď mi nakoniec jeden chýbajúci, ktorý som takto riešila, stiahnutím z bankingu, uznali.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bagle
    Som zacinajuci zivnostnik. Mam zriadenych niekolko uctov. Potrebujem do uctovnictva original vypis co mi posle banka postou? Alebo staci vypis, ktory si vytlacim z www stranky banky?
    Ja si stále k výpisu z homebankingu priložím aj originál.

    bagle je offline (nepripojený) bagle

    bagle
    No ja mam ale problem. Moja banka dovoluje si vypis iba vytlacit z ich www stranky. Takze original ziadny nemam.

    Ked som im pisal, ze kolko stoji vypis z banky poslany postou, tak mi napisali, ze vypis si mozem vytlacit cez ich stranku.

    Je niekde v zakone napisane, ze potrebujem original vypis? Aby som vedel ci si mam ucty v tejto banke zrusit.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bagle
    No ja mam ale problem. Moja banka dovoluje si vypis iba vytlacit z ich www stranky. Takze original ziadny nemam.
    Ked som im pisal, ze kolko stoji vypis z banky poslany postou, tak mi napisali, ze vypis si mozem vytlacit cez ich stranku.
    Je niekde v zakone napisane, ze potrebujem original vypis? Aby som vedel ci si mam ucty v tejto banke zrusit.
    Veď pre výpisy si môžeš raz na konci mesiaca prísť aj osobne a to je grátis.

    bagle je offline (nepripojený) bagle

    bagle
    Banka ma sidlo v New Yorku. Sice ma aj pobocku v Bratislave. Ale aj to je pre mna daleko.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    bagle
    No ja mam ale problem. Moja banka dovoluje si vypis iba vytlacit z ich www stranky. Takze original ziadny nemam.

    Ked som im pisal, ze kolko stoji vypis z banky poslany postou, tak mi napisali, ze vypis si mozem vytlacit cez ich stranku.

    Je niekde v zakone napisane, ze potrebujem original vypis? Aby som vedel ci si mam ucty v tejto banke zrusit.

    To znie neuveriteľne . Môžeš prezradiť o akú banku sa jedná , lebo priznám sa, ešte som o tom nepočula , že banka nedáva originál výpis .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bagle
    Banka ma sidlo v New Yorku. Sice ma aj pobocku v Bratislave. Ale aj to je pre mna daleko.
    Tak potom radím zahraničnú služobnú cestu. alebo zriadiť účet v banke niekde po ruke.

    bagle je offline (nepripojený) bagle

    bagle
    A toto som im napisal:
    Dobry den. Ako zivnostnik potrebujem vypis z banky. Poskytujete aj tuto
    sluzbu?
    Ake su za tuto sluzbu poplatky?
    Poskytujete aj rocny vypis?

    a ich odpoved:
    Dobry den,

    vypis je mozne si vytlacit priamo v PayPay.
    Vypis najdete po prihlaseni sa do PayPay v odkaze Moje ucty -> Pohyby.
    Tu si vyfiltrujete pohyby, za obdobie, ktore si zelate zobrazit a kliknete na tlacitko Filtruj.
    Potom je mozne zobrazene pohyby vytlacit po kliknuti na odkaz Vypis pre tlac v lavo dole.

    S pozdravom
    PayPay


    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bagle
    A toto som im napisal:

    a ich odpoved:
    Dobry den,
    vypis je mozne si vytlacit priamo v PayPay.
    Vypis najdete po prihlaseni sa do PayPay v odkaze Moje ucty -> Pohyby.
    Tu si vyfiltrujete pohyby, za obdobie, ktore si zelate zobrazit a kliknete na tlacitko Filtruj.
    Potom je mozne zobrazene pohyby vytlacit po kliknuti na odkaz Vypis pre tlac v lavo dole.
    S pozdravom
    PayPay


    V tomto prípade, by som napísala list správkyni dane a žiadala by som ich o stanovisko, veď predsa musíš mať číslo účtu nahlásené na DÚ.

    symona je offline (nepripojený) symona

    aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac symona
    Banka je povinná vyhotoviť výpis v písomnej forme minimálne 1 krát do roka. Ale zvyčajne je možné v zmluve o účte dohodnúť aj inú periodicitu. V prípade využívania homebankingu, internetbankingu a podobných spôsobov komunikácie s bankou sa javí ako najvhodnejší spôsob 1 krát ku koncu mesiaca a poštou. Zvyčajne je to ten najlacnejší spôsob. Osobne preberané výpisy na pobočkách bývaju podstatne drahšie.

    AGRO je offline (nepripojený) AGRO

    AGRO
    Nám spracováva učtovníctvo jedna pani a tá pokiaľ nie je orig. výpis z banky -neučtuje

    Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

    Lubomir1
    Aj ja som si zaregistroval účet na http://www.paypal.com pred pár dňami, ale zatiať len súkromne. Neviem, či podnikatelia nepotrebujú na otvorenie si účtu v zahraničnej banke nejaké povolenie z MF (možno to už neplatí)?

    Mňa by tiež zaujímalo, ako je to z výpismi, lebo PayPal je len internetová banka, podne ako napr. Moneybookers. Ich výhodou je, že môžeš aj príjímať platby z celého sveta za tovar a služby predovšetkým poskytovaného cez internet. V dnešnej dobe internetu trvať na "ručnom" výpise sa mi zdá minimálne zastaralé.

    Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

    Lanaj
    My máme účty v Štátnej pokladnici - kód 8180 (tu majú otvorené účty všetky rozpočtové organizácie, a teda aj daňový úrad) a používame len výpisy vytlačené z ich www stránky. Možnosť zasielania alebo osobného preberania nie je. To znamená, že aj daňový úrad používa ako daňové doklady výpisy z internetu.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    No my máme účet v ČSOB , tiež účtujem zo stiahnutého cez net , ale keď mi príde po mesiaci originál, tak si to zmením. Ale raz sa mi stalo, že sa mi na internetovom a origináli nezhodovali dátumy, boli o deň posunuté. Musela som si všetky dátumy za ten mesiac opraviť.

    soske je offline (nepripojený) soske

    soske
    Neviem, či podnikatelia nepotrebujú na otvorenie si účtu v zahraničnej banke nejaké povolenie z MF (možno to už neplatí)?


    Môj známy živnostník má účet v zahraničnej banke. Neviete mi niekto poradiť, či ho musí niekam nahlasovať(DU?, MF?), ak ho používa na platby a inkasá ako živnostník? Kdesi na stránkach MF sa mi nedávno mihlo hlásenie zahr. účtov, ale nie som si istý a ak máte niekto s tým skúsenosť poradte prosím
    Pekný deň

    soske je offline (nepripojený) soske

    soske
    Môj známy živnostník má účet v zahraničnej banke. Neviete mi niekto poradiť, či ho musí niekam nahlasovať(DU?, MF?), ak ho používa na platby a inkasá ako živnostník? Kdesi na stránkach MF sa mi nedávno mihlo hlásenie zahr. účtov, ale nie som si istý a ak máte niekto s tým skúsenosť poradte prosím
    Pekný deň

    Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

    Lubomir1
    soske
    Môj známy živnostník má účet v zahraničnej banke. Neviete mi niekto poradiť, či ho musí niekam nahlasovať(DU?, MF?), ak ho používa na platby a inkasá ako živnostník? Kdesi na stránkach MF sa mi nedávno mihlo hlásenie zahr. účtov, ale nie som si istý a ak máte niekto s tým skúsenosť poradte prosím
    Pekný deň
    Len tak letmo som nedávno prechádzal web http://www.nbs.sk a tam niekde v sekcii Najčastejšie otázky bola spomínaná otázka otvorenia si účtu v zahraničí fyzickou osobou. Skús im napísať a daj vedieť, čo ti odpovedali.

    Ozaj je SZČO fyzickou osobou?

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Lubomir1
    Len tak letmo som nedávno prechádzal web http://www.nbs.sk a tam niekde v sekcii Najčastejšie otázky bola spomínaná otázka otvorenia si účtu v zahraničí fyzickou osobou. Skús im napísať a daj vedieť, čo ti odpovedali.

    Ozaj je SZČO fyzickou osobou?

    Daňové priznanie znie DP FO.

    Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

    Lubomir1
    ALDA
    Daňové priznanie znie DP FO.
    Takže živnostník by mal mať len oznamovaciu povinnosť oznámiť NBS, že účet má v zahraničnej banke.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.