Zavrieť

Porady

Dodanie tovaru do EÚ na opravu

Všetkých zdravím, mám nasledovnú otázočku:
Firma dodá tovar zo SR do ČR za účelom OPRAVY, keď bude
tovar opravený (kontrétne motor) vráti sa naspäť na SR. Podlieha tento tovar DPH? Ja si myslím, že nie, chcem vedieť Váš názor. Firma v ČR, ktorá opravuje tovar si bude faktúrovať iba opravu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Ja si myslím, že faktúrovať sa bude bez DPH. Len neuviedla si či firma v ČR je ident.pod ič dph v ČR, ak nie potom by to menilo situáciu.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Myslím, že sa jedná o §16 odst.7 nášho ZDPH. V čechách platí obdobný §.
    Takže česká firma bude fakt. bez DPH, ak je platcom, a ak slov. firma na objednávke uvedie svoje slovenské IČ DPH.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Mám za to, že zadávateľovi otázky ide o to, či je tovar, ktorý fyzicky premiestni do ČR za účelom opravy dodaním tovaru ... nie je.
    Podľa § 8 ods. 4 písm. f) ZDPH: za premiesnenie, ktoré je považované za dodanie tovaru sa nepovažuje premiestnenie za účelom opravy, ak sa po skončení vykonaných "operácií" vráti tovar do tuzemska.

    Karina je offline (nepripojený) Karina

    Karina
    AVO
    Mám za to, že zadávateľovi otázky ide o to, či je tovar, ktorý fyzicky premiestni do ČR za účelom opravy dodaním tovaru ... nie je.
    Podľa § 8 ods. 4 písm. f) ZDPH: za premiesnenie, ktoré je považované za dodanie tovaru sa nepovažuje premiestnenie za účelom opravy, ak sa po skončení vykonaných "operácií" vráti tovar do tuzemska.
    Ďakujem AVO, presne to som chcela vedieť. Pekný deň.

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    Jana Acsová Pozri príspevok
    Mám za to, že zadávateľovi otázky ide o to, či je tovar, ktorý fyzicky premiestni do ČR za účelom opravy dodaním tovaru ... nie je.
    Podľa § 8 ods. 4 písm. f) ZDPH: za premiesnenie, ktoré je považované za dodanie tovaru sa nepovažuje premiestnenie za účelom opravy, ak sa po skončení vykonaných "operácií" vráti tovar do tuzemska.
    Chcem sa opýtať, či je stále platný tento výklad k §8ods.4, písm f o premiestneni tovaru za účelom opravy. Nie je to dodanie tovaru ani v roku 2011, alebo sa to nejako zmenilo ?

    xiastro je offline (nepripojený) xiastro

    som xiastro
    Viera Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, či je stále platný tento výklad k §8ods.4, písm f o premiestneni tovaru za účelom opravy. Nie je to dodanie tovaru ani v roku 2011, alebo sa to nejako zmenilo ?

    je to stale platne, ako uviedla Jana Acsova, len ono to nie je vyklad, ale parafrazovanie uvedeneho paragrafu.

    Dodanie tovaru do EÚ na opravu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.