Zavrieť

Porady

Spriaznené osoby

Prajem pekné ránko, moja otázočka na Vás:
Ak je jeden človek v jednej spoločnosti (s.r.o.) konateľom a v druhej spoločnosti (a.s.) členom predstavenstva, považujú sa takéto spoločnosti za spriaznené?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Pozri Zákon o dani z príjmov §2 písm. n,o,p,r.

    proIT je offline (nepripojený) proIT

    proIT
    Vie niekto aké povinnosti vyplývajú pre spriaznené osoby. V našej spoločnosti ma 40% podiel zahraničná spoločnosť od ktorej nakupujeme služby, ktoré následne predávame. Máme povinnosť nejako tieto transakcie vykazovať?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    proIT
    Vie niekto aké povinnosti vyplývajú pre spriaznené osoby. V našej spoločnosti ma 40% podiel zahraničná spoločnosť od ktorej nakupujeme služby, ktoré následne predávame. Máme povinnosť nejako tieto transakcie vykazovať?
    V poznámkach k RUZ áno - osobitne sa majú vypísať transakcie medzi spriaznenými osbami.

    tima je offline (nepripojený) tima

    tima
    Ahoj,

    chcela by som sa este raz spytat na spriaznene, co sa ma pisat do poznamok k danovemu priznaniu: ked konatel nasej firmy ma este dalsie firmy, uvadza sa tam spriaznena osoba konatel alebo konkretne obchod s tou inou firmou?

    Dakujem

    JUDDIT je offline (nepripojený) JUDDIT

    JUDDIT
    účtujem dve sročky, v ktorých sú tí istí konatelia a spoločníci
    a neviem to posúdiť v akom pomere sú keďže prebiehajú obchody i medzi spoločnosťami, či sú vzájomne prepojené , môžte mi niekto pomôcť?
    čítam § 2 ods. n, o, p, r ale nemá to z tohto hľadiska jasné

    zuwo111 je offline (nepripojený) zuwo111

    zuwo111
    Poprosila by som skúsených o radu.
    Prečítala som si §2 OZ (n,o,p,r), ale nie som si istá.

    SRO ALFA poskytla pôžičku FO, ktorá je zároveň konateľom SRO BETA. SRO-čky medzi sebou minulý rok obchodovali (materiál,práce). Ide v takomto prípade o spriaznené osoby?
    Myslím si, že áno, ale rada by som počula iné názory.

    Ďakujem pekne :-)

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    zuwo111 Pozri príspevok
    Poprosila by som skúsených o radu.
    Prečítala som si §2 OZ (n,o,p,r), ale nie som si istá.

    SRO ALFA poskytla pôžičku FO, ktorá je zároveň konateľom SRO BETA. SRO-čky medzi sebou minulý rok obchodovali (materiál,práce). Ide v takomto prípade o spriaznené osoby?
    Myslím si, že áno, ale rada by som počula iné názory.

    Ďakujem pekne :-)
    Určite áno, uvedieš to v poznámkach.

    Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

    Katka2
    Ahojte. Uvádzajú sa tieto poznámky aj pri DzP FO? Začiarknem ekonomické, personálne alebo iné prepojenie a V zmysle, že dám to na VIII. oddiel - miesto pre osobitné záznamy daňovníka? Ďakujem.

    dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

    dadika22
    Aj ja mám otázku, je spriaznenou osobou člen štatutárneho orgánu pre spoločnosť, ak poskytol spoločnosti krátkodobú finančnú výpomoc? Bolo to na obdobie jedného mesiaca v priebehu roka, pôžička sa hneď, ako boli peniaze vrátila. Štatutár je zároveň aj zamestnancom v spoločnosti. Má sa uvádzať tento obchod v Poznámkach?

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    dadika22 Pozri príspevok
    Aj ja mám otázku, je spriaznenou osobou člen štatutárneho orgánu pre spoločnosť, ak poskytol spoločnosti krátkodobú finančnú výpomoc? Bolo to na obdobie jedného mesiaca v priebehu roka, pôžička sa hneď, ako boli peniaze vrátila. Štatutár je zároveň aj zamestnancom v spoločnosti. Má sa uvádzať tento obchod v Poznámkach?
    aj ja poprosím o odpoveď na túto otázku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.