Zavrieť

Porady

Tehotná a bez práce

Dobrý deň, volám sa Radka a tento portál som objavila pri hľadaní informácií. V júni som skončila školu s maturitou, po škole som sa rozhodla dať si voľno aspoň do novembra, jednoducho si oddýchnuť. Začala som možno netradične, namiesto budovania kariéry som sa v októbri vydala za moju lásku, neplánovane som v októbri aj otehotnela, keďže som prihlásená na úrade práce, nepracujem, nemám žiaden príjem, čo môžem v tejto situácii urobiť? Je vhodné zamestnať sa? Samozrejme po dohode so zamestnávateľom, ktorý ma príjme do PP aj tehotnú. Aké mám možnosti aby som aspoň nejakú normálnu materskú poberala? Veľmi pekne Vás tu prosím o radu a zároveň želám pohodový deň. Ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

influenza Pozri príspevok
Dobrý deň, volám sa Radka a tento portál som objavila pri hľadaní informácií. V júni som skončila školu s maturitou, po škole som sa rozhodla dať si voľno aspoň do novembra, jednoducho si oddýchnuť. Začala som možno netradične, namiesto budovania kariéry som sa v októbri vydala za moju lásku, neplánovane som v októbri aj otehotnela, keďže som prihlásená na úrade práce, nepracujem, nemám žiaden príjem, čo môžem v tejto situácii urobiť? Je vhodné zamestnať sa? Samozrejme po dohode so zamestnávateľom, ktorý ma príjme do PP aj tehotnú. Aké mám možnosti aby som aspoň nejakú normálnu materskú poberala? Veľmi pekne Vás tu prosím o radu a zároveň želám pohodový deň. Ďakujem
Ak sa máš možnosť zamestnať, tak sa zamestnaj.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
influenza influenza

influenza je offline (nepripojený) influenza

Ďakujem Tweety, aké výhody mi plynú ak budem zamestnaná?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

influenza Pozri príspevok
Dobrý deň, volám sa Radka a tento portál som objavila pri hľadaní informácií. V júni som skončila školu s maturitou, po škole som sa rozhodla dať si voľno aspoň do novembra, jednoducho si oddýchnuť. Začala som možno netradične, namiesto budovania kariéry som sa v októbri vydala za moju lásku, neplánovane som v októbri aj otehotnela, keďže som prihlásená na úrade práce, nepracujem, nemám žiaden príjem, čo môžem v tejto situácii urobiť? Je vhodné zamestnať sa? Samozrejme po dohode so zamestnávateľom, ktorý ma príjme do PP aj tehotnú. Aké mám možnosti aby som aspoň nejakú normálnu materskú poberala? Veľmi pekne Vás tu prosím o radu a zároveň želám pohodový deň. Ďakujem
Zamestnat sa mozes,
Narok na matersku ti vsak nevznikne, nebudes totiz splnat podmienku nemocenskeho poistenia 270 dni z posl. 2 rokov.
Vznikne ti az narok na rodicovsky prispevok odo dna narodenia dietata.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

influenza Pozri príspevok
Ďakujem Tweety, aké výhody mi plynú ak budem zamestnaná?
Budes dostavat mzdu za odvedenu pracu?
0 0
influenza influenza

influenza je offline (nepripojený) influenza

Ivka spýtam sa inak, aký rozdiel bude medzi zamestnanou a nezamestnanou?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

influenza Pozri príspevok
Ivka spýtam sa inak, aký rozdiel bude medzi zamestnanou a nezamestnanou?
Ak budeš zamestnaná, budeš mať príjem, ako nezamestnaná píšeš, že nemáš žiaden,(nemáš nárok na podporu) ja tu rozdiel vidím.
0 0
influenza influenza

influenza je offline (nepripojený) influenza

Tweety samozrejme máš veľkú pravdu, ale ja som skôr myslela na materský, či rodičovský príspevok.
0 0
influenza influenza

influenza je offline (nepripojený) influenza

ivka70 Pozri príspevok
Budes dostavat mzdu za odvedenu pracu?
Ivka chcem si nájsť prácu, kde budem dostávať aj mzdu - ale to je len moja predstava. Prečo si mi položila túto otázku?
0 0
influenza influenza

influenza je offline (nepripojený) influenza

Ivka a Tweety ďakujem za odpoveď
0 0
influenza influenza

influenza je offline (nepripojený) influenza

... akurát mám pocit, že som tu nesprávne .... alebo som zadala nevhodnú otázku?! .... viem sama, že na vás pôsobím (asi na všetkých podľa počtu reakcií), že som nezodpovedná a teraz viem, že aj som .... ale dieťatko je na ceste a ja nechcem už nič pokaziť ... ja len ten život začnem len z opačnej strany ... sľúbim, že ak budem vedieť poradiť i keď len maličkosťou, tak určite poradím tu na porade. Dúfam, že ma teraz príjmete medzi seba i keď Vám zatiaľ veľa dať nemôžem, ale posnažím sa
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Prečo máš pocit, že si tu nesprávne? Prečo si myslíš, že na nás pôsobíš ako nezodpovedná?
0 0
influenza influenza

influenza je offline (nepripojený) influenza

... asi mi to naozaj nepáli, ale potrebujem vedieť prečo je lepšie zamestnať sa a aký to bude mať dopad na rodičovský príspevok, či neurobím hlúposť a niečo nepokazím, tým, že sa zamestnám, v tomto momente mi to pomôže, ale mám na mysli zmenu smerom k materskému a rodičovskému príspevku.
... a ani ma tu nikto neprivítal ... asi som aj poriadne drzá však?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

influenza Pozri príspevok
... asi mi to naozaj nepáli, ale potrebujem vedieť prečo je lepšie zamestnať sa a aký to bude mať dopad na rodičovský príspevok, či neurobím hlúposť a niečo nepokazím, tým, že sa zamestnám, v tomto momente mi to pomôže, ale mám na mysli zmenu smerom k materskému a rodičovskému príspevku.
... a ani ma tu nikto neprivítal ... asi som aj poriadne drzá však?
Zamestnaním nič nepokazíš, získaš aspoň pracovné skúseností. A to, že Ťa nikto neprivítal, ešte nič neznamená, či si s tým rátala ako s istotou? to azda nie, veď aj nám, ktorí tu nezištne radíme, sem tam nikto ani nepoďakuje. Takto už v živote chodí. Nie sme všetci rovnakí, niektorí slušní, niektorí slušnejší a niektorí onakí. To ešte neznamená, že Ťa neprivítanú neberieme medzi seba.
4 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Vitaj.Jediné čo ma napadlo,že si typ,ktorý si koleduje o pár prepleskov od života.A že ich asi aj dostaneš.Ale to je
2 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

influenza ty si ale koza trhnutá, ale vypadá, že správnym smerom. Tak vitaj na tomto fóre a pýtaj sa. Kto bude vedieť tak zodpovie, aj keď možno nie vždy podľa tvojich predstáv a pozor porada je silno závislá, tak aby si potom mala čas na mimino a manžela
P.S. No vidíš jedna malá poznámočka a uvítací výbor hneď začal plniť svoje povinnosti
Naposledy upravil willma : 09.11.10 at 16:06 Dôvod: doplnenie P.S.
1 0
influenza influenza

influenza je offline (nepripojený) influenza

BXLmiami Pozri príspevok
Vitaj.Jediné čo ma napadlo,že si typ,ktorý si koleduje o pár prepleskov od života.A že ich asi aj dostaneš.Ale to je
Ďakujem, teraz som ich už dostala dosť, chcela som najprv oddychovať, potom zarábať a potom študovať, no a teraz sa budem starať o malé bábätko. Dúfam, že budem aspoň tou dobrou, obyčajnou mamou.
0 0
influenza influenza

influenza je offline (nepripojený) influenza

willma Pozri príspevok
influenza ty si ale koza trhnutá, ale vypadá, že správnym smerom. Tak vitaj na tomto fóre a pýtaj sa. Kto bude vedieť tak zodpovie, aj keď možno nie vždy podľa tvojich predstáv a pozor porada je silno závislá, tak aby si potom mala čas na mimino a manžela
P.S. No vidíš jedna malá poznámočka a uvítací výbor hneď začal plniť svoje povinnosti
Koza trhnutá asi som, mala som to tak dobre premyslené, mám za sebou rok štúdia v zahraničí, na vysvedčení samé jednotky, len tie plány nabrali iný smer, ale pár faciek od života ešte nikomu neublížilo ... len tí moji rodičia sú o kúštik viac skúšaní, ako ostatní, vďaka, vďaka
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

nuz neviem ci to bude to co chces pocut..
ale...

to ci sa teraz zamestnas alebo nie.. nema vplyv u teba na poberanie materskeho a rodicovskeho...

na materske ti narok nevznikne... /ani keby si sa zamestnala ani ked ostanes nezamestnana/ vznikne ti narok na RP podla sucasneho zakona na ten v nizsej vyske 165 Eur mesacne od porodu dietata... samozrejme ti vznikne narok na porodne.

momentalne predpokladam ze si hlasena na UP ako nezamestnana a stat za teba plati zdravotne alebo si dobrovolne nezamestnana a platis si to sama.

osobne velmi pochybujem ze dnes zamestnavatel zamestna tehotnu zenu teda pokial to nebude tvoj tatko...
takze skor skusit nejaku brigadu ale pre poberanie RP a materskeho je to v tvojom pripade bezpredmetne..
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

influenza Pozri príspevok
Koza trhnutá asi som, mala som to tak dobre premyslené, mám za sebou rok štúdia v zahraničí, na vysvedčení samé jednotky, len tie plány nabrali iný smer, ale pár faciek od života ešte nikomu neublížilo ... len tí moji rodičia sú o kúštik viac skúšaní, ako ostatní, vďaka, vďaka
Vieš ako sa hovorí, človek mieni, Pán Boh mení, takže hlavu hore, veď darovať život malému človiečikovi je to najkrajšie, čo môžeme v živote urobiť, uvidíš, aj to ostatné Ťa postretne,hoci to poradie je trošku iné, ako sme v živote zvyknutí.
4 0
influenza influenza

influenza je offline (nepripojený) influenza

lienocka001 Pozri príspevok
nuz neviem ci to bude to co chces pocut..
ale...

to ci sa teraz zamestnas alebo nie.. nema vplyv u teba na poberanie materskeho a rodicovskeho...

na materske ti narok nevznikne... /ani keby si sa zamestnala ani ked ostanes nezamestnana/ vznikne ti narok na RP podla sucasneho zakona na ten v nizsej vyske 165 Eur mesacne od porodu dietata... samozrejme ti vznikne narok na porodne.

momentalne predpokladam ze si hlasena na UP ako nezamestnana a stat za teba plati zdravotne alebo si dobrovolne nezamestnana a platis si to sama.

osobne velmi pochybujem ze dnes zamestnavatel zamestna tehotnu zenu teda pokial to nebude tvoj tatko...
takze skor skusit nejaku brigadu ale pre poberanie RP a materskeho je to v tvojom pripade bezpredmetne..
Som nezamestnaná, prihlásená na ÚP a platí za mňa štát a tatko ma nezamestná (nehovorí so mnou, dúfam, že ho tá tvrdohlavosť prejde, pretože mi na ňom záleží a mám ho rada) ... popri škole som dosť prekladala, vybavovala zahraničné telefonické rozhovory (samozrejme za menej eur bez štátnice v rámci brigád) pre firmu, ktorá bola s mojou flexibilnosťou a rýchlosťou spokojná, vždy som chcela byť nezávislá (i keď teraz bude opak pravdou), verím, že ma zamestnajú .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať