Zavrieť

Porady

majetok z projetku

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ako zaúčtovať majetok prijatý na základe zmluvy o prevode hnuteľného majetku. Tento majetok sme dostali na základe projektu do materskej škôlky. Sme spojená škola s právnou subjektivitou a zriaďovateľom je obec. Prevedený majetok je v hodnote 1960,53 € a skladá sa z 11 častí pričom najdrahšia je v hodnote 559,30 €. Na základe zmluvy si majetok musím zaevidovať, ale neviem či aj cez nejakú 5 to prehodiť alebo len na podsúvahové účty to zaevidovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

    MILKA58
    Aj ja som na základe zmluvy o prevode majetku od MPC zaúčtovala majetok len na podsúvahových účtoch so samostatnou analytikou. Táto problematika je tiež riešená na stránke IVESu v Diskusnej skupine a urobila som to podľa toho.

    Eva233 je offline (nepripojený) Eva233

    Eva233
    Keďže sa jedná o majetok, ktorý nespĺňa kritéria na zavedenie do DHM ( neodpisovaný) tak len zaeviduješ na podsúv. účte s tým, že na karte vyznačíš, že je to financované z prostriedkov projektu ( aký projekt). a ďalej nič. Pri odpisovanom majetku by to bolo iné.

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    Gabika ja som to účtovala len na podsúvahových účtoch. Skús pozrieť starieš príspevky, už tam niečo bolo ohľadom účtovania prevodu majetku z projektov

    Pekný deň

    1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

    1gabika1
    Ďakujem pekne za odpoveď. Pozerala som aj staršie príspevky, ale všade bol iba majetok, ktorý sa odpisuje. Myslím, že aj ja to dám iba na podsúvahové. Ešte raz ďakujem a aj ja prajem pekný deň :-)

    mcinga je offline (nepripojený) mcinga

    mcinga
    Neviem od koho máš ten majetok. Napr. z metodicko-pedagogického centra bezodplatný prevod na základ zmluvy o prevode majetku môžeš zaúčtovať:
    1. priamo do spotreby v zmysle vnútorného predpisu
    501/384
    384/693
    771/799
    ak ho nebudeš odpisovať a vlastne ani nemusíš, nepresahuje sumu 1 700 €. Takto nám to hovorili na školení, že je cudzí majetok a jeho pohyb musí prebehnúť cez 384. Urob si samostatnú analytiku na 384 - na cudzí majetok a na časové rozlíšenie, ak by si mala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.