Zavrieť

Porady

DPH na Slovensku pri nakupe tovaru z Nemecka bez DPH

Dobry vecer

Pre Vas asi laicka otazka ale predsa...
Kedze som nenasiel jednoznacnu odpoved na otazku, ktora mi lame hlavu uz niekolko dni, obraciam sa na Vas.

V najblizsich dnoch idem nakupit tovar z Nemecka za ucelom predaja na Slovensku prostrednictvom eshopu. Dodavatel mi ale poslal cennik kde ceny figuruju bez DPH a na otazku, ci je mozne mi to predat uz s danou, odpovedal, ze s danou prevaju tovar len Nemcom.

Tu ale nastava informacny chaos pre mna

Kedze nemecko je v EU, clo neplatim. Ale ako je to s danou ?
Zivnost mi nadobudla platnost 25.10.2010 a automaticky som neplatca dph, takze ak tovar dojde sem cez prepravnu spolocnost, odvadzam dan 19% statu a dalsich 19% zo zisku z predaja alebo ? Alebo nakupim bez dph a tu uz dan neplatim ? Cena tovaru bude mesacne cca 600 Euro. Je potrebne to nejak papierovo zdokladovat alebo sa to plati na colnici?

Zda sa mi totiz zvlastne aby som platil 19% za tovar a dalsich 19% dan z prijmu + odvodoy. Takto by mi neostalo skoro nic.

Ospravedlnujem sa za banalne otazky ale ozaj si s tym neviem rady a ani uctovnicka mi nevedela dat 100% stanovisko Je potrebne sa registrovat ako platca DPH alebo staci pri koncorcnom zuctovani zaplatit dan ? Mam v tom chaos.

Dakujem krasne za odpovede
Michal
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Ak nepreukážete IČ DPH dodávateľovi z nemecka, tak Vám musí automaticky vystaviť faktúru s nemeckou dph.
    To, že Vám poslal cenník bez DPH nič nemení na tom, že tá dph sa niekde musí odviesť...a keďže nie Ste platcom DPH (ani podľa §4 a ni podľa §7) tak s musíte k cenníkovej cene narátať nemeckú DPH http://www.zervan.sk/indexN.php?id=1...h-krajinach-eu

    DPH na Slovensku pri nakupe tovaru z Nemecka bez DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.