Zavrieť

Porady

Konkurz na miesto na DU

Zdravím všetkých poraďákov,
včera som sa bola strápniť na konkurze na jedno miesto na DU. Je to skutočne pekne tvrdý výber (text + ústny pohovor pred 5-člennou komisiou).
Poraďte mi prosím, čo som mala odpovedať na otázku, či si môže občan SR nárokovať vrátenie DPH pri predaji osobného vozdila do zahraničia.
Tipla som si, že áno. Ale chceli odo mňa počuť aj postup.

Ďakujem.
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Každá osoba, ktorá príležitostne dodá nové pozemné motorové vozidlo z tuzemska do iného členského štátu a tento je ňou alebo kupujúcim alebo na ich účet odoslaný alebo prepravený kupujúcemu je podľa § 3 ods. 5 Zákona o dani z pridanej hodnoty pre tento účel zdaniteľnou osobou. Zdaniteľnou osobou sa stáva aj občan, ktorý splní podmienku cezhraničného dodania nového vozidla do iného členského štátu EÚ. Pojem zdaniteľná osoba sa v tejto súvislosti spája s právom na odpočítanie dane z pridanej hodnoty z ceny, za ktorú bolo predávané vozidlo nakúpené. Občanovi, ktorý príležitostne dodá nové motorové vozidlo vzniká právo odpočítať daň zahrnutú do kúpnej ceny, zaplatenú pri dovoze, alebo nadobudnutí v tuzemsku z iného členského štátu. Podľa § 52 ZDPH možno daň odpočítať do výšky, ktorú by bola povinná táto osoba na dani uhradiť, ak by ju pri dodaní nového motorového vozidla z tuzemska do iného členského štátu bola povinná platiť. Výška odpočítanej dane závisí od dohodnutej predajnej ceny vozidla a je obmedzovaná výškou v akej bola zahrnutá do kúpnej ceny, za ktorú predávajúci motorové vozidlo obstaral. Právo na odpočítanie dane môže byť uplatnené len za mesiac, v ktorom bolo nové motorové vozidlo príležitostne dodané.

Úryvok z článku.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SlavaK
Zdravím všetkých poraďákov,
včera som sa bola strápniť na konkurze na jedno miesto na DU. Je to skutočne pekne tvrdý výber (text + ústny pohovor pred 5-člennou komisiou).
Poraďte mi prosím, čo som mala odpovedať na otázku, či si môže občan SR nárokovať vrátenie DPH pri predaji osobného vozdila do zahraničia.
Tipla som si, že áno. Ale chceli odo mňa počuť aj postup.

Ďakujem.
Je to takto správne, Podľa§ 52 zákona o DPH, ak osoba dodá nový dopravný prostriedok do iného ČŠ, v čase dodania jej vzniká právo na odpočítanie dane .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Janka,ale si ma predbehla.
0 0
SlavaK SlavaK

SlavaK je offline (nepripojený) SlavaK

Až dnes sa dostávam na poradu. Ďakujem krásne všetkým za odpovede.
Chceli odo mňa počuť konkrétny postup, aké kroky treba urobiť a kde a akým spôsobom DPH získať. Občan nepodáva daňové priznanie, alebo hej?
To mi vírilo v hlave. Bola by to veľká blbosť?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
SlavaK
Až dnes sa dostávam na poradu. Ďakujem krásne všetkým za odpovede.
Chceli odo mňa počuť konkrétny postup, aké kroky treba urobiť a kde a akým spôsobom DPH získať. Občan nepodáva daňové priznanie, alebo hej?
To mi vírilo v hlave. Bola by to veľká blbosť?
Všetko podstatné k novým motorovým vozidlám postupne zverejňujem. Trošku ešte našepkám: Občan môže podať v tejto súvislosti daňové priznanie (a bola by škoda, keby nepodal).
0 0
SlavaK SlavaK

SlavaK je offline (nepripojený) SlavaK

Takže podáva DP? V mieste TP? Dá sa to niekde nájsť v zákone?
Ale bola to naozaj sranda sedieť pred piatimi mudrymi riaditeľmi z daňových úradov a byť tupý ako fras. Pripadala som si horšie ako na neúspešnej skúške na vš.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
SlavaK
Takže podáva DP? V mieste TP? Dá sa to niekde nájsť v zákone?
Ale bola to naozaj sranda sedieť pred piatimi mudrymi riaditeľmi z daňových úradov a byť tupý ako fras. Pripadala som si horšie ako na neúspešnej skúške na vš.
Dali Vám jednu z najproblematickejších oblastí Zákona o dani z pridanej hodnoty. Takže nebolo to úplne fair.
Ak si pozriete môj prvý príspevok, v ktorom Vám odpovedám, sú tam aj §§ a nadväzuje na ne § 78 - daňové priznanie.
0 0
SlavaK SlavaK

SlavaK je offline (nepripojený) SlavaK

Vďaka, § 78, ods.6, takže DU v mieste trvaleho pobytu.
Inak zgustli si aj na všetkých nepodstatných lehotách najmä pri sankčných úrokoch podľa 511 alebo iných blbostiach, ktoré bezne prehliadnete, lebo viete ze si ich lahko vyhladate, ak to niekedy raz v zivote vobec budete potrebovat.
Ak sa niekto chystate na konkurz na nejake miesto na DU (ak Vám troch preskoči, tak ako mne) odporučam Vam pozriet si Ústavu SR, Zákon o štátnej službe, zákon 150/2001 o daňových orgánoch, podrobne všetky lehoty uvedene v 511 a samozrejme daň z príjmov a DPH, okrajovo ďalšie daňove zakony.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
SlavkaK ja osobne by son na daňovom úrade nerobila ani za živý svet. Mala so tú česť, keď som dala výpoveď v predošlej práci a musela sa prihlásiť na UP. Keďže spadám do kategórie do 25 rokov, musela som absolvovať absolventskú prax. A pri tom všetkom, čo som tam videla, by som tam neostala ani sekundu naviac.

Riaditeľ si vyberal z najšikovnejších do radov DÚ a keď prišiel za mnou, zdvorilo som mu poďakovala a povedala, že už mám prácu.

Sedela som na závislej činnosti a tam tie baby nerobia nič iné len nahrávajú hlásenia, prehľady, potvrdenia o 2%, vyzývajú pri nepodaní, vôbec nič zaujímavé, stále to isté.

Toľko moja skúsenosť.
Naposledy upravil ZuzanaP : 25.11.05 at 08:48 Dôvod: doplnenie
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

quote=ZuzanaP] SlavkaK ja osobne by son na daňovom úrade nerobila ani za živý svet. Mala so tú česť, keď som dala výpoveď v predošlej práci a musela sa prihlásiť na UP. Keďže spadám do kategórie do 25 rokov, musela som absolvovať absolventskú prax. A pri tom všetkom, čo som tam videla, by som tam neostala ani sekundu naviac.

Riaditeľ si vyberal z najšikovnejších do radov DÚ a keď prišiel za mnou, zdvorilo som mu poďakovala a povedala, že už mám prácu.
Sedela som na závislej činnosti a tam tie baby nerobia nič iné len nahrávajú hlásenia, prehľady, potvrdenia o 2%, vyzývajú pri nepodaní, ôbec nič zaujímavé, stále to isté.
[/quote] Je to aspoň platovo lukratívne?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

SlavaK
Vďaka, § 78, ods.6, takže DU v mieste trvaleho pobytu.
Inak zgustli si aj na všetkých nepodstatných lehotách najmä pri sankčných úrokoch podľa 511 alebo iných blbostiach, ktoré bezne prehliadnete, lebo viete ze si ich lahko vyhladate, ak to niekedy raz v zivote vobec budete potrebovat.
Ak sa niekto chystate na konkurz na nejake miesto na DU (ak Vám troch preskoči, tak ako mne) odporučam Vam pozriet si Ústavu SR, Zákon o štátnej službe, zákon 150/2001 o daňových orgánoch, podrobne všetky lehoty uvedene v 511 a samozrejme daň z príjmov a DPH, okrajovo ďalšie daňove zakony.
To je dobré, chcú mať už hotového odborníka
/Myslím si, že kto toto všetko už ovláda, tak sa môže hlásiť napr. na skúšky DP./
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pyton
To je dobré, chcú mať už hotového odborníka
/Myslím si, že kto toto všetko už ovláda, tak sa môže hlásiť napr. na skúšky DP./
Štát musí predsa šetriť peniažky daňových poplatníkov, školenie niečo stojí.:p
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Tweety
Je to aspoň platovo lukratívne?
Áno,veľmi.Máš záujem?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
bepo
Áno,veľmi.Máš záujem?
.....a potom nám sem bude chodiť nakúkať.... , alebo radiť???:p
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
No jednu oficiálne registrovanú daniarku tu veru máme (čo som postrehla). Od februára 2005. Celkovo prispela dvoma príspevkami.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AVO
No jednu daniarku tu veru máme (čo som postrehla). Od februára 2005. Celkovo prispela dvoma príspevkami.
Janka, vážne, to aby sme sa krotili.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bepo
Áno,veľmi.Máš záujem?
Ako veľmi?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Tweety
Ako veľmi?
inak na www.drsr majú stále ponuky práce na DÚ aj podľa regiónov - tak skús...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Tweety
Janka, vážne, to aby sme sa krotili.
Prečo? Stále sa jedná o to isté. O Poradu. Veď na www.drsr.sk je priamy odkaz na Poradu. Myslíš si, že o nás nevedia? To by bolo proti logike toho odkazu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sway
inak na www.drsr majú stále ponuky práce na DÚ aj podľa regiónov - tak skús...
Pozerala som na stránke, len tam nie je nič o tom ako by jednotlivé pozície finančne hodnotili.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať