Zavrieť

Porady

Konkurz na miesto na DU

Zdravím všetkých poraďákov,
včera som sa bola strápniť na konkurze na jedno miesto na DU. Je to skutočne pekne tvrdý výber (text + ústny pohovor pred 5-člennou komisiou).
Poraďte mi prosím, čo som mala odpovedať na otázku, či si môže občan SR nárokovať vrátenie DPH pri predaji osobného vozdila do zahraničia.
Tipla som si, že áno. Ale chceli odo mňa počuť aj postup.

Ďakujem.
Usporiadat
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

AVO
Prečo? Stále sa jedná o to isté. O Poradu. Veď na www.drsr.sk je priamy odkaz na Poradu. Myslíš si, že o nás nevedia? To by bolo proti logike toho odkazu.
Vedia. A myslím si, že môžu byť aj radi. Pretože Porada prispieva v prvom rade k "účtovníckej" osvete, k skvalitneniu účtovníctva a na druhej strane aj metodici tu dostanú na tácke, čo je nedoriešené, problematické alebo nejasné. A že sa tu šmykne aj nejaký tip na "daňovú optimalizáciu", no bože... Tu sa aj tak neošetrujú milióny. Takže DRSR a MF by tiež mohli ako sponzori prispieť do tej tomboly
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AVO
Prečo? Stále sa jedná o to isté. O Poradu. Veď na www.drsr.sk je priamy odkaz na Poradu. Myslíš si, že o nás nevedia? To by bolo proti logike toho odkazu.
Teraz ma napadla taká, možno, hlúpa myšlienka. Nechodia oni na poradu po rozumy?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

andrej_rv
Vedia. A myslím si, že môžu byť aj radi. Pretože Porada prispieva v prvom rade k "účtovníckej" osvete, k skvalitneniu účtovníctva a na druhej strane aj metodici tu dostanú na tácke, čo je nedoriešené, problematické alebo nejasné. A že sa tu šmykne aj nejaký tip na "daňovú optimalizáciu", no bože... Tu sa aj tak neošetrujú milióny. Takže DRSR a MF by tiež mohli ako sponzori prispieť do tej tomboly
Súhlasím, obzvlášť s tou poslednou vetičkou.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Tweety
Teraz ma napadla taká, možno, hlúpa myšlienka. Nechodia oni na poradu po rozumy?
Keby chodili (alebo možno častejšie), neriešili by sme tu prípady evidentne dôvodnej daňovej obhajoby.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Tweety
Pozerala som na stránke, len tam nie je nič o tom ako by jednotlivé pozície finančne hodnotili.
Zase to nie je až také lukratívne, ako sa to medzi ľuďmi traduje. Najmä ak ide o pracovníka bez VŠ. V solídnej firme erudovaný účtovník dostane 2x toľko - okolo BA určite. A ani tá práca, či už na správe alebo kontrole, tiež nie je bohviečo...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
andrej_rv
Takže DRSR a MF by tiež mohli ako sponzori prispieť do tej tomboly
A to zas len zo ŠR? Zbóóóhom buď kotlík medený ... 19 % sadzbou dane naplnený ...
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Tweety
Teraz ma napadla taká, možno, hlúpa myšlienka. Nechodia oni na poradu po rozumy?
Ale pre nich by to mala byť platená stránka.
Možno si to Richard všimne a zavedie Pay PORADA. Ale ako potom získať všetky IP adresy daňových úradov na Slovensku ???
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

AVO
A to zas len zo ŠR? Zbóóóhom buď kotlík medený ... 19 % sadzbou dane naplnený ...
A prečože tak ? Radšej nech ŠR dotuje Poradu ako parlament Teda ja ako daňový poplatník by som to považoval za oveľa učelnejšie vynaložené peneži
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
andrej_rv
A prečože tak ? Radšej nech ŠR dotuje Poradu ako parlament Teda ja ako daňový poplatník by som to považoval za oveľa učelnejšie vynaložené peneži
To áno ... len keď to nebude postačovať, zvýšia sadzbu a namiesto antikóru nám ostane len ten kotlík medený, ktorému sme tiež vlastne už dali zbohom ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AVO
To áno ... len keď to nebude postačovať, zvýšia sadzbu a namiesto antikóru nám ostane len ten kotlík medený, ktorému sme tiež vlastne už dali zbohom ...
Či to už bude tak, alebo onak, štát nás zderie tak či tak. :p
0 0
SlavaK SlavaK

SlavaK je offline (nepripojený) SlavaK

Fíha, chvílu som tu nebola, pekne ste sa rozpísali.
Tweety, dík za radu. Ešte som mala ísť na jeden konkurz DU budúci pondelok, chcela som si napraviť reputáciu, lebo už viem, čo sa náchadza v našej ústave. V daniach mám ale, žiaľ, stále pekný guľáš. Myslím, že ma prešla chuť. Naša organizácia je však v transformácii (či v čom?) a vyzerá to, že si treba hľadať robotu. Tak sa chytám aj divokých nápadov.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
AVO
Prečo? Stále sa jedná o to isté. O Poradu. Veď na www.drsr.sk je priamy odkaz na Poradu. Myslíš si, že o nás nevedia? To by bolo proti logike toho odkazu.
Aj ja som sa dostala 30.03.2005 na Poradu zo stránky drsr Vedia o Porade, ale na DÚ majú prístup na internet iba vedúci pracovníci, takže?!

Hela
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
SlavaK
Fíha, chvílu som tu nebola, pekne ste sa rozpísali.
Tweety, dík za radu. Ešte som mala ísť na jeden konkurz DU budúci pondelok, chcela som si napraviť reputáciu, lebo už viem, čo sa náchadza v našej ústave. V daniach mám ale, žiaľ, stále pekný guľáš. Myslím, že ma prešla chuť. Naša organizácia je však v transformácii (či v čom?) a vyzerá to, že si treba hľadať robotu. Tak sa chytám aj divokých nápadov.
Slavka..ak potrebuješ mať prechodné pracovisko.. tak tam chod.. ale platovo to tam nie je bohvie čo...
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

AVO
No jednu oficiálne registrovanú daniarku tu veru máme (čo som postrehla). Od februára 2005. Celkovo prispela dvoma príspevkami.
To mala v profile, že pracuje na DÚ?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Nebola veľmi iniciatívna, že ???
ALebo jej to hneď zatrhlil ???
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Ahojte,

ja mám síce len jednu známu na DÚ, ale keď mi rozprávala, ako bola na pohovore, tak som sa tomu trošku čudovala. V podstate pracovala na DÚ už skoro 2 mesiace a až potom sa musela prihlásiť na konkurz na miesto, na ktorom už pracovala. Na konkurze bolo niekoľko nových ľudí a niekoľko takých, ktorí už na daňovom s ňou pracovali. A vraj konkurzom neprešli ani tí, ktorí už na DÚ pracovali. Tak ja neviem, aké to tam mali postupy. Ona už vedela z čoho jej budú dávať otázky, tak si to mohla (a vlastne aj musela dopredu poriadne naštudovať).

Inak prajem úspešný nový rok 2006. Ale hlavne veľa zdravia.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať