Zavrieť

Porady

Prebytočná VODA z KAPUSTY. čo sa dá s ňou robiť?

Ahoj, tiež ste talčili toho roku kapustu do suda? (mňam)
A tiaž vám pustila veľa vody?
Počul som o receptoch, že je možné ju využiť na nakladanie zeleniny a pod.
Ak o niečom viete-poradte.
ď.
Usporiadat
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Daruj niekomu, kto trpí zápchami, je to vynikajúce preháňadlo ...
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nuz na Orave robia z tejto vody kvasnicu, je to polievka, kde sa do vody z kapusty sa varit vsetko z husy, co sa nepecie /paprcky, hlava, koniec kridel, vnutornosti, ba aj ocistene creva/, ked je to uvarene, tak sa vsetko vyberie a zahustuje sa to krvou z tej husy. Potom sa to je s uvarenymi a popucenymi zemiakmi. Mne osobne to straaasne nechuti.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

jáááj - veď rakúšania chodia do Stupavy len pre kapustnú vodu: prilejú do nej vína naložia kapustu, a konzervami zásobujú slovenské obchodné centrá....
alebo:
- uvar v nej zopár zemiakov, pridaj troška kôpru alebo cesnaku, urob smotanovú zátrepku, a k tomu fašírku s chlebíkom
- ak máte reumatickú babku v rodine, v teplej kapustnici máčať nohy alebo jej dať obklady na kĺby,
- ešte aj po babke ju netreba vyliať: táto kapustná voda vám vyglancuje vodovodné batérie alebo ak sa nechá dlhšie postáť vo WC, alebo v umývadle, tak ekologicky prečistí potrubie,
- vymeniť za jelítka: ak jej máte veľa tak ju darujte prasiatku a majiteľ vám potom dá jelítka.
-
4 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Poznámka: neviem či by zelenina nekvasila, jeden odskúšaj a potom daj vedieť do tejto témy ......
Ale ak máš miesto v mrazničke vodu by som dala zamraziť do PT fliaš a neskôr sa dá použiť pod mäso, fazuľu, šošovicu, atď.....
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

vypiť, skonzmovať čerstvu
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Darina1234 Pozri príspevok
vypiť, skonzmovať čerstvu
Však by som nestačila podávať kľučku sama sebe...
My ju vylievame do odpadu, ale či prečistí potrubie - neviem, no ale asi musí, keď prečistí črevá
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

a to myslíš už vykvasenú kapustnicu alebo iba slanu vodu, ktorú máš po natlačení kapusty - teda hned pri spracovavani?
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

dúfam že myslí už vykvasenú ......
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ondrejvla Pozri príspevok
Však by som nestačila podávať kľučku sama sebe...
My ju vylievame do odpadu, ale či prečistí potrubie - neviem, no ale asi musí, keď prečistí črevá
Jaj, Vlastička, veď to je večná škoda. Ja jej aj málo mávam, lebo u nás sa veľmi a často "nosí" mačanka, recept nájdeš tu http://www.porada.sk/t87256-macanka.html a obrázok tu http://www.porada.sk/1167836-post1164.html
Ak mám viac šťavy, alebo aj susedia podarujú, dám do zaváraninových malých pohárov a chvíľu vysterilizujem, len aby viečka chytili. Tak ju môžem aj v neskorej jari využiť, keď už nemáme kapustu.
Ale ste mi narobili chute.
4 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ondrejvla Pozri príspevok
Však by som nestačila podávať kľučku sama sebe...

A monitorček mi poutiera teraz kto ,prosímpekne?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

U nás sa z kapustnica varí s údeným mäsom ako vývar - teda mäso sa zaleje iba "vykvasenou vodou" a vari do zmaknutia masa. Ku tomu sa robia široké, hrubé domáce rezance bez vajíčka - iba voda a múka. Udené mäso je druhý chod - najlepšie s cibuľovým šalátom.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Marína Pozri príspevok
Jaj, Vlastička, veď to je večná škoda. Ja jej aj málo mávam, lebo u nás sa veľmi a často "nosí" mačanka, recept nájdeš tu http://www.porada.sk/t87256-macanka.html a obrázok tu http://www.porada.sk/1167836-post1164.html
Ak mám viac šťavy, alebo aj susedia podarujú, dám do zaváraninových malých pohárov a chvíľu vysterilizujem, len aby viečka chytili. Tak ju môžem aj v neskorej jari využiť, keď už nemáme kapustu.
Ale ste mi narobili chute.
Jóój Evička, ja som myslela tú slanu vodu, keď sa tlačí kapusta, lebo tak bola položená otázka. Kyslú kapustnicu tú zbožňujem, aj keď si po nej precvičím rýchlosť mojich nôh
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Paula Pozri príspevok
A monitorček mi poutiera teraz kto ,prosímpekne?
Pauli načahujem ruky, už je utretý ?
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

kapustovú vodu miluje naša koza.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

U nás sa z kapustovej vody varí vianočná juška. Pre mňa je to LEN vianočná polievka, ale ak sú u vás iné tradície, môžeš si ju uvariť aj cez rok:
V kapustovej vode (ak je veľmi kyslá, rozriediť ju vodou, lebo varom sa stane ešte kyslejšou) uvariť domäkka s čiernym korením dobrú klobásku a sušené huby. Keď sú mäkké, pridať svetlú zápražku (len trochu, polievka sa nemá zahustiť, len "zamútiť") a ešte chvíľu povariť. My jušku jedávame s lečkami, čiže drobnými cestovinovými štvorčekmi, ktoré vlastnoručne robí môj otec, ale dostať aj hotové bezvaječné Cessi lečky-práve som ich vygúglila na internete, keď som hľadala, či slovo "lečky" je spisovné alebo nárečové.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Kapustnicova voda obsahuje vitamin H, jedinecny na liecbu dvanastnikovych a zaludocnych vredov.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

lavanda Pozri príspevok
U nás sa z kapustovej vody varí vianočná juška. Pre mňa je to LEN vianočná polievka, ale ak sú u vás iné tradície, môžeš si ju uvariť aj cez rok:
V kapustovej vode (ak je veľmi kyslá, rozriediť ju vodou, lebo varom sa stane ešte kyslejšou) uvariť domäkka s čiernym korením dobrú klobásku a sušené huby. Keď sú mäkké, pridať svetlú zápražku (len trochu, polievka sa nemá zahustiť, len "zamútiť") a ešte chvíľu povariť. My jušku jedávame s lečkami, čiže drobnými cestovinovými štvorčekmi, ktoré vlastnoručne robí môj otec, ale dostať aj hotové bezvaječné Cessi lečky-práve som ich vygúglila na internete, keď som hľadala, či slovo "lečky" je spisovné alebo nárečové.
ale tu sa jedná o kapustovú vodu,ktorá zostane po vytlačení čerstvej nasolenej kapusty do suda.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

msa Pozri príspevok
ale tu sa jedná o kapustovú vodu,ktorá zostane po vytlačení čerstvej nasolenej kapusty do suda.
Jááááj......asi som nedávala na hodine pozor.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
To sme sa asi vsetci sekli.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tetrisss Pozri príspevok
To sme sa asi vsetci sekli.
a najväčšia sranda je, že mi si tu diskutujeme a diskutujeme a zakladateľ diskusie sa ani neukáže a nepovie, čo vlastne chcel

no nič, aspoň sme prevetrali kapustnicové recepty
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať