Zavrieť

Porady

Čo poradíte o zvlhčovačoch vzduchu?

rada by som si kúpila zvlhčovač vzduchu,ale neviem či nebude okolo neho voda.Moj syn stále kašle a čítala som že vraj je to výborná vec.Poradte kto už má s týmto výrobkom skúsenosť,a prípadne kt. je NAJ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Existujú parné a ultrazvukové zvlhčovače. Parný funguje tak, že špirála zohrieva vodu, ktorá sa odparuje. Takže z neho vychádza teplá para. Ultrazvukové fungujú tak, že kovová platnička kmitá vysokou rýchlosťou a rozbíja vodu na vodnú paru. Môže sa okolo zvlhčovača tvoriť viac vody. Ale to iba pri vyššom výkone. Zvhlčovače je možné regulovať, takže ak sa na zemi okolo neho zráža voda, tak stačí ubrať na výkone.
    Potom ešte existujú práčky vzduchu. Ktoré nasávajú vzduch z miestnosti, zvlhčujú ho a zase vracajú do miestnosti.
    Ťažko povedať, ktorý je naj. Ja mám doma ultrazvukový za cca 30€ a funguje to. Vzduch je naozaj "vlhkejší".

    mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

    mamka Danka
    pepa2506 Pozri príspevok
    rada by som si kúpila zvlhčovač vzduchu,ale neviem či nebude okolo neho voda.Moj syn stále kašle a čítala som že vraj je to výborná vec.Poradte kto už má s týmto výrobkom skúsenosť,a prípadne kt. je NAJ
    Ja mám doma ultrazvukový. Okolo nie je žiadna voda, ani vlhký nábytok. Dá sa nastaviť požadovaná vlhkosť a on sám vypína a zapína, pri požadovanej vlhkosti, alebo sa dá nastaviť, aby vypol po uplynutí určitého času. Filter treba meniť cca raz za sezónu. Do ultrazvukového sa nesmú pridávať žiadne kvapky, roztoky na inhaláciu, ani Vincentka. Mohla by sa poškodiť membrána. Neviem ako je to u odparovačov so špirálou a u pračiek vzduchu.
    Hoci som spokojná, keby som mala voliť znovu, asi by som volila pračku na vzduch.

    Čo poradíte o zvlhčovačoch vzduchu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.