Zavrieť

Porady

kupa materialu v zime

zdravim.mate niekto skusenosti s nakupom staveb. materialu v zime? zaujima ma ci stavebniny zvyknu davat "vypredajove" (akciove) ceny, ktore su nizsie ako pocas sezony?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Výpredaje zrovna nie ale býva lacnejšie ako cez sezónu.

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    Ja teraz kupujem vsetko na hrubu stavbu, okrem cementu. Kazdu sezonu, zvycajne od marca idu ceny hore. Drevo som chcel kupit az vtedy, ked to ide na strechu, ale ide hore az o 30-40%, takze nechcem vtedy dat o 1300 eur viac. Ked to vies uskladnit, alebo dohodnes v stavebninach, ze ti to uskladnia do jari, ked vyplatis, tak je to podla mna vyhodne.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    fetya Pozri príspevok
    Ja teraz kupujem vsetko na hrubu stavbu, okrem cementu. Kazdu sezonu, zvycajne od marca idu ceny hore. Drevo som chcel kupit az vtedy, ked to ide na strechu, ale ide hore az o 30-40%, takze nechcem vtedy dat o 1300 eur viac. Ked to vies uskladnit, alebo dohodnes v stavebninach, ze ti to uskladnia do jari, ked vyplatis, tak je to podla mna vyhodne.
    drevo ide hore? odkial mas INFO?

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    Info mam od majitelov pil-gatterov. Niektori maju vazny problem so ziskavanim gulatiny, niektory su momentalne aj zatvorene. Dovodom je vraj, ze nam nedodava gulatinu ani Ukrajina, ani Polsko, ani Cesko, Madari vozia od nas, a ze vlada chce uprednostnit nevytazene sukromne lesy, ktore cenovo nie su atraktivne. To som pocul, a od roznych pil.

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    fetya Pozri príspevok
    Info mam od majitelov pil-gatterov. Niektori maju vazny problem so ziskavanim gulatiny, niektory su momentalne aj zatvorene. Dovodom je vraj, ze nam nedodava gulatinu ani Ukrajina, ani Polsko, ani Cesko, Madari vozia od nas, a ze vlada chce uprednostnit nevytazene sukromne lesy, ktore cenovo nie su atraktivne. To som pocul, a od roznych pil.
    Majitel pily tvrdit ine ani nebude. Kazdy obchodnik vam potvrdi, chytro berte, bo lacnejsie uz nebude. Kazdy tyzden chodim okolo jednej velkej pily, robia aj soboty a surovej gulatiny ma naukladanej este aj pred dvorom. Dreva je dostatok, nestacime vytazit ani jej rocny prirastok. Mozno je to cenovy kartel, umelo vytvorit nedostatok a skokovo zdvihnut ceny. O 30 - 40% asi nie, ale zdrazovanie aj stavebnin pri tejto vlade je 100% istota.

    marleau je teraz online marleau

    marleau
    Áno,je predpoklad,že drevo zdražie,pretože je nedostatok guľatiny.
    Ja som dal narezať rezivo na Moravu,pretože režú 1 triedu a nie ako naši zbojníci,hlavne teraz,keď nemajú kde nakúpiť kvalitnú guľatinu.
    Po novom roku pojde cena určite hore a určite o dosť.Síce ma to neteší,ale ja s tým nič neurobím,takže kto vie,že bude potrebovať a váha,može pekne prerobiť.Nie je predpoklad,že zlacnie,nevidím dovod.A bude to z roka na rok horšie.Toľko poznatky z terénu,overené naposledy-dnes.

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    kartel, ci nie, jedno, ide hore. mam spolahliveho majitela, vzdy beriem od neho, verim mu, lebo sa to viackrat ho osvedcilo. ale kazdy podla svojho uvazenia.

    kupa materialu v zime

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.