Zavrieť

Porady

dohoda o VP alebo zmluva???

Dobry den, chcela by som sa opytat taku vec: Kamarat si zalozil zivnost na prevadzku spinningoveho studia, kde by chcel mat instruktorov tychto cviceni, ktori su uz zamestnancami na HPP inde. Jedna sa o cca 3 hodiny tyzdenne. Co by ste navrhovali, aky typ zmluvy, resp. dohody je najlepsie uzatvorit? jedna sa totiz o pravidelnu cinnost, som si nie ista ci to moze byt na dohodu...
Dakujem za skoru odpoved...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    V každom prípade ide viac-menej o obchádzanie Zákonníka práce, keď už teda obchádzať, tak cez príkaznú zmluvu.

    vidrus je offline (nepripojený) vidrus

    vidrus
    prave to mi nebolo jasne, ze aky typ zmluvy alebo dohody mam uzatvorit normalne podla zakona, aby to bolo ciste...prikazna zmluva teda moze byt aj na stale sa opakujucu cinnost??

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Áno.
    § 724 a nasledujúce Občianskeho zákonníka, 40/1964, nájdete o.i. na jaspi.justice.gov.sk
    Naposledy upravil Jozef Mihál : 23.11.05 at 20:07

    vidrus je offline (nepripojený) vidrus

    vidrus
    Dakujem za radu, ja som v minulosti uz vystavovala prikaznu zmluvu, ale myslela som si, ze sa jedna len o prilezitostny prijem, nie ze moze byt vystavena aj na opakujucu sa cinnost...Este by som sa chcela opytat, do akej ciastky je oslobodene od dane...Niekde som citala do 10 000, ale neviem ci to je aktualne...

    mery356 je offline (nepripojený) mery356

    mery356
    Môže mi niekto napísať niečo viac o príkaznej zmluve? Prípadne kde by som mohla vidieť nejaký vzor. Ešte som o takej zmluve nepočula.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Prečo by sa nemal zdaniť príjem do 21 000 z príkaznej zmluvy, keď´ ju mám uzatvorenú popri inom trvalom pracovnom pomere .Z čoho to vyplýva? Ja som si myslela že daň musím, len odvody do SP a ZP nemusím.Je to inak?

    dohoda o VP alebo zmluva???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.