Zavrieť

Porady

Pikoška - pri nástupe do pracovného pomeru

Prosím Vás, čo by ste povedali konateľke spoločnosti, ktorá spisuje s dohodármi dohody bez toho aby si pýtala od nich akýkoľvek doklad totožnosti? Jej argument je, že pracovníci sa tomu čudujú, že načo to potrebuje.

Mne už došli argumenty.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    milenia Pozri príspevok
    Prosím Vás, čo by ste povedali konateľke spoločnosti, ktorá spisuje s dohodármi dohody bez toho aby si pýtala od nich akýkoľvek doklad totožnosti? Jej argument je, že pracovníci sa tomu čudujú, že načo to potrebuje.

    Mne už došli argumenty.
    Oni sa čudujú a ona možno ani nevie, ako zákonne postupovať. Takže čudo je asi na obidvoch stranách.

    milenia je offline (nepripojený) milenia

    milenia
    Takže aké mám použiť právne argumenty? Mne len sedliacky rozum hovorí, že keď uzatváram zmluvu s kýmkoľvek, musí sa preukázať, kto je, či ide o firmu alebo osobu. O čo konkrétne sa mám oprieť? Samozrejme, že sa čuduje, čerstvý absolvent

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    milenia Pozri príspevok
    Takže aké mám použiť právne argumenty? Mne len sedliacky rozum hovorí, že keď uzatváram zmluvu s kýmkoľvek, musí sa preukázať, kto je, či ide o firmu alebo osobu. O čo konkrétne sa mám oprieť? Samozrejme, že sa čuduje, čerstvý absolvent
    rodné čísla a čísla OP, ktoré sú náležitosťou dohody, všetci nosia v hlave ?

    Možno sa nebudete stačiť čudovať, ak pouvádzate nesprávne r.č. na výkazoch v SP a pri kontrole budete mať kopec fiktívnych zamestnancov

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    milenia Pozri príspevok
    Prosím Vás, čo by ste povedali konateľke spoločnosti, ktorá spisuje s dohodármi dohody bez toho aby si pýtala od nich akýkoľvek doklad totožnosti? Jej argument je, že pracovníci sa tomu čudujú, že načo to potrebuje.

    Mne už došli argumenty.
    Tak ide o pracovný pomer alebo dohody podľa Zákonníka práce, alebo zmluvy podľa Občianskeho zákonníka? Zadanie je nejednoznačné odpoveď nemôže byť jednoznačná.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Nech je to akákoľvek dohoda, musí mať určité náležitosti a jednou z nich je totožnosť dohodára.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    verkaz Pozri príspevok
    Nech je to akákoľvek dohoda, musí mať určité náležitosti a jednou z nich je totožnosť dohodára.
    Niektoré zmluvy v zmysle OZ môžu byť uzatvorené ústne. Preto som sa pýtala o aký druh dohody sa jedná.

    karol x je offline (nepripojený) karol x

    karol x
    pokial som to dobre pochopil, zamestnavatel uzatvara dohodu a neziada od zamestnanca doklad totoznosti? pokial ho to neptrapi je to jeho problem. podla mojho nazoru zamestnavatelovi ziaden pravny predpis nedava pravo vyzadovat od druhej zmluvnej strany OP. A buduci zamestnanec nie je povinný sa OP preukazovat. zákon iba hovori o tom, kedy je právny ukon platny resp. neplatny. takze pokial chce mat zamestnavatel istotu, ze uzatvara platnu dohodu (pravny ukon) mal by si to nejakym sposobom preverit (napr. dokladom totoznosti).

    Pikoška - pri nástupe do pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.