Zavrieť

Porady

Predaj vloženého majetku do podnikania.

Tri subjekty na jednom dvore využívajú jednu trafostanicu. V roku 2007 kúpnou zmluvou nadobudol každý vlastnícky podiel v 1/3 čo je zaznamenané aj v katastri nehnuteľností.

Môj klient je vlastníkom 1/3 ako FO s rodným číslom. V roku 2007 vložil svoj podiel do podnikania a aj ho odpisujeme.

V roku 2010 prebehol opačný proces a trafostanica ako celok prešla do vlastníctva Stredoslovenskej energetiky a na BÚ prišla úhrada za predaj svojho podielu.

Otázka:
Došlo v roku 2010 ku daňovej povinnosti z pohľadu DPH?


Ďakujem.

apo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Tiež si myslím, že áno.

    Nechápem prečo klient nadobudnutie 1/3 riešil ako občan a potom vypracoval zaraďovací protokol majetku do svojej živnosti. Načo mu mala byť trafostanica ako občanovi nechápem.

    Teraz ho trápim ja s tým, že DPH síce neodpočítal ALE odviesť DPH musí.

    Celé to zamotali ešte tým, že v roku 2007 kúpnou zmluvou nadobudol 1/3 od prvého vlastníka. V roku 2010 vypracovali akúsi smiešnu dohodu o rozdelení príjmu z predaja trafostanice medzi troch spoluvlastníkov. Tí ďalší dvaja spoluvlastníci sú akciové spoločnosti.

    U akciových spoločností človek nepredpokladá folklór, ale ja tento postup inak pomenovať neviem.

    apo

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Nechcem zakladať novú otázku, práve dnes sa mi naskytol podobný problém.
    Bývalá FO - szčo pri svojom zrušení darovala majetok s.r.o., kde je konateľom. S.r.o. má dve prevádzky, jednu z nich bude rušiť. Čo s darovaným majetkom v prevádzke, ktorú sa chystá zrušiť?
    Môže sa nanovo previesť do vlastníctva FO?
    Ak áno, akým spôsobom alebo zmluvou?

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Noooo je to sranda, lebo dotknutá osoba je osobou blízkou sro-čke a tam sa musí predať všetko za trhovú cenu.

    apo
    Naposledy upravil apo : 22.11.10 at 12:12

    Predaj vloženého majetku do podnikania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.