Zavrieť

Porady

Ultrafialové svetlo a pestovanie byliniek

Dobrý deň

Na internete som sa dočítal že NASA robilo výskum z hlávkovym šalátom v skleníku kde na neho svietilo UV svetlo a že to malo pozitívne účinky na rast a tvorbu antioxidantov v šaláte. Chcel by som to vyskúšať na bilinkách neuškodí im to keď na nich väčšinu dňa budem svietit UV svetlom?? A pri tom výskume som sa nedočítal či svietili UV svetlom stále alebo či rastliny mali aj obyčajné biele svetlo.
Naposledy upravil Dav : 21.11.10 at 15:28
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tartarus je offline (nepripojený) Tartarus

Tartarus
Ja si robím taky menši skleník takže neviem či môžem na kvety stále svietit UV svetlom alebo či mam cez den svietit bielym a cez noc UV alebo svietit stále oboma druhmi svetiel súčasne?

Tartarus je offline (nepripojený) Tartarus

Tartarus
Je to školská práca SOČ a ja robím skleník a udávam využitie ako skleník na pestovanie biliniek plus by to mal byť aj nejaký dizajnový doplnok k domu neviem či sa to ráta do záhradnej architektúry.
Efektivitu pestovania chcem zvýšiť UV svetlom len neviem ako ho tam zapojiť či ma svietiť stále alebo iba ním dosviecovať.

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_
buchač Pozri príspevok
Len aby ....

Bylinky ...hm , teraz sa tomu tak vraví ?????

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=30391
asi je to trochu ale mna napadlo presne to isté Tí by vedeli poradiť
A v linku by bola tuším aj inšpirácia pre tých, čo potrebujú renovovať nábytok

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Tartarus Pozri príspevok
Dobrý deň

Na internete som sa dočítal že NASA robilo výskum z hlávkovym šalátom v skleníku kde na neho svietilo UV svetlo a že to malo pozitívne účinky na rast a tvorbu antioxidantov v šaláte. Chcel by som to vyskúšať na bilinkách neuškodí im to keď na nich väčšinu dňa budem svietit UV svetlom?? A pri tom výskume som sa nedočítal či svietili UV svetlom stále alebo či rastliny mali aj obyčajné biele svetlo.
Len aby ....

Bylinky ...hm , teraz sa tomu tak vraví ?????

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=30391

Ultrafialové svetlo a pestovanie byliniek

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.