Zavrieť

Porady

Školenie uskutočnené v CZ

Ahojte poradáci, chcela by som Vás poprosit o radu:

Evidujem dodávateľskú faktúru od spoločnosti, ktorá je registrovaná pre DPH v Rakúsku, ktorá nám poskytla školenie na území Českej republiky. Faktúra je vystavená bez DPH. Ja som platitel DPH v SR.

Prosím vzniklo mi v tomto pripade povinnost samozdanit službu?

Dakujeem

tina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Podľa mňa to malo byť vyfakturované s českou DPH pod českým IČ DPH, lebo miesto dodania je v ČR. Takže asi reklamovať u dodávateľa.

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Áno, s tým, že máš možnosť vypýtať si DPH z Čiech cez žiadosť o refundáciu DPH, §55a-55d a o tom sa má aj účtovať (378/648), ak k tomu budeš pristupovať.

    tiina_tiina je offline (nepripojený) tiina_tiina

    tiina_tiina
    Dakujem Luba, to napadlo aj mna....myslis, ze uz ziadna ina moznost neexistuje?
    Nemoze nastat rozdiel aj v tom, ci to skolenie poskytol dotycny dodavatel alebo skolenie poskytla ceska spolocnost a on nam to iba prefakturoval? Aj v takomto pripade musi uviest cestku DPH na fakturu?

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Aj keby to poskytol najprv český dodávateľ tomu Rakúšanovi, aj tak Rakúšan by to mal aj tak vyfakturovať s českou DPH aj IČ DPH.
    Keby bol český dodávateľ školenia na začiatku, mohol by on priamo vyfakturovať Vám aj Rakúšanom.

    tiina_tiina je offline (nepripojený) tiina_tiina

    tiina_tiina
    Takže rakušan nám vyfakturuje s českou DPH a ja to uz nezdanujem a cele supnem na naklad. Je tak?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Odpoveď_

    16/(3) Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, vzdelávacích, zábavných a podobných služieb, ako napríklad služieb na výstavách a veľtrhoch, vrátane ich organizovania a s nimi súvisiacich doplnkových služieb je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú.

    Miesto dodania: ČR, (FA z českou DPH)
    Nie je predmet DPH v SR, nezdaňujem, neuvádzam do DP DPH, nesamozdaňujem..

    Školenie uskutočnené v CZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.