Zavrieť

Porady

Kataster neposlal info o zrušení vkladu.

Kúpil som byt a dal podal vklad na kataster. Keďže mi ani za 3 mesiace neprišla informácia o zápise bytu do katastra, tak som tam išiel osobne. Povedali mi, že vo vklade bola chyba, rozoslali o tom informáciu účastníkom konania a keďže chyba nebola opravená, tak vklad zrušili. Ani ja ani manželka sme ale žiadnu informáciu o pozastavení alebo zrušení vkladu nedostali.

Môže kataster takto postupovať ? Čo ak mi predávajúci odmietne vystaviť nové zmluvy ? Môžem žiadať odškodné od katastra ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Kataster posiela takéto upozornenia doporučenou poštou. Žiadať vysvetlenie, kam poslali list, kto ho prevzal a či sa im nevrátil naspäť nedoručený. Kde sú zmluvy? tie zmluvy sú pre teba dôležité i keď je v nich chyba.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Richard M Pozri príspevok
    Kúpil som byt a dal podal vklad na kataster. Keďže mi ani za 3 mesiace neprišla informácia o zápise bytu do katastra, tak som tam išiel osobne. Povedali mi, že vo vklade bola chyba, rozoslali o tom informáciu účastníkom konania a keďže chyba nebola opravená, tak vklad zrušili. Ani ja ani manželka sme ale žiadnu informáciu o pozastavení alebo zrušení vkladu nedostali.

    Môže kataster takto postupovať ? Čo ak mi predávajúci odmietne vystaviť nové zmluvy ? Môžem žiadať odškodné od katastra ?
    Trochu si odporuješ. Najprv napíšeš, že kataster poslal informáciu účastníkom konania a potom, že ste nič nedostali. Kataster posiela väčšinou takéto zásielky doporučene, takže treba preveriť, kam ich poslal (či ste uviedli svoju správnu adresu), či ste boli účastníkmi konania (si uvedený v zmluve?) a pátrať, prečo si zásielku nedostal. Možno ti to aj prišlo na poštu, ale si zásielku neprevzal.

    Je len malá pravdepodobnosť, že by kataster zrušil vklad a neposlal by informáciu účastníkom konania.
    To kataster tvrdí, že rozoslal informáciu. Ale ja som nič nedostal. Keďže účastníkom konania je aj moja manželka, tak sme mali dostať dve doporučené zásielky. Nič sme ale nedostali.

    Kataster neposlal info o zrušení vkladu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.