Zavrieť

Porady

účtovanie faktúr za darčekové kupony

Dobrý deň, prosím Vás o radu: ako sa má správne účtovať v podvojnom účtovníctve, ak vystavujeme faktúry za takzvané Darčekové kuponyy. Odberateľ mi zaplatí napríklad 100 € za faktúru. Potom si príde nakúpiť tovar a zaplatí to tou faktúrou Darcekový kupon - a my mu vystavíme novú faktúru aj s DPH.
Ako sa to má správne účtovať? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivo_b je offline (nepripojený) ivo_b

    ivo_b
    Neviem ako to prebieha vo Vasich konkretnych podmienkach, ale v pripade, ze najprv chcete vystavit doklad, ktory klient neskor uhradi, bolo by asi najlepsie vystavit iba preddavkovu (zalohovu) fakturu, po prijati platby od klienta potom vyhotovite fakturu k prijatej platbe.
    Postup napriklad tu:
    http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/l...0preddavky.pdf

    1bery1 je offline (nepripojený) 1bery1

    1bery1
    My budeme vystavovať faktúru - ktorú klient hned uhradza -bud cez pokladnu, dobierku alebo prevodny prikaz - klient si v podstate u nas kupi darcekovy kupon. Potom ho niekomu daruje a obdarovany klient - pride kupi si u nas tovar, alebo sluzbu a zaplati to tym darcekovym kuponom. Ako to mame vystavovat co sa tyka DPHčky - resp. ako to máme aj účtovat? Nejedná sa o zálohu. Ďakujem

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Podľa mňa ide o predaj ceniny a čo sa týka DPH tak to nie je zdaniteľné plnenie. Ja by som to asi účtoval takto:

    1. Predaj poukážky 311/379AE
    2. Platba poukážkou 213/604,343 /v ECR napr.ako platba SL/
    3. Zúčtovanie prijatých poukážok 379AE/213

    účtovanie faktúr za darčekové kupony

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.