Zavrieť

Porady

náklady a DPH

Mám takýto prípad.
Faktura za vyučtovanie energie za rok 2009 bola vystavená 17.3.2010 došla v 10/2010./podotýkam dostali sme 2 upomienku, o fakture sme vobec nevedeli/.
Bude zaplatená v 11/2010 alebo v 12/2010.
Možem si túto čiastku dať do nákladov r 2010? A ako je to s DPH, Je to suma oko 700 ,- Eur.
Dátum vystavenia tejto f. je 3/2010. / za rok 2009/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Gabriela 19 Pozri príspevok
    Mám takýto prípad.
    Faktura za vyučtovanie energie za rok 2009 bola vystavená 17.3.2010 došla v 10/2010./podotýkam dostali sme 2 upomienku, o fakture sme vobec nevedeli/.
    Bude zaplatená v 11/2010 alebo v 12/2010.
    Možem si túto čiastku dať do nákladov r 2010? A ako je to s DPH, Je to suma oko 700 ,- Eur.
    Dátum vystavenia tejto f. je 3/2010. / za rok 2009/
    1/ dan z prijmov
    Do nakladov roku 2010 si to mozes dat, ale nie do danovych nakladov.. bude to pripocitatelna polozka k zakladu dane... ak by ste boli byvali tvorili v roku 2009 k tomu rezervu, tak by to bola ina zalezitost... ale z textu mi vyplyva, ze ste na toto douctovanie vobec nemysleli.
    2/ DPH
    Ano, DPH si mozete odpocitat v tom zdanovacom obdobi, v ktorom ste dostali fakturu za splnenia podmienok §49,2.. tzn. pouzivate prijatu sluzbu na dodavku takych tovarov a sluzieb, pri ktorych uplatnujete DPH na vystupe.

    Gabriela 19 je offline (nepripojený) Gabriela 19

    Gabriela 19
    Nemysleli sme na to, netvorili sme rezervy, lebo to bola stále len mala čiastka okol 50 EUR , ale teraz táto čiastka vyskočila oveľa vyššie.
    Mám len korešpodenciu, kde si žiadame skutočne vyučovanie nákladov
    podľa m2 ale zatiaľ nemám ani to,

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    martinez Pozri príspevok
    1/ dan z prijmov
    Do nakladov roku 2010 si to mozes dat, ale nie do danovych nakladov.. bude to pripocitatelna polozka k zakladu dane... ak by ste boli byvali tvorili v roku 2009 k tomu rezervu, tak by to bola ina zalezitost... ale z textu mi vyplyva, ze ste na toto douctovanie vobec nemysleli.
    2/ DPH
    Ano, DPH si mozete odpocitat v tom zdanovacom obdobi, v ktorom ste dostali fakturu za splnenia podmienok §49,2.. tzn. pouzivate prijatu sluzbu na dodavku takych tovarov a sluzieb, pri ktorych uplatnujete DPH na vystupe.
    1/ Môžu využiť par.17 ods.29 zákona o dani z príjmov a vtedy náklady z roku 2009 budú daňovo uznané.Takže to nevyhnutne nemusí byť pripočítateľná položka k základu dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.