Zavrieť

Porady

Čo všetko musí obsahovať OF?

Dobrý deň
Hľadám , hľadám, ale takúto tému tu nemôžem nájsť.
Idem vystavovať faktúru pre jednú štátnu inštitúciu. A v zmluve o dielo je napísane , že ak Daňový doklad nebude obsahovať všetky zákonom požadované náležitosti , tak doklad je neplatný a neplynie ani lehota splatnosti.
Tzn, že ak ja vystavím 1. faktúru oni si ju do 30. budú kontrolovať. A potom mi ju vrátia na prerobenie, že je zlé vystavená a zas mi začína plynúť 30 - dnová lehota splatnosti až od toho ďalšieho doručenia už opravenej faktúry.
Určite ste sa s tým viacerí stretli. Tak by som od Vás chcela nejaké typy , na čo si dávať hlavne pozor pri vystavovaní faktúry a na čo hlavne nezabudnúť.
Podľa zákona viem čo musí faktúra obsahovať, ale oni si tam nájdu aj úplnu banalitu aby mi tu faktúru vrátili. (počula som , že jednej firme vrátili preto, že tam mala nejakú gramatickú chybu )
A keďže je kríza a už sa tam vrazilo dosť peňazí , tak tie peniažky by nám moc pomohli keby nám to vyplatili čím skôr.
Ďakujem
-b-
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Zmluva určuje pre fakturáciu pravidlá - zákonom požadované náležitosti. Netreba hľadať nejakú nadrámcovú zbierku typov, lebo ani nie je, stačí dodržať zákon. Ne je uvedené ktorý, ale ak dodržíš § 71, zákona o DPH, tak tej faktúre nemá čo chýbať. Banality, nepodstatné námietky a gramatické chyby nie sú porušením pravidiel podľa zákona, iba šikanovaním a zámienkou na odďaľovanie splatnosti.
    Vrátením faktúry pre chybu a doručením opravenej nezačína plynúť nová lehota, iba pôvodná sa pozastavuje do predloženia. V jednom vrátení musia byť písomne uvedené všetky námietky. Ak ich odstrániš, nemajú dôvody, aby splatenie naťahovali.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Nezabudni na údaje o registrácii podľa § 3a ObZ, aby nebolo treba hľadať, je tu na to aj téma:
    http://www.porada.sk/t153062-povinne...pondencii.html

    Čo všetko musí obsahovať OF?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.