Zavrieť

Porady

Pokračovanie PN a papier od ineho lekára

Dobrý deň, chcela by som sa opytať či nemáte náhodou niekto skusenost s PN-kou, do konca mesiaca ma jedna panie marodku od svojej obvodnej lekárky a od začiatku noveho mesiaca by mala mat marodku od gynekológa, je tehotná a nevyzerá to s nou uplne dobre. Za november som odniesla papier na socialku ale od 1. decembra bude mat dalsi papier, zas prvých 10 dní platí zamestnávatel alebo len papier odnesiem na socialku? A nebolo by lepsie keby mala od gynekológa marodku este v novembri ? Vopred dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mertinkova Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opytať či nemáte náhodou niekto skusenost s PN-kou, do konca mesiaca ma jedna panie marodku od svojej obvodnej lekárky a od začiatku noveho mesiaca by mala mat marodku od gynekológa, je tehotná a nevyzerá to s nou uplne dobre. Za november som odniesla papier na socialku ale od 1. decembra bude mat dalsi papier, zas prvých 10 dní platí zamestnávatel alebo len papier odnesiem na socialku? A nebolo by lepsie keby mala od gynekológa marodku este v novembri ? Vopred dakujem za odpoved.
    Áno, je to nová DPN, takže prvých 10KD náhrada príjmu, ak DPN trvá naďalej, potom tlačivo odstúpiť SP, tá preplatí nemocenské.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Ja som mala podobný prípad. PN od obvodného lekára skončila a nasledujúci deň PN od gynekológa, ktorý tam napísal, že je to pokračovanie predchádzajúcej PN, ale aj tak sa to bralo ako nová PN aj s náhradou príjmu.

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    Hmm dakujem velmi pekne za odpovede, myslela som si ze je to doslova dalsia nahrada príjmu len som si to potrebovala overiť. A keby mala ešte v novembri marodku od gynekológa, že by sa dve marodky prelínali súčasne ? To bude socialka ponímat ako ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mertinkova Pozri príspevok
    Hmm dakujem velmi pekne za odpovede, myslela som si ze je to doslova dalsia nahrada príjmu len som si to potrebovala overiť. A keby mala ešte v novembri marodku od gynekológa, že by sa dve marodky prelínali súčasne ? To bude socialka ponímat ako ?
    Klasicky, ako tú od nového mesiaca, Ukončila by si jednu a začala druhú, tak ako som už uviedla.

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    No takže nevymyslím nič aj keby som chcela. Dakujem este raz velmi pekne za odpovede. Prajem krásny dník

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mertinkova Pozri príspevok
    No takže nevymyslím nič aj keby som chcela. Dakujem este raz velmi pekne za odpovede. Prajem krásny dník
    Čo chceš vymyslieť ? Obvoďák ukončí PN, gynekolog vystaví novú. Ostatné máš v predch. príspevkoch.

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    Nič nič to len tak som napisala, ale este ked sa mozem este spytať, ked bude v decembri pokračovat v marodke ale od iného lekára mam robiť aj nové potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku za rok 2010, ale to sa vymeriavaci základ nezmeni alebo áno ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mertinkova Pozri príspevok
    Nič nič to len tak som napisala, ale este ked sa mozem este spytať, ked bude v decembri pokračovat v marodke ale od iného lekára mam robiť aj nové potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku za rok 2010, ale to sa vymeriavaci základ nezmeni alebo áno ?
    Ak pracovala už aj minulý rok, Rozhodné Obdovie VZ je minulý rok, ak si už dávala pri prvej DPN, teraz už nedávaš, bola by to duplicita.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V naše SP chcú potvrdenie o príjme pri každej PN-ke - aj keď ich je v kal. roku viac a VZ sa nemení.

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    Super dakujem za radu, to bude len pokračovanie v marodke len od iného lekára. Dakujem este raz.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.