Zavrieť

Porady

úplný relaxačný systém

stiahol som si súbor 5. audio cd s názvom úplný relaxačný systém. sú to vlastne meditačné nahrávky s nácvikom vstupu do hladiny alfa. no nemám pri tom pracovnú knihu, ktorá je k tomu potrebná. ak niekto vie, o čo mi ide, prosím pomôžte. dik
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lojzo mozol Pozri príspevok
stiahol som si súbor 5. audio cd s názvom úplný relaxačný systém. sú to vlastne meditačné nahrávky s nácvikom vstupu do hladiny alfa. no nemám pri tom pracovnú knihu, ktorá je k tomu potrebná. ak niekto vie, o čo mi ide, prosím pomôžte. dik
Mám dojem , že sa jedná o Silvovu metódu ....
http://www.scribd.com/doc/33019210/S...Kontroly-Mysli
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Ale ak sa jedna o silvovu metodu, precitat knizku nepomoze a nie je vhodne cvicenie cloveka zacinajuceho bez dozoru, to sa môze zvrtnút proti nemu. Bolo by dobre keby si upresnil nahravky ktoré máš. K meditačným cviceniam nie su potrebne ziadne knizky, iba ak by sa jednalo o nejaké lákadlo na kúpu knižky alebo účasti na kurze.
0 0
lojzo mozol lojzo mozol

lojzo mozol je offline (nepripojený) lojzo mozol

viem čo je silvova metóda, nejedná sa o ňu, no je to iný spôsob dostať sa do
hladiny alfa. tento spomínaný systém je subor 5. cd s meditačnou hudbou, do ktorej je zapojené hovorené slovo. mužský hlas ti napomáha, čo máš robiť.
1. cd - hlboká relaxácia
2. cd - rýchla relaxácia
3. cd - umenie predstavivosti
4. cd - mentálna pracovňa
5. cd - liečivý oheň
mentálny program
na tých cd-čkach sú samotné meditácie, no a k tomu by mala byť pracovná kniha, kde je všetko o tom rozpísané.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
lojzo mozol Pozri príspevok
viem čo je silvova metóda, nejedná sa o ňu, no je to iný spôsob dostať sa do
hladiny alfa. tento spomínaný systém je subor 5. cd s meditačnou hudbou, do ktorej je zapojené hovorené slovo. mužský hlas ti napomáha, čo máš robiť.
1. cd - hlboká relaxácia
2. cd - rýchla relaxácia
3. cd - umenie predstavivosti
4. cd - mentálna pracovňa
5. cd - liečivý oheň
mentálny program
na tých cd-čkach sú samotné meditácie, no a k tomu by mala byť pracovná kniha, kde je všetko o tom rozpísané.
tak to ozaj nepoznam.. ja volim meditacie ktore si robim sam alebo pomocou CD hlavne kôli relaxacnej hudby a nejake tie slova s prijemnym hlasom. Alebo obcas zajdem do skupinky ludi takych ako ja a meditujeme spolu... chystam sa aj na tai ji ci ako sa to pise ale najskôr musm najst dobreho cvicitela.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Stiahol som akesi dve CD. Jedna sa o uvod do silvovej metody. Pre tuto cast by v pracovnom zosite mala byt hlavne vyobrazena anatomia tela a sposob vizualizacie. To je v podstate v kazdej prirucke silvovej metody. Tato cast je pomerne zdlhava a je urcena pre uplnych zaciatocnikov.

Ostatne CD som na webe nenasiel, preto ich nemozem posudit. Kde si stiahol ostatne?
0 0
lojzo mozol lojzo mozol

lojzo mozol je offline (nepripojený) lojzo mozol

cely súbor som stiahol na sharerapid pod názvom meditačná hudba.
ak poznáš aj niečo iné ako sa dostať meditačne do hladiny alfa , daj vedieť, prosím.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
lojzo mozol Pozri príspevok
cely súbor som stiahol na sharerapid pod názvom meditačná hudba.
ak poznáš aj niečo iné ako sa dostať meditačne do hladiny alfa , daj vedieť, prosím.
Kasždý den si v hladine alfa... vždy ked zaspavaš. nie si uz hore ale este nespis. Ke ti mozem poradit, sam nenacvicuj mohol by si si ublízit. človeka to zvadza dostat sa do hladiny theta a to moze byt aj koniec.
A hladina alfa je aj ucenie v spánku, tak sa tomu niekedy hovorilo a teraz vyrabaju spychowalkmany. Podla toho naco sa potrebujes do hladiny alfa dostat.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Myslim si, ze na nacvik vstupu do hladiny alfa ti postaci akakolvek prirucka alebo kniha zaoberajuca sa silvovou metodou. Uplne ti stacia tie CD, co si tu prezentoval, su dobre, na relax vyborne. Pracovny zosit ti netreba. Ine je, keby si chcel liecit jednotlive casti v ludskom tele. Vtedy uz potrebujes znalosti z anatomie a ako co funguje. Tu ti jedna kniha nepostaci a pracovny zosit toboz nie. Skus si pozriet na uvedenom linku "Atlas fyziologie cloveka". Na zaciatok ti to staci. Dost mas o tom popisane aj na strankach Sasu Puebla, ale vsetko ber s rezervou, mysli vlastnou hlavou. :-)

http://www.elektronickeknihy.estrank...pedie-a-atlasy

A tu mas citanu knihu, ktorej pocuvanie je nielen vyborne na relax, ale aj na filozoficke a psychologicke zamyslenie sa. Autor je krestan, tak si odmysli obcasne velmi kratke pasaze na tuto temu, hoci nechapem, ako sa potomok davnych indianov a ich vysokej kultury, moze stat krestanom, no Mexiko.

http://www.uloz.to/6250720/ctyri-doh...te-j-dusek-rar

Aby som nezabudol, pozri si aj Hooponopono, stranky si musis najst sam. Po case zistis, ze vsetky stare meditacne a akupukturne techniky, psychologia a pod. kreposti navzajom velmi suvisia, akoby pochadzali z jedneho pramena. Vela stastia. :-)
Naposledy upravil alabut : 29.11.10 at 11:44
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

ivantt, beriem vsetko s rezervou a nic nevztahujem na seba. Ludia su uz taki. Snazim sa ich pochopit informaciami o vzniku mysliaceho cloveka, o vzniku prvej informacnej sustavy, najstarsej historie, ale je toho zatial zalostne malo. Obcas napisem nieco nevhodne a sledujem reakcie. Len tak, nezavazne.

Pokial mas uspech, peniaze, moc, mas aj priatelov. Ak stratis tieto atributy, stratis nielen priatelov, ale velakrat aj svojich blizkych. Myslim si, ze clovek by mal skusit obe strany mince, pretoze praveho priatela objavis v case svojho najvacsieho upadku ... mozno. Preto nikomu never, ani svojim ociam, ani citom, spoliehaj sa iba na svoj rozum. :-)

Snazim sa na podklade 4 dohod a pod. liecit svojich susedov, svoju zenu, soferov na ceste a pod. a tym aj seba. Je to tazke, najma udrzat na uzde mna sameho. Oni o tom nevedia, ale zda sa mi, ze v okoli sa dostavuju prve vysledky. :-)

Vsetky tie relaxacne a meditacne a akupunkturne a akupresurne techniky su v podstate na jedno kopyto. Akurat ich delim na vseobecne a adresne. Adresne vyzaduju pomerne znacne vedomosti o funkcii a cieli, ktory chceme dosiahnut. Ludske telo je kolonia virusov a bakterii, fuciaca a funiaca, spusta autonomnych procesov navzajom sa ovplyvnujucich, niekolko rozlicnych regulacnych sytemov navzajom sa prekryvajucich ... a vyznaj sa v tom. Tusim som niekde postrehol, ze si elektrikar, tak by sa mal vediet o com hovorim. Nadobudnute statky si este nik na druhy svet nevzal, ale k zivotu nieco malo potrebujes. Nestatky ... ktovie? Privela myslenia tiez skodi, tes sa radsej na Vianoce. :-)
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
alabut Pozri príspevok
ivantt, beriem vsetko s rezervou a nic nevztahujem na seba. Ludia su uz taki. Snazim sa ich pochopit informaciami o vzniku mysliaceho cloveka, o vzniku prvej informacnej sustavy, najstarsej historie, ale je toho zatial zalostne malo. ................................................. ktovie? Privela myslenia tiez skodi, tes sa radsej na Vianoce. :-)
Nieco na tom pravdy je, myslenie je velmi dôlezite ale myslenie ti neuvolni napäté a stuhnuté svaly ale akupunktúra ci akupresúra, tak isto ako masaž áno. Všetko má so všetkym spúvilosť, tak isto ako myslenie s činnosťou. Ale tie vianoce si trafil prvy krat za pposlednych x rokov sa na ne tesim. Poslednych 6 rokov som bol v praci a kto by sa tesil na vianoce v praci a pred tym v manzelskej nepohode tak sa nebolo na co tesit. Môžem si povedať " konečne vianoce " a nie je to o sexe
0 0
lojzo mozol lojzo mozol

lojzo mozol je offline (nepripojený) lojzo mozol

dakujem za rady , pomohli. no uz nie som sam. nasiel som ucitela, aspon dufam. a preco to robim, neviem ( zatial ), proste musim, nieco ma tam taha.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
lojzo mozol Pozri príspevok
dakujem za rady , pomohli. no uz nie som sam. nasiel som ucitela, aspon dufam. a preco to robim, neviem ( zatial ), proste musim, nieco ma tam taha.
Ak to tak citis, urcite to ma svoj dôvod a dobre ze mas ucitela, ide to ovela lahsie a je to ovela istejsie...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Je dobre, ze ta to taha. Liecit sa ma clovek ucit pokial je zdravy, ak ochories, vacsinou uz nemas ani cas ani sily. Dufam, ze pretromfnes ucitela. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

... myslenie je velmi dôlezite ale myslenie ti neuvolni napäté a stuhnuté svaly ale akupunktúra ci akupresúra, tak isto ako masaž áno.

Skusil som uvolnit svaly a upony na hrudnych stavcoch chrbtice len myslenim. Kupodivu, stalo sa. Skusim este parkrat, ak najdem chvilku volneho casu. Myslim, ze hodne napomohlo to mozolove CD1. Je zdlhave, ale mozno prave preto, da sa adresne zacielit.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Psychikou sa dajú pouvoľňovať spazmy,treba na to ale tréning.Clovek sa k tomu musí prepracovať postupne.Masážami je to samozrejme pohodlnejšie.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mne je to jasne, ale ked clovek nema na masaze, tak si musi najst nejaky sposob sam.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami Pozri príspevok
Psychikou sa dajú pouvoľňovať spazmy,treba na to ale tréning.Clovek sa k tomu musí prepracovať postupne.Masážami je to samozrejme pohodlnejšie.
Neviem kto a ako má skúsenosti s jógou ...

Jeden čas som sa venoval , bol som fakt prekvapený , čo som dokázal po čase sám so sebou urobiť .
Doma boli z toho občas na "větvi" ...
Je jasné , že zo začiatku to bolo pod dohľadom odborného vedenia ...
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Joga je dobra. Kedysi sa tie meditacne kreposti u nas nepoznali. V mnohom mi pomohla. Aspon, ze som bol do urazu pomerne zdravy a otuzily. V novembri som sa este kupaval v rieke, prveho maja som namiesto sprievodu siel tradicne zaplavat do priehrady. Na liecenie som ju nepouzival, nemal som co. Pouzival som knihu od Aladara Koglera (1978): Joga - zaklady telesnych cviceni. Obsahovala aj relaxacne a autogennecvicenia, dychanie, zaoberala sa autosugesciou i koncentraciou. :-)

Tento tyzden som zachytil v novinach spravu, ze Jana Dukatova cerpa sily v nejakom humne, kde je udajne spickove laboratorium zaoberajuce sa telesnymi vykonmi z byvalej NDR. Pomaly zacinam tym kecom o dopingoch prestavat verit. :-)
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Samozrejme ze sa daju myslou pouvolnovat spazmy ale nie hned pri prvej meditacii alebo cviceni.. chce to dlhorocne treningy ale uplne sa spazmy neuvolnia. Tibetsky liecitelia majú pravidelné masaže a su to majstri meditacii, shaolinsky majstri, este od detstva si vedia uvolovat spazmy ale pravidelne su masirovany. Ved ide aj o prekrvenie svalstva, podkozneho tkaniva, uvolnenie nervovej sustavy... a nie kazdy maser je drahy a neverim ze by si niekto nenasiel 5€ na masaz raz za 2 mesiace. Ludia su ludmi aj preto ze si vedia navzajom pomoct a nie su odkázany robit si vsetko sami.
BXLmiami
Psychikou sa dajú pouvoľňovať spazmy,treba na to ale tréning.Clovek sa k tomu musí prepracovať postupne.Masážami je to samozrejme pohodlnejšie. Tiez je mi pohodlnejsie obviazať si zlomeny prst ako ist chirurgovi... ake radsej tomu chirurgovi pojdem.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

K chirurgovi ludia chodia pre ine ... pre PN, to na okraj. Samozrejme, ze by som sa dal vymasirovat, problemom je, ze niet za co. Zdravotnictvo ma pripravilo o vsetky moznosti dostat sa k liecebnym metodam i liekom. Tak to skusam ako viem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať