Zavrieť

Porady

Parkovací systém

Ahojte. Hľadala som na Porade, ale k tejto téme som zatiaľ nenašla nič.
Spoločnosť prevádzkuje parkovisko. V septembri tohto roku obstarala parkovací systém (PS). (uzavrela sa kúpna zmluva, zaplatila záloha a všetky pohľadávky a záväzky sa postúpili na leasingovú spoločnosť, nakoľko sme tento systém chceli leasovať - zmluva je na 48 mesiacov).

Pre lepšiu predstavu uvádzam popis PS: ide o systém za cca 800 tis,. ktorý sa skladá z rôznych častí ako - automatické závory s príslušenstvom 2 ks, á za 47 600,- + hliníkové rameno 2ks á 2650,-, indukčný detektor vozidiel 3 ks za á 4 900,-, vjazdový terminál pre výdaj kariet za 114 500,-, softvér - kontrolér obsuhovanej pokladne, čítacie miesta, riadenie závor... za 41 500,-, registračná pokladňa 16 900,-, registrátor prejazdov 9000,-, vonkajší cenový displej 7400,- , stanovisko operátora s vybavením - z plastu, je tam konvektor, ele. rozvod, osvetlenie, rozmery 2x1m za 157000,- (je to ako taká malá bunka, nie je ničím pripevnená k zemi), oceľový skelet systému za 40 000,-, ručný laserový snímač čiarového kódu za 13600,- + montáž vzťahujúca sa na všetko.

Otázky, na ktoré neviem nájsť riešenie, resp. nie som si istá:
1. zaradenie do používania ako celku, resp. nejaké časti - napr. pokladňa so SW samostatne, konvektor,... a ostatné spolu? Neviem, či môžem predmet leasingu rozdeliť na časti alebo musí byť zaradený ako celok do majetku spoločnosti. Jedna daňová poradkyňa povedala, že to musí byť zaradené ako celok - parkovací systém.
2. na základe riešenia bodu 1 - do ktorej OS to zaradiť? Informovala som sa na DÚ, DRSR, žiaden pracovník sa k tejto problematike nevedel vyjadriť. Dodávateľ nemá ani kód produkcie, podľa ktorého by som mohla postupovať.
Umiestnenie PS sme oznamovali mestu, ale nejde o ohlásenie stavby, nakoľko v zmysle stav. zákona nejde o stavbu, lebo nie je pevne spojená so zemou.
Posledné riešenie je dať to do 2. OS.

Ďakujem všetkým, čo počas vianočných sviatkov pracujú za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Treba pozrieť klasifikáciu produkcie, ja by som to dala ako celok - ale jednotlivé súčasti tam treba pomenovať, prípadne oceniť
    odpisovala pravdepodobne do 2.OS.
    Nedelila by som to, lebo skutočne ide o systém. Ani technologické linky sa nečlenia - len na okraj.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.