Zavrieť

Porady

lodne kontajnery - byvanie

zvazujem taku vec, preco v nasim zemepisnych sirkach nie je mozne nakupit 3 alebo 4 lodne kontajnery, zvarit ich dokopy, zvonku zateplit 10cm polystyrenom a pouzivat ako obytny priestor? ved priecky vo vnutri si clovek da ako chce, okna tiez osadi... co na to legislativa? a psychologicky efekt z tohto byvania nechcem posudzovat, v inych statoch tak bezne byvaju a je to taka lacnejsia alternativa k drahym bytom/domo
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Prečo by sa to nedalo.Aj tu na porade sú na túto tému min 3-4 témy.
http://www.porada.sk/t147084-kupa-mo...ady-v-o-v.html
tie kontajnery sa tu tiež rozoberali cca.pred rokom.
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

naco kupovat kontajnery, ked montovana stavba je lacnejsia. Ak by si mal kontajnery na zahrade tak nepoviem. Byvat mozes aj v stane, len ti to neskolauduju. Ak by si mal deti tak by mohol byt problem.
0 0
TSteinar TSteinar

TSteinar je offline (nepripojený) TSteinar

montovana stavba je lacnejsia? pod milion bez zakladovej dosky sa neda dostat. kto tvrdi nieco ine, neverim tomu. jedine ak chce stavat uplne sam, pripadne s kamaratmi, ktorym to vrati neskor, ale treba si zratat tu stratu, co clovek nemoze pracovat a nejde mu prijem.
a preco by nebolo mozne skolaudovat taku stavbu? a nechapem tomu problemu, keby boli deti? skodlivost? polystyren by bol z vonkajsej strany, zvnutra by to bolo osetrene natermi a sadrokarton, tak nechapem.

220870, dakujem za temu, pozrel som si ju, ale moc tam k tomu nebolo. pred zadanim temy som skusal aj vyhladavanie a nenasiel som nic. mohol by si ma, prosim ta, odporucit na konkretnu temu, kde sa to preberalo?
0 0
TSteinar TSteinar

TSteinar je offline (nepripojený) TSteinar

o firmu nejde, nedaval by som si to nikomu robit, nevidim v tom nic zlozite, aby som to nemohol dat dokopy sam. myslel som temu na porade.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

TSteinar Pozri príspevok
montovana stavba je lacnejsia? pod milion bez zakladovej dosky sa neda dostat. kto tvrdi nieco ine, neverim tomu.
aha ja som nevedel ze porovnavas lodny kontajner a montovanu vilu. Ja vravim ze montovana buda ala lodny kontajner ta bude stat menej ako samotny lodny kontajner. Obvodova konstrukcia z dreva velkosti kontajnera, vyplnena izolantom. Tie deti som myslel z pohladu socialky. Asi by sa im nepacilo ze mas dieta v zime v stane
0 0
TSteinar TSteinar

TSteinar je offline (nepripojený) TSteinar

no neviem, vezmi si rozmery takeho bezneho 2-izboveho bytu, teda 50m2 a viac. jeden kontajner ma 6x2,5 =15m2, dame dokopy 4, co je 60m2. cena za jeden ked ratam 1000€, tak je 4 tisic + zateplenie, to si nedovolim odhadnut cenu. povedzme 10 000€ aj so zateplenim, zvnutra sadrokarton, nejakou provizornou strechou, kedze ta bude vlastne tvorena samotnym plechom aj. vojdes sa do 10 tisic € pri montovanej stavbe? dost vaham. alebo si to myslel inak?
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
www.rikostav.sk
1 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

myslim ze ked najdes kontajner v dobrom stave za 1000eur tak to bude skor rarita. Dajme tomu ze najdes, potom platis dopravu. nakladku a vykladku zeriavom cca 1h s presunom cca 100eur a stale je to len 1 plechova bedna 6x2,5x2,5m

drevenny kontajner 6x4x4m to mas 0,8m3 dreva 120x120mm hranol dajme tomu so zavetrenim 1m3 dreva za 220eur s danou+ opláštovanie 128m2 trapezovym plechom 768eur. Ale to som kvoly vypoctom trochu prehnal s rozmermi. takze to mas 1000eur aj so srobami za bednu 6x4x4m.

neda sa to len tak na kolene porovnat. ale logika mi hovori ze zelezo je drahsie ako drevo cize to musi byt lacnejsie. len sa musis tu drevostavbu stavat tak ako kontajner a nie ako montovany dom.
Naposledy upravil alltracboy : 28.11.10 at 17:43
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Kontajner nepotrebuje základy, montovaný dom áno, to je často obrovský rozdiel z pohľadu legislatívy.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ked nepotrebuje zaklady kontajner, tak ani montovany kontajner nepotrebuje zaklady
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Možno to niekoho zaujme. Asi v r. 1992 rozpredávali železnice vlakové cisterny a ponúkali obyvateľstvu na použitie v záhradách ako podzemné nádrže. Prešlo to správami v novinách. Zaujímalo by ma, či niekto ponuku využil, neboli drahé, výkopové práce vyšli možno drahšie.
0 0
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

TSteinar Pozri príspevok
zvazujem taku vec, preco v nasim zemepisnych sirkach nie je mozne nakupit 3 alebo 4 lodne kontajnery, zvarit ich dokopy, zvonku zateplit 10cm polystyrenom a pouzivat ako obytny priestor? ved priecky vo vnutri si clovek da ako chce, okna tiez osadi... co na to legislativa? a psychologicky efekt z tohto byvania nechcem posudzovat, v inych statoch tak bezne byvaju a je to taka lacnejsia alternativa k drahym bytom/domo
Na Slovensku existuje viacero spoločností ponúkajúcich takéto riešenia bývania v kontajneroch a často sa využívajú aj na staveniskách ....
Príklady firiem: Containex, Touax, Neuschwendtner ... je ich dost
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

TSteinar Pozri príspevok
montovana stavba je lacnejsia? pod milion bez zakladovej dosky sa neda dostat. kto tvrdi nieco ine, neverim tomu. jedine ak chce stavat uplne sam, pripadne s kamaratmi, ktorym to vrati neskor, ale treba si zratat tu stratu, co clovek nemoze pracovat a nejde mu prijem.
a preco by nebolo mozne skolaudovat taku stavbu? a nechapem tomu problemu, keby boli deti? skodlivost? polystyren by bol z vonkajsej strany, zvnutra by to bolo osetrene natermi a sadrokarton, tak nechapem.

220870, dakujem za temu, pozrel som si ju, ale moc tam k tomu nebolo. pred zadanim temy som skusal aj vyhladavanie a nenasiel som nic. mohol by si ma, prosim ta, odporucit na konkretnu temu, kde sa to preberalo?
Ten nápad s kontajnermi je veľmi dobrý, hlavne ak máš svoj pozemok.
Určite nemáš predstavu, že to bude konečné riešenie, ale len prechodné, s výhľadom, že v budúcnosti budeš stavať.
----------------------------------------
Viem si predstaviť pekné bývanie z dvoch takých kontajnerov. Stačilo by ich postaviť na zrovnaný podklad zo zhutneného štrku, vo vzdialenosti 5 až 5,5 metra a medzi nimi vybudovať celo drevenú bunku s rozmerom 5,5 x 6 m.
Určite by to bolo jednoduchšie a zároveň aj lacnejšie, ako izolovať a prerábať kontajneri z vnútra. Kontajneri by tak slúžili ako základ komplexu a na technické a skladovacie účely.
-----------------------------------------
Sám som to jedného času počítal a v najluxusnejšej variante to bolo do 150 tisíc korún, čo je dnešných cca 5000 €.
Ja som to zmákol za 25.000 Kčs, ale mal som kontakty na ČSAD a ČSPD. To znamená, že kontajnery za cenu šrotu a dovoz na miesto za pusinku. Šofér mi to zložil na miesto po ceste pre iný kontajner.
-----------------------------------------------
Využíval som to bývanie pri stavbe domu a nikde som to nemal hlásené.
Na ploche 30 m2 som mal spanie pre celú štvorčlennú rodinu, kúpeľňu so sprchou a dvomi umývadlami, kompletnú kuchyňu s teplou vodou a jedálenským pultom a naviac aj kanceláriu so stolom. (jediný problém - kadibudka na konci pozemku/cca 65 m)
-----------------------------------------------------
V kontajneroch som mal náradie, miešačku, bojler, čerpadlo, hadice, cirkulár, hobľovačku, materiál a podobne. Bola to veľká pohoda, ale susedia sa čudovali načo také zázemie. Podľa nich stačí na stavbu plechová búda s rozmerom 2 x 3 metre. (jasné, že plná bordelu)
Hold, staré myslenie - kto nemá v hlave musí platiť. Dom na hypotéku za 150.000 € a s úrokom za 300.000 €.
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Matias.S Pozri príspevok
Na Slovensku existuje viacero spoločností ponúkajúcich takéto riešenia bývania v kontajneroch a často sa využívajú aj na staveniskách ....
Príklady firiem: Containex, Touax, Neuschwendtner ... je ich dost
Máš pravdu, že ich je dosť, ale ani jedna nieje alternatívou na lacnejšie riešenie proti drahým bytom, či domom.
Jeho myšlienka s kontajnerom, to elegantne rieši.
Naposledy upravil jar88 : 30.11.10 at 07:13
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

TSteinar Pozri príspevok
zvazujem taku vec, preco v nasim zemepisnych sirkach nie je mozne nakupit 3 alebo 4 lodne kontajnery, zvarit ich dokopy, zvonku zateplit 10cm polystyrenom a pouzivat ako obytny priestor? ved priecky vo vnutri si clovek da ako chce, okna tiez osadi... co na to legislativa? a psychologicky efekt z tohto byvania nechcem posudzovat, v inych statoch tak bezne byvaju a je to taka lacnejsia alternativa k drahym bytom/domo
Ešte jedna otázka.
Máš vlastný pozemok?
Ak áno, tak kde sa nad tým zamýšľaš, myslím lokalitu, nie adresu.
0 1
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

jar88 Pozri príspevok
Máš pravdu, že ich je dosť, ale ani jedna nieje alternatívou na lacnejšie riešenie proti drahým bytom, či domom.
Jeho myšlienka s kontajnerom, to elegantne rieši.
Jasne, že je to dobra myšlienka ...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

korela Pozri príspevok
Možno to niekoho zaujme. Asi v r. 1992 rozpredávali železnice vlakové cisterny a ponúkali obyvateľstvu na použitie v záhradách ako podzemné nádrže. Prešlo to správami v novinách. Zaujímalo by ma, či niekto ponuku využil, neboli drahé, výkopové práce vyšli možno drahšie.
za mojich mladých študentských čias, keď som chodil brigádovať po stavbách tak jeden majetný občan si takto dve cisterny nechal zakopať pod vilkou a zviedol do nich daždovú vodu zo strechy aby bolo čím polievať trávnik...
cisterny boli za cenu šrotu a zakopanie poriešil bager pri výstavbe... takže to bolo dobre vymyslené... ale osobne ak by som nad takýmto niečim uvažoval tak by som to riešil jedine pri stavbe domu určite by som takýto projekt nerozbiehal pri už postavenom dome...(najmä z dôvodu manipulácie a dopravy tých cisterien...)
a ktovie ako by sa na to dnes pozerali ochranári a rôzne iné organizácie, nakoľko niektorí ľudia takto riešili svoje žumpy pri domoch...
Naposledy upravil Ice dive : 30.11.10 at 07:34
1 0
TSteinar TSteinar

TSteinar je offline (nepripojený) TSteinar

jar88 Pozri príspevok
Ten nápad s kontajnermi je veľmi dobrý, hlavne ak máš svoj pozemok.
Určite nemáš predstavu, že to bude konečné riešenie, ale len prechodné, s výhľadom, že v budúcnosti budeš stavať.
----------------------------------------
Viem si predstaviť pekné bývanie z dvoch takých kontajnerov. Stačilo by ich postaviť na zrovnaný podklad zo zhutneného štrku, vo vzdialenosti 5 až 5,5 metra a medzi nimi vybudovať celo drevenú bunku s rozmerom 5,5 x 6 m.
Určite by to bolo jednoduchšie a zároveň aj lacnejšie, ako izolovať a prerábať kontajneri z vnútra. Kontajneri by tak slúžili ako základ komplexu a na technické a skladovacie účely.
-----------------------------------------
Sám som to jedného času počítal a v najluxusnejšej variante to bolo do 150 tisíc korún, čo je dnešných cca 5000 €.
Ja som to zmákol za 25.000 Kčs, ale mal som kontakty na ČSAD a ČSPD. To znamená, že kontajnery za cenu šrotu a dovoz na miesto za pusinku. Šofér mi to zložil na miesto po ceste pre iný kontajner.
-----------------------------------------------
Využíval som to bývanie pri stavbe domu a nikde som to nemal hlásené.
Na ploche 30 m2 som mal spanie pre celú štvorčlennú rodinu, kúpeľňu so sprchou a dvomi umývadlami, kompletnú kuchyňu s teplou vodou a jedálenským pultom a naviac aj kanceláriu so stolom. (jediný problém - kadibudka na konci pozemku/cca 65 m)
-----------------------------------------------------
V kontajneroch som mal náradie, miešačku, bojler, čerpadlo, hadice, cirkulár, hobľovačku, materiál a podobne. Bola to veľká pohoda, ale susedia sa čudovali načo také zázemie. Podľa nich stačí na stavbu plechová búda s rozmerom 2 x 3 metre. (jasné, že plná bordelu)
Hold, staré myslenie - kto nemá v hlave musí platiť. Dom na hypotéku za 150.000 € a s úrokom za 300.000 €.

tak urcite to pre seba nepovazujem za trvale riesenie, aj ked verim, ze keby sa to zavedie do praxe ako pouzitelne riesenie a kvalitou byvania by to bolo obdobne ako v typickom panelovom dome, tak preco to neponuknut aj ako riesenie byvania pre beznych ludi?
Napad s dvomi kontajnermi viac vzdialenymi od seba tiez nie je zly, ale moja predstava bola vsadit na to, ze sa daju pekne spojit dokopy a tym to je aj pevne.
urcite by bolo super mat podobne kontakty aj teraz a zohnat kontajnery tak lacno, takze kto viete, pomozte

a hej, pozemok by bol - NITRA

zacinam to pomaly zistovat a keby to bolo realne (hlavne z pohladu penazi, lebo ak to ma vyjst draho ako byt/dom, tak je to zbytocne), skusim to postavit. chcel by som tam zaviest normalne inzinierske siete(asi bude treba stavebne povolenie), postavit to na nejake vyvysene stlpiky, aby to nebolo priamo na zemi...
0 0
TSteinar TSteinar

TSteinar je offline (nepripojený) TSteinar

co mam informacie, tak tieto lodne kontajnery su vyradovane po nejakych 2 - 3 rokoch pouzivania prave pre tuto slanu vodu. ono neznamena, ze tento kontajner je uz poskodeny, asi nejaka norma, ale ide ho lahko osetrit novymi natermi, takisto by nebol priamo vystaveny dalsim vplyvom (dazd, vietor, sneh...) takze neobaval by som sa, ze zhnije
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať