Zavrieť

Porady

kúpa montovaného rodinného domu do záhrady v O.V.

chceme si kúpit záhradu v O.V.a tam si kúpit a dat priviezt mobilný dom , komplet vybavený , len ho osadit , napojit na siete a celoročne v nom bývat ! ked ho nechceme dat na betonový základ , ale ho len nechat tak na kolieskach , alebo železných podperách , budeme potrebovat nejaké potvrdenie , alebo povolenie od stavebného úradu ????záhrada je už v O. V. a je tam postavená malá murovaná chatka na betonovom podklade , je tam aj elektrina , studna s čerpadlom a suché WC --stačí to na to , aby sa tam ten mobilný dom 9.5 x 3.5 m. mohol len osadit v tej záhrade ???? prosím , má už niekto z takýmto mobilným domom skúsenosti a vie mi poradit , ako sa tam dá bývat nastálo a či sa to v našej krajine aj oplatí takto si vyriešit svoje celoživotné bývanie ????? už dopredu všetkým za rady dakujem !!!!
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tecnichky ťažko radiť,málo informácií.To bude nejaká maringotka.Aspoň odkaz na web by sa zišiel.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
MIŠELINKA MIŠELINKA

MIŠELINKA je offline (nepripojený) MIŠELINKA

dobrý den , skúsim to napísat takto po sedliacky , lebo moc ešte internet neovládam a vela vecí je pre mna španielska dedina !!!chceli by sme si do tej záhrady kúpit a dat doviezt mobilný dom , dovoz je bezplatný a aj osadenie !!bud sa to osadí na betonový podlklad , alebo to ony pevne osadia na kovové podpery . dom napoja na všetky siete , ktoré sú dostupné v záhrade . rada by som ale vedela , či aj na takéto osadenie mobilného domu treba mat stavebné povolenie, lebo ony uvádzajú v svojej reklame na tieto domy , že netreba mat stavebné povolenie --asi preto, že stavba nie je na zemi , ale na železných podperách !!!na SLOVENSKU sa predaj týchto domov začína len rozbiehat a možno by sa aj tu našil niekto , kto už má taký dom a vedel by nám zo svojich skúseností aj poradit ---budeme vdačný za každú dobrú radu a dopredu -VDAKA -!! zatial sa tieto -MOBILNÉ DOMY --predávali len v ČECHÁCH , ale už ich majú v ponuke v MALACKÁCH, v BRATISLAVE a na východe SLOVENSKA !
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

miselinka kolko stoji taky "domcek"?
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

V casopise Chatar-chalupar jeden nadsenec byval v mobilnom dome - chate, elektriku pre potrebu ziskal z vetra - vrtula + baterie. Zrejme v danej lokalite by mu nepovolili vystavbu, tak to riesil mobilnym domov. Vy by ste mali na elektriku oficialne pripojenu zah. chatku a z chatky kabel do maringotky. Stavebny urad v podstate nezaujima to co je na kolesach. Zo studnou to moze byt zlozitejsie. Co som pozeral ceny, tak su mobilne domy pomerne drahe a ako celozivotne byvanie by som to urcite nebral. Je to take od ruky, v zahranici takto byvaju ludia co prisli pri krize prakticky o vsetko. Jedine snad ako chatku na lacno ziskanom pozemku, kde je krasna priroda. Zahradna chatka do 20m2 je podla mna tiez o nicom, jednej sme sa uspesne zbavili. Postavena bola za 25 tisic a teraz ich predavaju po 300-400 tisic, nezateplene, resp. nedokonale bez parozabrany, studena podlaha, tatransky obklad po zivotnosti a v podstate 1 miestnost 4 x 4 + pivnica.
S vozmi - maringotkami mam par skusenosti, voz dat do vodovahy, kolesa popodkladat beton. platnami aby sa casom nezabarali, drevenymi hranolkami podopriet osku - zastabilizovat aj tak sa pri silnejsom vetre voz rozkyva.
Skuste este porozmyslat ci za cenu zahradky + maringotky nekupite starsi domcek, ktory si casom opravite.
0 0
MIŠELINKA MIŠELINKA

MIŠELINKA je offline (nepripojený) MIŠELINKA

najlacnejšie sú od 180 000 čkorún až po 500 000č.korún , závisí to od toho , či je tento dom nový , alebo je už používaný . je toho už vela a dá sa to aj s predávajúcou firmou dohodnút na cene
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

MIŠELINKA Pozri príspevok
chceme si kúpit záhradu v O.V.a tam si kúpit a dat priviezt mobilný dom , komplet vybavený , len ho osadit , napojit na siete a celoročne v nom bývat ! ked ho nechceme dat na betonový základ , ale ho len nechat tak na kolieskach , alebo železných podperách , budeme potrebovat nejaké potvrdenie , alebo povolenie od stavebného úradu ????záhrada je už v O. V. a je tam postavená malá murovaná chatka na betonovom podklade , je tam aj elektrina , studna s čerpadlom a suché WC --stačí to na to , aby sa tam ten mobilný dom 9.5 x 3.5 m. mohol len osadit v tej záhrade ???? prosím , má už niekto z takýmto mobilným domom skúsenosti a vie mi poradit , ako sa tam dá bývat nastálo a či sa to v našej krajine aj oplatí takto si vyriešit svoje celoživotné bývanie ????? už dopredu všetkým za rady dakujem !!!!
Poslala som tvoju otázku dcére. Stavia dom na záhorí a vedľa má sused taký dom. Doviezol to z balkánu a myslím, že ho vyšiel 800 tisíc. Býva v ňom celý rok, myslím, že ho má na betóne. Videla som ho vo vnútri- všetko vybavené (stoly, stoličky, lavice, skrine ...), moc sa mi páčil, možno si tiež taký zaobstarám.
3 0
MIŠELINKA MIŠELINKA

MIŠELINKA je offline (nepripojený) MIŠELINKA

hurá ! som rada , že sa našiel niekto , kto ich už videl-myslím tie domy . v zahraničí je to bežné a začínajú sa už aj u nás objavovat !! nemáme tolko penazí , aby sme sa dali na stavbu domu , ale ked sa nám podarí kúpit cenovo dostupnú záhradu v O.V. na okolí , tak ten mobilný dom dajme tomu do 12 000--15 000eu by nebolo až tak hrozné a s požičkou by sa to dalo zvládnut ! bývali by sme v svojej záhrade a tie domy majú určitý konfort !!! treba si ich nájst a sami uvidíte , že to nie je až taký zlý nápad !!
2 0
day day

day je offline (nepripojený) day

alebo taketo:

http://www.luksusowedomki.pl/
2 0
Brčo Brčo

Brčo je offline (nepripojený) Brčo

Tu v UK su cele mestecka takychto domcekov s komplet infrastrukturou pre dochodcov,vacsinou na juhu pri mori...
Bol som na vystave takychto domkov,a vypadaju super,komplet zariadene.A o ten vietor by som sa az tak nebal,nie je to klasicky karavan
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Tu je odpoveď dcéry o dome toho suseda:

Naozaj nepotrebuje stavebne povolenie, pretoze dom „NIE JE pevne spojeny so zemou“.

Je dobre vsak spravit normalne zaklady do nezamrzaju hlbky, cca 90cm, pripadne zakladovu dosku - akoby chceli stavat. Na tieto zaklady by teoreticky potrebovali aspon ohlasku, lebo ide o drobnu stavbu napr- vybetonovanie spevnenej plochy, ale to sa nerobi, len to by im mohli vytknut, ak by sa do toho niekto obul.

Potom privezu dom, postavia – ziadna ohlaska, ziadne stavebne povolenie.

Ohlasku vsak urcite potrebuju na vsetky ostatne drobne stavby ako su pripojky – aj ked su na pozemku, potrebuju ich dostat do domu, takze ohlasky + revizne spravy (na elektrinu), pripadne zakreslenie geodetom do mapy. Taktiez na pripadnu zumpu treba ohlasku.

To ze potom dom trebars odspodu domuruju po ovbode aby odizololi – to ich niekto teoreticky moze napadnut, stale maju moznost trdit, ze je to len iizolacia a kedykolvek to mozu „obuchat“ a dom nie je spojeny so zemou – neporusili stavebny zakon.



Stavebny zakon sa mal menit – nepreslo to, ale je tam klauzula, ze do 150m2 podorysu nebude treba stavebne povolenie – nieco v tomto zmysle casom prejde, takze sa nikto nebude do nich starat – jedine ak by mali zle vztahy, tak ich teraz mozu zacat „natahovat“, ale zase je predpoklad, ze ked to vydrzia do schvalenie tohto zakona, tak sa nic nedeje – to je ten pesimisticky scenar, nepredpokladam ho, plati to co bolo popisane vyssie – ciza ANO? NEPOTREBUJU STAVEBNE POVOLENIE.



A ano, da sa tym v pohode vyriesit bytova otazka. Sused ma typ, co ma hrubsiu stenu – je zatepleny, prirobil si tam elektricke kurenie a je spokojny. Po zime vobec nebola nutnost dodatocnej izolacie.
9 0
day day

day je offline (nepripojený) day

suhlasim s Mariou, aj ked pri investicii nad 20tis E uz by som hladal inu alternativu, neviem kde byvate, na dedinach pri NR sa daju kupit pekne 3izb byty za 30tis E
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Byt je byt.
Nie každý chce bývať v byte.

Kto chce bývať vo svojom domčeku a nechce sa mu do dlhodobého stavania, či kúpy a prerábky starého domu, je to zaujímavá alternatíva.

Mne sa tiež tieto domčeky celkom páčia. Škoda, že na Slovensku sa ťažko ujímajú "novinky", ktoré sú už dlhé roky odskúšané vo svete. (Nemyslím len tieto ,ale aj montované a iné)
Väčšinou u nás dôverujeme len klasickým,murovaným...
Naposledy upravil arizona : 14.09.10 at 19:43 Dôvod: oprava chyby
2 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

MIŠELINKA Pozri príspevok
hurá ! som rada , že sa našiel niekto , kto ich už videl-myslím tie domy . v zahraničí je to bežné a začínajú sa už aj u nás objavovat !! nemáme tolko penazí , aby sme sa dali na stavbu domu , ale ked sa nám podarí kúpit cenovo dostupnú záhradu v O.V. na okolí , tak ten mobilný dom dajme tomu do 12 000--15 000eu by nebolo až tak hrozné a s požičkou by sa to dalo zvládnut ! bývali by sme v svojej záhrade a tie domy majú určitý konfort !!! treba si ich nájst a sami uvidíte , že to nie je až taký zlý nápad !!
Ja za 15 000 eur obnovím existujúci dom od základov až po strechu.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

arizona Pozri príspevok
Byt je byt.
Nie každý chce bývať v byte.

Kto chce bývať vo svojom domčeku a nechce sa mu do dlhodobého stavania, či kúpy a prerábky starého domu, je to zaujímavá alternatíva.

Mne sa tiež tieto domčeky celkom páčia. Škoda, že na Slovensku sa ťažko ujímajú "novinky", ktoré sú už dlhé roky odskúšané vo svete. (Nemyslím len tieto montované,ale aj iné)
Väčšinou u nás dôverujeme len klasickým,murovaným...
Tieto domy nie sú ani montované, ale hotové.
2 0
day day

day je offline (nepripojený) day

arizona Pozri príspevok
Byt je byt.
Nie každý chce bývať v byte.

Kto chce bývať vo svojom domčeku a nechce sa mu do dlhodobého stavania, či kúpy a prerábky starého domu, je to zaujímavá alternatíva.

Mne sa tiež tieto domčeky celkom páčia. Škoda, že na Slovensku sa ťažko ujímajú "novinky", ktoré sú už dlhé roky odskúšané vo svete. (Nemyslím len tieto montované,ale aj iné)
Väčšinou u nás dôverujeme len klasickým,murovaným...
ahoj Arizona,

chcela by si byvat v takom "dome"?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Keby som bola v situácii, že potrebujem rýchlo a za prijateľnú cenu bývať,možno by som rozmýšľala a zopár si ich šla osobne pozrieť. Na nete som našla samé chvály,ale zatiaľ som sa o ne bližšie nezaujímala. Takže na 100% sa neviem vyjadriť.

Mám klasický, murovaný...
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
Ja za 15 000 eur obnovím existujúci dom od základov až po strechu.
aj s materiálom? mám takú zrúcaninku, ktorú by som potrebovala dať do poriadku........
2 0
day day

day je offline (nepripojený) day

nemam ani predstavu ako byva v mobilnom dome, ale skor som za nieco podobne:

http://www.topreality.sk/predaj-3-iz...k-r519797.html

to som nehladal dlho, pripadne starsi RD do 40tis.E a rekonstruovat a rekonstruovat

miselinka je to samozrejme na vasom rozhodnuti
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Laci aj ja mam pre Teba neaku robotu, ale max do 15tis.E
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať