Zavrieť

Porady

Slepy a hluchy pes - ako dalej ?!

Ahojte!

Mam psika, ktory ma 15 rokov, fyzicky je uplne v poriadku, je hravy,... proste uzasny! Asi 2,5 alebo 3 roky nevidi na prave oko, da sa povedat, ze uz skoro ani nepocuje, iba ak clovek naozaj ze zvysi hlas a 30.11.2010 oslepol aj na druhe oko - takze uz nevidi Nedokazem sa s tym zmierit, lebo viem, ako rad by si vonku pobehal, ako by sa chcel hrat a .... nemoze! Pohybuje sa po byte, ale neviem, ci vie, ze kde sa nachadza - v akej miestnosti... Strasne mi ho je luto, stale nanho myslim a mam chut stale plakat! Neviem, ako dalej, snazim sa ho viest v byte, vonku je celkom ciperny, ale treba davat pozor, lebo on by len siel a siel, ale vonku je plno prekazok... Chudacik je doma skoro cely den sam, ja koncim v robote o 16.00 a potom sa ponahlam za nim... Mozte mi poradit, ako dalej?! Nema niekto skusenosti s takym havom?
Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Nema niekto skusenosti s takym havom?
mám skúsenosti s takýmto psíčkom, dopraj mu všetko tak, ako predtým, len ho musíš viac strážiť, keď pôjdete na prechádzku, aby mal voľný priestor, jedlo a pitie si nájde aj bez pomoci očiek, takisto aj pelíšek -
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Ahoj,

neviem ti tak naozaj poradit, len viem ze znami mali dlhe roky dvoch psikov, malych bradacov, a cca v rovnakom veku ako tvoj psik jeden z nich oslepol.
Bez problemov ale fungoval dalej, lebo s tym druhym psikom boli taky zohrati, ze sa podla neho vonku riadil, vedel kam ist a casom sa naucil v znamom prostredi v byte aj vonku orientovat (zrejme podla cuchu a tak)


velmi vam drzim palce

dana
4 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
MarcelaG Pozri príspevok
Ahojte!

Mam psika, ktory ma 15 rokov, fyzicky je uplne v poriadku, je hravy,... proste uzasny! Asi 2,5 alebo 3 roky nevidi na prave oko, da sa povedat, ze uz skoro ani nepocuje, iba ak clovek naozaj ze zvysi hlas a 30.11.2010 oslepol aj na druhe oko - takze uz nevidi Nedokazem sa s tym zmierit, lebo viem, ako rad by si vonku pobehal, ako by sa chcel hrat a .... nemoze! Pohybuje sa po byte, ale neviem, ci vie, ze kde sa nachadza - v akej miestnosti... Strasne mi ho je luto, stale nanho myslim a mam chut stale plakat! Neviem, ako dalej, snazim sa ho viest v byte, vonku je celkom ciperny, ale treba davat pozor, lebo on by len siel a siel, ale vonku je plno prekazok... Chudacik je doma skoro cely den sam, ja koncim v robote o 16.00 a potom sa ponahlam za nim... Mozte mi poradit, ako dalej?! Nema niekto skusenosti s takym havom?

Ahoj, ak ideš s takým psíkom von určite ho maj na vodítku, tak ho budeš mať pod kontrolou.
To,že je slepý a chudáak aj hluchý neznamená,že by ste ho mali dať utratiť, to určite nie! Ak mu iné nič nie je neni na to dôvod.
Poznala som jedného psa, ktorý žil na dedine pri BA od šťeniatka bol skoro slepý a po čase aj ohluchol a dožil sa krásnych 15 rokov a mal krásny život, vedel sa orientovať po dvore a nemal problémy naučil sa. Podotýkam,že to bol vlčiak...
A tvoj psík určite vie kde sa nachádza toho sa neboj!
Naozaj sa o neho neboj je to pes a ten si vždy poradí...
Držím palce a psíka určite neutrácaj bude mať ešte krásny život s tými, ktorý ho majú radi!!!
3 0
MarcelaG MarcelaG

MarcelaG je offline (nepripojený) MarcelaG

hanelie Pozri príspevok
mám skúsenosti s takýmto psíčkom, dopraj mu všetko tak, ako predtým, len ho musíš viac strážiť, keď pôjdete na prechádzku, aby mal voľný priestor, jedlo a pitie si nájde aj bez pomoci očiek, takisto aj pelíšek -

Tak ku miske s granulami uz trafil, aj ku vode - ale nie vzdy, no spi na miestach, na ktorych nikdy nespal... Dufam, ze sa to casom nauci...
1 0
MarcelaG MarcelaG

MarcelaG je offline (nepripojený) MarcelaG

dana9 Pozri príspevok
Ahoj,

neviem ti tak naozaj poradit, len viem ze znami mali dlhe roky dvoch psikov, malych bradacov, a cca v rovnakom veku ako tvoj psik jeden z nich oslepol.
Bez problemov ale fungoval dalej, lebo s tym druhym psikom boli taky zohrati, ze sa podla neho vonku riadil, vedel kam ist a casom sa naucil v znamom prostredi v byte aj vonku orientovat (zrejme podla cuchu a tak)


velmi vam drzim palce

dana

DAKUJEM!
0 0
MarcelaG MarcelaG

MarcelaG je offline (nepripojený) MarcelaG

pasuliatko Pozri príspevok
Ahoj, ak ideš s takým psíkom von určite ho maj na vodítku, tak ho budeš mať pod kontrolou.
To,že je slepý a chudáak aj hluchý neznamená,že by ste ho mali dať utratiť, to určite nie! Ak mu iné nič nie je neni na to dôvod.
Poznala som jedného psa, ktorý žil na dedine pri BA od šťeniatka bol skoro slepý a po čase aj ohluchol a dožil sa krásnych 15 rokov a mal krásny život, vedel sa orientovať po dvore a nemal problémy naučil sa. Podotýkam,že to bol vlčiak...
A tvoj psík určite vie kde sa nachádza toho sa neboj!
Naozaj sa o neho neboj je to pes a ten si vždy poradí...
Držím palce a psíka určite neutrácaj bude mať ešte krásny život s tými, ktorý ho majú radi!!!
Nedala by som ho utratit, je ako moje decko! Len mi je luto, ze si nepobeha a nepohra sa, lebo to on strasne rad aj ked je uz taky stary...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Napisem svoju skusenost: moja svokra mala stareho a nie velmi zdraveho psika. Moj muz spolu s kamaratom polovnikom sa chystali, ze ho zastrelia a zbavia bolesti. Svokra to zbadala, vysla von a povedala : To aj mna takto odpravis, ked budem stara a nevladna? Ti dvaja sa zahanbili a psik dozil na tabbletkach a zvysenej starostlivosti az do svojho prirodzeneho konca.
Utratit psa by som nedala za ziadnych okolnosti, snazila by som sa mu zmiernit pripadnu bolest a urcite by mi bolo luto, keby som ho pochovavala. Ale nechat ho u zverolekara aby ho vyviezol do kafilerie - to v ziadnom pripade.
10 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Najlepsie, ked pohryzie martinskeho spravcu utulku.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
No ale to by ho, chudaka, policajti zastrelili. A naviac - nas pes je taky mierumilovny, ze ani do spravcu utulku by sa nepustil.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alabut Pozri príspevok
Najlepsie, ked pohryzie martinskeho spravcu utulku.
Teraz neviem pre koho najlepšie. Či pre správcu alebo psíka?
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Je to smutný osud Tvojho psíka. Ale určite mu dávaš viacej lásky ako pred tým, keď bol zdravý a on to cíti a odpláca Ti to. To, že zaspí aj na iných miestach, to je už dané aj jeho vekom a aspon vidíš, že sa všade cíti bezpečne.
Keď príde jeho čas určite to vycítiš a odprevadíš ho do psiho nebíčka.

Držím palce aby to bolo čo najneskoršie.
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

MarcelaG Pozri príspevok
Nedala by som ho utratit, je ako moje decko! Len mi je luto, ze si nepobeha a nepohra sa, lebo to on strasne rad aj ked je uz taky stary...
Mohla by si najst nejaky rovny teren, luku, volne priestranstvo, dat si ho na stopovacku, tak by si ho mohla mat pod kontrolou a on by sa vybehal. ved nemusi apotrovat, ma uz 15 rokov, je to uz starusik.Drzim prsty, ja na take veci radsej nemyslim.
3 0
MarcelaG MarcelaG

MarcelaG je offline (nepripojený) MarcelaG

durisovad Pozri príspevok
Napisem svoju skusenost: moja svokra mala stareho a nie velmi zdraveho psika. Moj muz spolu s kamaratom polovnikom sa chystali, ze ho zastrelia a zbavia bolesti. Svokra to zbadala, vysla von a povedala : To aj mna takto odpravis, ked budem stara a nevladna? Ti dvaja sa zahanbili a psik dozil na tabbletkach a zvysenej starostlivosti az do svojho prirodzeneho konca.
Utratit psa by som nedala za ziadnych okolnosti, snazila by som sa mu zmiernit pripadnu bolest a urcite by mi bolo luto, keby som ho pochovavala. Ale nechat ho u zverolekara aby ho vyviezol do kafilerie - to v ziadnom pripade.

Bola by som rada, ak by sme sa vobec nebavili o nejakom utracani - ja ho nechcem a ani neplanujem kvoli tomu utratit!!! Dakujem za pochopenie...
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

(Petra Nová)
Teraz neviem pre koho najlepšie. Či pre správcu alebo psíka?


Pre vsetkych troch, martinski zandari by mu venovali davku zo samopalu, ako medvedici.
0 0
MarcelaG MarcelaG

MarcelaG je offline (nepripojený) MarcelaG

alaya1 Pozri príspevok
Mohla by si najst nejaky rovny teren, luku, volne priestranstvo, dat si ho na stopovacku, tak by si ho mohla mat pod kontrolou a on by sa vybehal. ved nemusi apotrovat, ma uz 15 rokov, je to uz starusik.Drzim prsty, ja na take veci radsej nemyslim.

Ano, je pravda, ze uz je dedko, ale doma si stale rad zabehal za loptou... Asi ho najprv necham, nech si zvykne, ze uz neuvidi a potom ho zoberiem niekde, nech sa poriadne poprechadza bez toho, aby som ho musela stale tahat prec od stromov, kamenov, atd. Ja som tiez na take veci nechcela mysliet, ale bohuzial to prislo a musime s tym bojovat... Ja to beriem asi tazsie ako on... Ked pozriem ako len sedi a "kuka" do blba, tak musim plakat, lebo mi je ho strasne luto... Nemozem si pomoct!
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Marcelka, ešte ti poradím kúp mu takú loptičku, čo sa naplní pamlskami a on si ju bude kotúľať a pri tom bude cítiť, že mu vypadávajú pomlsky.
2 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pocula som, ze ku staremu psikovi je dobre zaobstarat male steniatko. Stary psik vraj citi za toho maleho zodpovednost a trochu sa bude snazit ho nieco naucit, pookreje pri nom a maly sa nauci poriadku. Jedni nasi znami takto spravili, stary psik vydrzal s malym este asi pol roka a raz rano ich nasli ako sa stary psik uz odobral do psieho nebicka a maly ho strazil.
6 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
MarcelaG Pozri príspevok
Nedala by som ho utratit, je ako moje decko! Len mi je luto, ze si nepobeha a nepohra sa, lebo to on strasne rad aj ked je uz taky stary...
to verím ale on si nejak už poradí toho sa neboj
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
durisovad Pozri príspevok
Pocula som, ze ku staremu psikovi je dobre zaobstarat male steniatko. Stary psik vraj citi za toho maleho zodpovednost a trochu sa bude snazit ho nieco naucit, pookreje pri nom a maly sa nauci poriadku. Jedni nasi znami takto spravili, stary psik vydrzal s malym este asi pol roka a raz rano ich nasli ako sa stary psik uz odobral do psieho nebicka a maly ho strazil.
a naučí sa len somariny! môj pes sa naučil tiež somarinu od staršieho
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ako som uviedla psíka Dennyho v mojom príspevku bol to vlčiak a mal 15 rokov.
keď oslepol chodil po dvoje kde žil a packou ohmatával čo kde je... najprv narážal lebo sa nevedel orientovať ale po čase sa to naučil a chodil po dvore ako keby to videl, vedel kde si má lahnúť, kde má vodu... naučil sa
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať