Zavrieť

Porady

refakturácia do tretej krajiny

Dostali sme od dodávateľa z nemecka faktúru za špedičné služby. Samozdanili sme túto faktúru a potrebujeme ju refakturovať do tretej krajiny - ruska. Mám postupovať tak, že som službu prijala a následne ju poskytujem a miesto dodania bude v SR, teda na faktúre do ruska bude slovenská DPH ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Z toho čo si napísala sa to jednoznačne nedá posúdiť, pozri si §47 najmä §47.6, ak ide o špedičné služby súvisiace s vývozom tak bez DPH.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Zle som napísala otázku.
    Od ruského dodávateľa sme kúpili tovar, ktorý sa loďou dopravil do Hamburgu, kde nám špedička pripravila všetky dokumenty a tovar prostredníctvom dopravcu sme doviezli do SR, kde bol preclený. Potiaľto je to OK. Špedičná firma nám však dodatočne vyfaktúrovala náklady spojené s odobratím tovaru, nakoľko musela s ruskou firmou riešiť určité záležitosti - doklady sprevádzajúce tovar neboli v poriadku. Tieto dodatočné náklady faktúrovala nám,lebo mi sme jeho zmluvný odberateľ špedičných služieb.
    Nakoľko ale tieto náklady boli spôsobené ruskou firmou, ktorá nesprávne pripravila doklady k tovaru, tak my chceme rusom tieto dodatočné náklady refaktúrovať. No a nie som si istá akým spôsobom.
    Naposledy upravil AdrianaA : 03.12.10 at 07:48

    refakturácia do tretej krajiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.