Zavrieť

Porady

Nákup služby z tretej krajiny

Dobry den,
chystam sa nakupit sluzbu z tretej krajiny (konkretne ide o naprogramovanie internetovej stranky). Mam zalozenu s.r.o. a som neplatca DPH. Pocul som vsak, ze ak nakupujem sluzbu z tretej krajiny, musim sa stat platcom dph. Oplati sa mi vobec takuto sluzbu evidovat v uctovnictve (budem si vediet nakup takejto sluzby uplatnit v nakladoch). Budem musiet zaplatit DPH z celej sumy, za ktoru som sluzby nakupil?
Budem sa musiet stat platcom DPH?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Povinnosť registrácie podľa § 7a sa nevzťahuje na prijatie alebo dodanie služby, ak je služba prijatá od poskytovateľa usadeného v treťom štáte alebo dodaná príjemcovi usadenému v treťom štáte.

    Z uvedeného vyplýva, že ak prijímate službu od dodávateľa z tretieho štátu, nemáte povinnosť registrácie, ani sa nemusíte stať riadnym platiteľom DPH (tým sa nestávate ani v prípade registrácie v zmysle §7).

    Máte však povinnosť predmetnú službu zdaniť v zmysle § 69 ods.3, nakoľko sa jedná o službu s miestom dodania podľa § 15 ods.1 - to znamená vypočítať a zaplatiť DÚ DPH vo výške 19% z hodnoty služby.

    Zároveň odporúčam s ohľadom na zdroj príjmu pozrieť § 44 zákona o dani z príjmov a zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s príslušnou krajinou či nemáte povinnosť vykonať z platby za službu zrážku na zabezpečenie dane. Zoznam zmlúv nájdete tu: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4422
    Naposledy upravil petra:-) : 14.06.10 at 13:19 Dôvod: doplnenie názvu zákona k § 44 :)

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, treba dodaniť, eventuálne si DPH odpočítať.
    mirhu Prosím o radu : aj služba za prepravu z číny, kde je prepravca čínska firma, ktorá dovezie tovar na SR? faktúra za prepravu je z novembra 2013, ale tovar dodaný v 01/2014

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    petra:-) Pozri príspevok
    Povinnosť registrácie podľa § 7a sa nevzťahuje na prijatie alebo dodanie služby, ak je služba prijatá od poskytovateľa usadeného v treťom štáte alebo dodaná príjemcovi usadenému v treťom štáte.

    Z uvedeného vyplýva, že ak prijímate službu od dodávateľa z tretieho štátu, nemáte povinnosť registrácie, ani sa nemusíte stať riadnym platiteľom DPH (tým sa nestávate ani v prípade registrácie v zmysle §7).

    Máte však povinnosť predmetnú službu zdaniť v zmysle § 69 ods.3, nakoľko sa jedná o službu s miestom dodania podľa § 15 ods.1 - to znamená vypočítať a zaplatiť DÚ DPH vo výške 19% z hodnoty služby.

    Zároveň odporúčam s ohľadom na zdroj príjmu pozrieť § 44 zákona o dani z príjmov a zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s príslušnou krajinou či nemáte povinnosť vykonať z platby za službu zrážku na zabezpečenie dane. Zoznam zmlúv nájdete tu: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4422
    Ja som si teraz uvedomila, že sme sa 1.1.2011 zaregistrovali - pre povinnosť podla par.7a na DU ale celý rok som sledovala a zdanovala len faktury z členských štátov!!!!
    Čo mám teraz robiť, keď som zistila že na robenie webstránok nakupujeme kredity na obrázky z Canady(( alebo kredit na stiahnutie dizajnu z webu, ktorý platíme firme so sídlom v Austrálii!! (((??? To som mala tiež z nich rátať a platiť daň??? Myslela som že v tom rozdiel, nakupovať z členských štátov a tretích krajín! Zorientujte ma trošku v tom prosím

    Alina70 je offline (nepripojený) Alina70

    Alina70
    Prosím vie mi niekto poradiť ? Bola nám poskytnutá služba z tretej krajiny (opravy strojov a zariadení) sme platcami DPH. Je z tejto služby potrebné uplatniť si daň na výstupe ?
    Ďakujem

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Alina70 Pozri príspevok
    Prosím vie mi niekto poradiť ? Bola nám poskytnutá služba z tretej krajiny (opravy strojov a zariadení) sme platcami DPH. Je z tejto služby potrebné uplatniť si daň na výstupe ?
    Ďakujem
    Vie niekto poradiť?

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Rozumiem tomu dobre, takže samozdanenie?Aj vtedy ak firma ktorej služba-sprostredkovanie bolo dodané je platcom DPH a dodavateľská firma zo zahraničia nie je platcom DPH.
    Naposledy upravil ilona : 25.01.13 at 20:13

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Poprosím o radu..
    firma z USA vlastní budovu na SVK a túto prenajíma viacerím podnikateľom /fa bez DPH/ - neplatcom DPH.. musia odviesť 19 % z nájmu, aj keď nájom nehnuteľnosti je osobodený od DPH?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ewita888 Pozri príspevok
    Poprosím o radu..
    firma z USA vlastní budovu na SVK a túto prenajíma viacerím podnikateľom /fa bez DPH/ - neplatcom DPH.. musia odviesť 19 % z nájmu, aj keď nájom nehnuteľnosti je osobodený od DPH?
    DPH a DPPO sú dve rozdielne dane, tak ich nespájaj
    firma má príjem na Slovensku, tak sa zaregistruje na DPPO a zaplatí DPPO.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    KEJKA Pozri príspevok
    DPH a DPPO sú dve rozdielne dane, tak ich nespájaj
    firma má príjem na Slovensku, tak sa zaregistruje na DPPO a zaplatí DPPO.
    kriste, to čo som napísala za blud
    jasné, myslela som 20 % dph.. otázka mala znieť, čo má urobiť nájomca z pohľadu DPH..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.