Zavrieť

Porady

Po 8 mesiacoch rodičovskej opäť materská

Som na rodičovskej dovolenke od 28.4.2010, predtým som bola na materskej od 15.10.2009.
Momentálne čakáme druhé bábätko a na materskú by som mala "nastúpiť" 28.12.2010 (termín pôrodu je 8.2.2011).
Stále som zamestnaná v spoločnosti, z ktorej som odchádzala na materskú dovolenku v r. 2009, chodia mi výplatné pásky a pod.
Zaujímalo by ma, z čoho mi budú vypočítavať materskú, keďže som tento rok 2010 "nepracovala".
Niekde som čítala, že zamestnávateľ mi dá papier, v ktorom bude napísané, že koľko by som zarábala v čase odchodu na materskú a s tým potom ísť ďalej vybavovať. Nestačili by mi výplatné pásky, nakoľko tam mám uvedenú hrubú mesačnú mzdu?
A rovnako som čítala, že sa to počíta z minimálnej mzdy, tak som zostala v pomykove.
A od 1.1.2011 sa mení aj materská aj rodičovská, tak som už úplne mimo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Silvia010tn Pozri príspevok
    Som na rodičovskej dovolenke od 28.4.2010, predtým som bola na materskej od 15.10.2009.
    Momentálne čakáme druhé bábätko a na materskú by som mala "nastúpiť" 28.12.2010 (termín pôrodu je 8.2.2011).
    Stále som zamestnaná v spoločnosti, z ktorej som odchádzala na materskú dovolenku v r. 2009, chodia mi výplatné pásky a pod.
    Zaujímalo by ma, z čoho mi budú vypočítavať materskú, keďže som tento rok 2010 "nepracovala".
    Niekde som čítala, že zamestnávateľ mi dá papier, v ktorom bude napísané, že koľko by som zarábala v čase odchodu na materskú a s tým potom ísť ďalej vybavovať. Nestačili by mi výplatné pásky, nakoľko tam mám uvedenú hrubú mesačnú mzdu?
    A rovnako som čítala, že sa to počíta z minimálnej mzdy, tak som zostala v pomykove.
    A od 1.1.2011 sa mení aj materská aj rodičovská, tak som už úplne mimo.

    Pre teba by bolo dobré a vhodné, aby tam zamestnávateľ uviedol ako pravdepodobný vymeriavací základ čo najvyššie číslo (samozrejme ak sa to dá). Malo by to byť maximálne 1116,75 EUR/mesačne, resp. nejaká okrúhla suma (1200 EUR).
    Áno, od 1.1.2011 sa mení výška materského na 60% z vymeriavacieho základu a rovnako aj dĺžka pokytovania materského na 34 týždňov.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nestacia ti vyplatne pasky, tak ako prvykrat s papierom na matersku od lekara pojdes k zamestnavatelovi, ktory ti potvrdi pravdepodobny vymeriavaci zaklad. Ten bude bud rovnaky ako pri prvej materskej, moze byt aj vyssi (ak zamestnavatel na tvojej pozicii napr. zvysoval plat).

    Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

    Ala100
    nastup na matersku mam 1.5. 2011 a chcela by som najvyssiu matersku, som zamestnana 7 rokov, keby som sa odhlasila zo socialky 31.3.2011 a 1.4.2011 by som sa nahlasila a dala si najvyssi vymeriavaci zaklad na mesiac april 2011, je mozne ze mi z toho budu ratat matersku, alebo to rataju za kalendarny rok, zeby som si zacala priplacat na socialku...dakujem za radu

    Po 8 mesiacoch rodičovskej opäť materská

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.