Zavrieť

Porady

vedľajší príjem ...

Ahojte poraďáci, mám takýto problém: môj známy je zamestnaný a podarilo sa mu zarobiť si mimo zamestnania 20 000,- Sk. Teraz zvažujeme na koho by bolo najlepšie tých 20 000, Sk napísať (má tú možnosť že to nemusí byť na neho) aby zaplatili čo najmenej daň a odvody. Jeho manželka je nezamestnaná a neberie žiadnu podporu ani dávky. Neviem čo by bolo najlepšie mu poradiť... čo by mu bolo najvýhodnejšie ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

    NADEJKA
    Ak je manželka evidovaná na úrade práce,tak by to rozumné nebolo,nakoľko tam je stanovený limit,koľko si može zarobiť,ideálne by bolo napísať dohodu na dochodcu, tam je iba daň vo výške 19%.Ak sa mýlim,dúfam,že ma ostatní poraďáci opravia.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Ved pokiaľ manželka neberie podporu v nezamestnanosti , tak nie je ani evidov. V tom prípade nemá žiadnu obmedzenosť. Ja si myslím, že na manželku by sa to môhlo dať, ako dohoda o vykon.práce.

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Rúbalová Renáta
    Ved pokiaľ manželka neberie podporu v nezamestnanosti , tak nie je ani evidov. V tom prípade nemá žiadnu obmedzenosť. Ja si myslím, že na manželku by sa to môhlo dať, ako dohoda o vykon.práce.
    Tiež si myslím, že by to bolo najlepšie a v daňovom priznaní si môže uplatniť odpočitateľnú položku, kým dôchodca nemôže.

    symona je offline (nepripojený) symona

    aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac symona
    Ak by sa jednalo o príležitostný vedľajší príjem viď § 8, ods. 1, písm. a), mohol by sa napísať na manželku (ak nemá žiadne svoje vlastné príjmy) a využiť pritom § 9, ods.1, písm h, podľa ktorého by tento príjem bol od dane oslobodený a nemusela by dávať daňové priznanie.

    Ihunger je offline (nepripojený) Ihunger

    Ihunger
    Rúbalová Renáta
    Ved pokiaľ manželka neberie podporu v nezamestnanosti , tak nie je ani evidov. V tom prípade nemá žiadnu obmedzenosť. Ja si myslím, že na manželku by sa to môhlo dať, ako dohoda o vykon.práce.
    Môžem sa opýtať na tú prvú vetu ? Moja manželka neberie žiadnu podporu a chodí sa pravidelne hlásiť na úrad práce....nie je to evidencia ?

    vedľajší príjem ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.