Zavrieť

Porady

Predaj firmy

Dobrý deň poradcovia,
mám problém, s ktorým si neviem rady. Sú dve obchodné spoločnosti,jedna so sídlom v Čechách, druhá so sídlom na Slovensku, obidve vlastní jeden majiteľ,ktorý sa rozhodol,že chce aby slovenskú s.r.o. vlastnila česká s.r.o.
Mám v tom riadny chaos, a neviem čo ďalej. Preto prosím právnikov,účtovníkov na porade,poraďte ako to bude vyzerať v účtovníctve a aký to bude mať dosah na dani z príjmu.
Ďakujem za všetky rady vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Tá slovenská s.r.o. by bola potom ao stála prevádzkáreň tej českej s.r.o.? Ak áno, potom pri platení dane z príjmov v SR platí 19% daň a v Čechách je vyššia, teraz si neviem spomenúť koľko. My sme mali podobný problém. Česká s.r.o. chcela otvoriť prevádzkáreň na Slovensku a daňová poradkyňa tej s.r.o. ich presvedčila, že je výhodnejšie, aby v SR bola samostatná s.r.o. a aby spolu obchodovali.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Myslím si že stačí zvolať valné zhromaždenie kde spoločník odsúhlasí predaj celého svojho podielu českej s.r.o. Samozrejme treba nejakú obchodnú zmluvu spísať o predaji spoločnosti. Potom by sa len zmenil zápis v obchodnom registri o zmene spoločníka, pričom konateľ by ostal predpokladám nezmenený a aj výška základného imania. Môj názor je, že ak sa nič nezmení na výške ZI nie je čo účtovať.

    NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

    NADEJKA
    JOZEF I.,
    ďakujem za odpoveď,naozaj sa tam mení len spoločník,ale ešte ma zaujíma,keď slovenská s.r.o. dostane príjem z predaja obchodného podielu,funguje viac ako 5 rokov, podlieha to dani z príjmu?

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Ale slovenská firma príjem mat nebude. To bude príjem spoločníka. Teda si myslím.

    Iba v českej sa to premietne lebo tá bude mať podiel v slovenskej a teda bude mať výdavok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.