Zavrieť

Porady

Kreditný zostatok účtu krátkodobého úveru

Ahoj poraďáci, máme účet v banke z ktorého sme čerpali krátkodobý úver (účet je identifikovaný ako bežný ale v zmluve je ako krátkodobý úver) tento úver má kreditný zostatok, chcela by som sa opýtať kde v súvahe tento kreditný zostatok uvádzam v priebehu roka a na konci roka, či na riadku 057 - bankové účty alebo na riadku 118 bežné bankové úvery mínusom ako preplatený úver???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Kredit- na strane A,
    Debet - na strane P, závazok voči banke

    Ak sa Vám stane, že budete mať viac účtov: 221001, 221002, 221003 a budete vykazovať aktívny zostatok SU 221, nezabudnite, že to nemôžete "spočítať", pasívny zostatok na jednom z účtov vždy treba uviesť na strane P. Zákaz kompenzácie.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Takže aj keď je to úverový účet nezapočítava sa ako preplatený úver čiže mínus v pasívach. ja vždy dávam aktívny zostatok do aktív a pasívny do pasív, len pri tomto účte sa ma snažia presvedčiť o opaku, že to je preplatený úver.

    Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

    Chelsea34198
    Suhlasim kredit A , debet P...
    -len dodam pozri si zmluvu o uvere....ci banka poskytovala uver ako KU alebo nie nahodou formou konotorenku - potom by neslo o preplatenie uveru. Zalezi vsetko od zmluvy...(ak je uver preplateny, musis banku požiadat o vratenie rozdielu, sama od seba ti rozdiel nevrati)

    Kreditný zostatok účtu krátkodobého úveru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.