Zavrieť

Porady

cena za projekt garaze

Dobry den
chystame sa na stavbu garaze pre jedno auto s plochou cca 30m2. Projektant mi vycislil cenu za projekt pre stavebne povolenie na 140 euro.
Je tato cena vela, alebo je to v poriadku? Kolko by bola adekvatna suma za takyto projekt?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    nie je clenom komory, teda myslim si pretoze nie je autorizovany architekt. Znamena to ze cena je OK? nechcem aby to bolo co najlacnejsie na ukor kvality. Kolko si myslite ze by bola normalna cena za kompletny projekt na povolenie?

    vturansky je offline (nepripojený) vturansky

    vturansky
    Skuste sa opytat sam seba asi takym stylom: robil by ste to za 140€ pre niekoho ineho Vy osobne?
    Podla mna 140€ je v poriadku.

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    ked je tam jeho peciatka, tak je autorizovany, dostanes projekt na stavebne konanie a budes mat pokoj. Ja som platil 200 za naprojektovanie pristupovej cesty dlhej 36 metrov a bol som velmi rad, ze som takto to zvladol.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    no 300 euro by bolo lepsie, ale zase je kriza a za garaz si clovek nemoze vela vypytat

    ale radsej sa s nim dohodni rovno na realizacnom projekte, mas to vlastne to iste len mas k tomu vystuz stropnej dosky od statika.
    tak som sa s nim dohodol na 140 euro. stropna doska tam nebude iba veniec a na nom jednoduchy krov s podbitymi doskami, takze asi ani ten realizacny projekt nepotrebujem.
    Dakujem vam za rady.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    buchač Pozri príspevok
    10 % z nákladov stavby zvykne byť ...
    To závisí aj od inžinierských sietí ak sa jedná o holú stavbu uspokojí sa aj so 3 - 4% rozpočtovej ceny stavby.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    peter.biskup Pozri príspevok
    Dobry den
    chystame sa na stavbu garaze pre jedno auto s plochou cca 30m2. Projektant mi vycislil cenu za projekt pre stavebne povolenie na 140 euro.
    Je tato cena vela, alebo je to v poriadku? Kolko by bola adekvatna suma za takyto projekt?
    10 % z nákladov stavby zvykne byť ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.