Zavrieť

Porady

Odpočítanie dane platiteľom a registrácia

Ahojte poraďáci chcem sa opýtať ako mám postupovať: Český dodávateľ (platca DPH) nám dodal služby vzťahujúce sa na nehnuteľnosť §16ods.1 , ktorá je na území SR a vlastní ju Slovenská s.r.o., ktorá je zdaniteľnou osobou ale nie je platca DPH. Nakoľko osobou povinnou platiť daň z prijatej služby je podľa §69 ods. 2 zákona o DPH slovenská zdaniteľná osoba-príjemca služby. Podľa §5 ods 1 bod b) nie je povinná slovenská firma sa registrovať pre DPH. Chcem sa opýtať, keď sa nezaregistrujem tak musím odviesť DPH ale nemám nárok na odpočet? A v prípade keď sa zaregistrujem podľa §5 tak mám nárok na odpočet §49 ods.2 b)? Ale neviem , či správne postupujem ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lulaaa je offline (nepripojený) Lulaaa

    Lulaaa
    Jaj ušlo mi to.. takže slovenská s.r.o. musí zaplatiť daň a nemusí sa registrovať?? Takže odvedie ale neuplatní si daň? Asi by bolo rozumné nech sa zaregistruje ako platca DPH §4( slovenská sro ) a tak si to samozdaní tu službu .. Už som z toho domotaná.

    Odpočítanie dane platiteľom a registrácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.